Sedlák svým pánem

Sedlák svým pánem https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/55394/bmid_sedlak-svym-panem-cvk-55394.png 3 3 2

aneb Každý jí svůj marcipán, komedie o třech dějstvích ( o čtyřech obrazech). Ze španělského pro česká jeviště upravil Jaroslav Vrchlický. Bohatý sedlák má vše, co je ke štěstí potřeba. Výnosné pozemky, zdraví, rodinu, hromadu peněz a oblibu všech kolem. Proto se, navzdory skromné povaze, rád kasá tím, že je na svém kousku půdy králem, a pravého krále proto vidět nepotřebuje a nechce. A když jednou pravý král jede okolo a tohle vše zjistí, zatouží poznat blíž sedláka a zjistit, co se za tím prohlášením skrývá. V přestrojení se u něj nechá ubytovat, a další okolnosti na sebe nenechají dlouho čekat...... celý text

Literatura světová , Divadelní hry

Vydáno: , Zora

El villano en su rincón , 1617

Braenn
21.01.2019 3 z 5

Z knihy přímo dýchá touha po tom, aby se králi líbila. A jsem si jistá, že to účel splnilo a autor dozajista poznal něco z nekonečné královy štědrosti, na kterou ke konci obzvláště upozorňuje.

Žánrově jde o bajku, ne-li pohádku, a dílko jde zhltnout za pár chvil. S úsměvem přečtete, odložíte, a do druhého dne už nevíte, že jste knihu měli v ruce.

Daniel.95
22.04.2015 4 z 5

Skvělá oddechová kniha, příjemně se čte. "Každý ve svém koutě králem!"

španělská literatura

Lope De Vega
španělská, 1562 - 1635
1960  83%Ovčí pramen
1962  82%Zahradníkův pes
1985  44%Dorotea
1975  85%Proč unikáš mi
1973  93%Zlatý vek španielskej drámy

Kniha Sedlák svým pánem je v