Sedm bran úzkosti

Sedm bran úzkosti https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23491/sedm-bran-uzkosti-23491.jpg 4 5 3

Sedm dní, sedm detektivních povídek, sedm mužů, kteří mají svá tajemství. Spojuje je jedno-zločin. Než na samotný zločin se však autor zaměřuje na duševní pohnutky viníků, jejich emocionální stavy a potlačované pudy. Pestrým jazykem čtenáře seznamuje s dušemi obyčejných lidí, ze kterých se stanou zločinci. Kafkovský styl psaní je okořeněn velkou dávkou ironie, mnoha abstraktními jevy a je jen na čtenáři, jak si věci vyloží a jak příjme chování hlavních postav. Tento soubor povídek, které vznikaly samostatně, vyšel v roce 2002.... celý text

Jája92
16.11.2023 3 z 5

Kniha obsahuje sedm příběhů pojmenovaných dle dnů v týdnu. Každá z nich byla něčím zajímavá. Kniha se četla poměrně rychle, i když má přes 900 stran. Ale přiznávám, že nejsem nejspíš úplně cílovou skupinou a občas mi příběhy přišly prazvláštní..

stepanka47
05.07.2013

Tuhle knihu mám doma pár let. Přečetla jsem pár těch příběhů před lety. Teď se mi rozbila tv, tak jsem po ní sáhla a vybrala jsem opět další příběh. Úplně mě to pohltilo.. Je to úplně odlišný druh literatury než na jaký jsem zvyklá, a setkala jsem se s ním vlastně jen v této knize. Doslova jsem začala chápat i hlavní postavy jejich postoje a vnímání, představy atd...Mám ráda i filmy tohoto typu. Člověk jako by viděl do hloubky a pak začne poznávat i sám sebe v určitých momentech knihy. Neumím to pořádně vyjádřit,ale zanechalo to ve mě silný dojem. Nedávno známý četl také jeden příběh z tohoto souboru. Dočetl,ale nepochopil obsah, prý co jsem mu to půjčila za nesmyslnou knihu naprosto šílený, autor je prý nejspíš blázen. Podle mě je geniální a originální. Tak jsem hledala tohoto autora a jeho životopis. Je škoda,že řada lidí nevyhledává tuto tvorbu a jeho žánr, neboť neumí pojmout a pochopit věci do hloubky. Je to výborný autor. Chtěla jsem jen vyjádřit a pochválit pana Chaloupku, je to výjimečný autor a elita! Nemám slov. Omlouvám se předem za své vyjádřování, ale nejsem žádný vysokoškolsky vzdělaný člověk..

Jíťa
30.11.-0001 5 z 5

Bombastické dílko, ve kterém je všechno možné a veškeré hranice jsou posunuty někam, kam naše ubohé vnímání světa nedosáhne. Nejvíce mě oslovila hnedka první povídka, jednak proto, že jsem se poprvé setkala s takovým typem literatury, jednak je naprosto úžasná. I všechny ostatní jsou výborné, ovšem dovolila bych si upozornit na poslední povídku, která je sice zajímavá, ale kterou jsem prostě neustála a ani nedočetla (pochopí jen ten, kdo si knihu přečte). Doporučuji tuto knihu všem, co si chtějí přečíst něco úplně jiného a důrazně nedoporučuji čtenářům s konzervativním pohledem na svět a realistům.