Šedík a Bubi

Šedík a Bubi https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/362637/mid_sedik-a-bubi-5t7-362637.png 5 105 25

Šedík je nejmladší ze tří koťat, a všichni ho odstrkují. Když navíc máma Míla jednoho dne nečekaně odejde, musí si Šedík hledat vlastní pelíšek. Najde ho na půdě a spolu s ním i novou kamarádku – rok ztracenou čepici Bubi, kterou nikdo nehledá. Zažije s ní spoustu krásných dobrodružství. A nakonec se musí rozhodnout – seznámí Bubi s holčičkou, která potřebuje čepici, a vzdá se kamarádky, ale za cenu, že Bubi zase bude šťastná? Jak všechno s Šedíkem a Bubi dopadne? Samozřejmě, že dobře! Tato kniha je svým obsahem i zpracováním šitá na míru začínajícím čtenářům a díky speciálnímu typu písma usnadňuje čtení těm, kdo se potýkají s dyslexií.... celý text

stanza
28.06.2018 5 z 5

Prostě krásná kniha nejen pro začínající čtenáře i nečtenáře i ty trochu starší čtenáře i ty nejstarší.))
Tahle kniha se bude dětem líbit i mě se líbila i když už dávno nejsem dítě.❤

haaabi
23.05.2018 5 z 5

To je nádhera! Já chci další díl, prosííííííííííííím!!!!! (děti by ho určitě taky chtěly, moc se jim příběh a zpracování knihy líbilo, hned jsme museli číst znova :-) )

zaranda
16.05.2018 5 z 5

Už dlouho jsem neviděla tak krásně zpracovanou knihu. Myslím, že se k ní budeme často vracet.

triatlet
17.03.2018 5 z 5

Milí autoři,
v závěru své knížky píšete, že jste se snažili vytvořit zábavnou, komplexní knížku, ke které se děti budou rády vracet a nebudou ji číst proto, že musí...
Vězte, že k příběhu Šedíka a Bubi se budou vracet nejen děti.
Příběh Šedíka a Bubi je tak jednoduchý a zároveň tak neskutečně pestrý. Líbily se mi komiksové vložky (různé podoby čepic, nebo běžeckých čelenek mě rozesmály), obrázkově hravé schovávání Bubi nebo nudění Šedíka. Pobavil mě netopýří nezbeda Eda.
.........................................................................................................................................
To nejlepší nakonec aneb splnění Čtenářské výzvy 2018 - kniha vydaná
v r. 2018

Lodestar
09.03.2018 4 z 5

Knížka je psaná veselým tiskacím písmem, jednotlivá slova autoři sytostí barvy rozdělili na slabiky, což by mohlo začínajícím čtenářům pomoci v hlasitém čtení. Příběh kocourka Šedíka a pletené čepice Bubi je obohacen o velmi vydařené ilustrace. Příběh popsaný v textu je podpořen komixovými bublinami v ilustracích, samostatnými komixovými stranami i stripy. Autoři v závěru knihy upozorňují i na to, že se dlouhá složitá slova snažili nahradit jednoduššími variantami. Font "dyslexie", který využili, má odsazenější písmena, aby se dětem lépe četlo.

Příběh je dělen do třinácti kapitol, kniha má 91 stran. Máma kočka zanechá tři malá koťata na půdě, pozornost je soustředěna na to nejmladší - Šedíka. Ten potkává růžovou pletenou čepici Bubi, která se považuje za čepicového ducha - čepici, kterou už víc než rok nikdo nehledá. Společně prožijí několik příhod - potkají netopýra s bolavým křídlem, zachrání myš, vzdorují Šedíkovým bratrům v boji o mléko z misky. Šedík nakonec pomůže Bubi, aby byla šťastná, a to i za cenu, že ztratí svou milou kamarádku. Milé čtení pro děti, místy vedoucí k úsměvu.