Ledaže se spletu

Ledaže se spletu https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389482/bmid_ledaze-se-spletu-wiG-389482.jpg 4 106 36

Sebeironické postřehy série

< 2. díl

Sbírka sebeironických postřehů od nejpopulárnějšího seniora, který baví český internet svým pověstným ostrovtipem České zdravotnictví a lázeňství by mělo opustit doktrínu, že zdraví vzniká brzkým vstáváním. Ono je vždycky víc možností. Teď třeba jsem si říkal, že bych si měl zacvičit. Ale pak mě napadlo, že bych si taky mohl dát cigáro, nebo uvařit kávu. A z toho už se vybrat dá… Úskalí manželství, politika i každodenní život v podobě hravých statusů nacházejících vtip v paradoxech všedního dne.... celý text

Han-nah
05.04.2019 4 z 5

Jednoduché, vtipné, úsměvné , humorně podané přímo ze života.

Jolina
24.03.2019 2 z 5

Nezaujalo. Několik dobrých postřehů, to ano, ale ve spodním prádle se po přečtení stejně nevyznám:)

SSTknihy
03.03.2019 5 z 5

Moc často se mi to nestává, že bych se u knížky smála nahlas, ale tyhle Facebookové posty a krátké fejetony jsou prostě skvělé! Pan Třeštík má dar pozorování, ironie, dokáže rozesmát i dojmout, pobavit i dát podnět k zamyšlení. Ví, že nejdůležitější je nebrat se vážně, a že umění zasmát se sám sobě, je uměním nejvyšším. Nadšená jsem byla už z předchozí knihy Jen aby, řekla moje žena. Doufám, že panu Třeštíkovi nevyschne inspirace a bude psát dál.

marlowe
24.02.2019 5 z 5

Stejně skvělé, jako "Jen aby, řekla moje žena". I tentokrát jsem se královsky bavil (a i tentokrát běhal za svojí manželkou a neustále jí předčítal vybrané pasáže).
Jako bych četl sám o sobě.
A že autor přihodil více statusů k zamyšlení (Holan atd.), bylo jen ku prospěchu věci.
Jestliže moje předřečnice uzavřela svůj komentář zvoláním "Krása!", já ji trumfnu podobně obdivným "Paráda!"

kap66
22.02.2019 5 z 5

Díky "Jen aby, řekla moje žena", kterou považuji za nejvtipnější knížku celého svého dospělého čtenářského života, vím, že poslední dvě až tři desetiletí žití jdou brát s moudrostí, nadhledem, sebeironií a smyslem pro humor a ve všem se dá najít něco vtipného.
Díky "Ledaže se spletu" vím, že tohle všechno platí a že se to vůbec netluče s tím, že občas člověk zesmutní, zvážní, dojme se, a dokonce si i posteskne.
Tak to mi spad kámen ze srdce.
Krása.

Pavlína79
17.02.2019 5 z 5

krátké a ještě kratší glosy z vlastního života ... není to egoistické, je to milé, upřímné a zábavné

čef
17.02.2019 5 z 5

Facebookové šlehy moudrého starce, který měl v životě tolik štěstí! Krásnou, chytrou a světoznámou ženu, dokonalé děti a vůbec uměleckou rodinu, spoustu zajímavých projektů, zaměstnání a také vtipné kaše jistě pojedl dostatek. Hm, některé moudrosti možná mohly i na FB už zůstat, v knize jaksi nevyniknou. Kniha rovněž svádí k většímu dumání, nemá v sobě tolik hravosti a čtenář se těžko soustřeďuje mezi tolika myšlenkovými skoky. Naštěstí je zde humoru,ironie a osvíceností více než dost, jen u těch podprsenek a kalhotek se ne a ne chytit, mám pouze nějaké nejasné tušení stínu - že by už dlouhé vedení?

happy-smile
29.01.2019 4 z 5

Skoro stejná kvalita jako předchozí díl. Tentokrát jsou kapitoly s jednotlivými statusy proloženy 2-3 stránkovými příhodami. Ty mi ale místy připadaly slabší a více mě bavily statusy, které opět nezklamaly.

Barolenka
27.01.2019 5 z 5

Moudré, vtipné, pro pohodu čtení ????

asam
23.01.2019 5 z 5

To není knížka do MHD, nebo do vlaku. Lidé by se na vás koukali jako na blázna. Neudržíte se a kolikrát nečekaně vyprsknete smíchy.
Ke knížce se budu vracet. Ať otevřete na kterékoliv stránce, humor pana Třeštíka vás pohladí, přidá dobrou náladu. A řeknete si, " ten chlap má úplnou pravdu, vždyť jsem to zažila i já."

Anna27
19.01.2019 5 z 5

Vtipné, čtivé. Pan Třeštík mě velice baví, určitě nekončím se čtením jeho dalších knih. :)

Evelýna87
04.01.2019 3 z 5

Jednoduché, čtivé, jen možná toho spodního prádla bylo až moc. :-)

MahulenaK
29.11.2018 5 z 5

Třeštík opět za pět:-) Baví mě moc!

hana1070
24.11.2018 4 z 5

Tak jsem konečně objevila nejvtipnějšího seniora na Facebooku, Michaela Třeštíka. Netušila jsem, do čeho v případě téhle knihy jdu, těšila se na román, ale nakonec jsem byla docela příjemně překvapená. Vtipné, sebeironické a vypointované facebookové statusy prokládané fejetony. Už jsem si ho na tom FB taky přidala:-)

magnolia
10.11.2018 5 z 5

Tentokrát pan Třeštík přidal i delší texty ze svého života, vždy s pointou nebo k zamyšlení. Je to příjemné čtení, nejen pro ty vtipné postřehy (jen toho spodního prádla bylo až moc :) Děkuji za str. 215-217, krásné přiznání-vyznání.

nefernefer
03.11.2018 4 z 5

Sleduji páně Třeštíkovo noticky na FB už nějaký ten čas, protože mě prostě baví a vždycky mi zvednou náladu. Takže obsah téhle knížky jsem už zčásti vlastně četla podruhé. Ale vůbec mi to nevadilo. I přesto jsem se několikrát rozesmála nahlas. A to je přesně to, proč si myslím, že takové knížky mají smysl. Ve světě, kde si okolo mě pořád jen někdo na něco stěžuje, něco řeší a je s něčím nespokojený, vnímám knížku, která je chytrá, vtipná a nic neřeší, jako osvěžující doušek živé vody. :-)

„Obleč se víc, bude tam zima,“ říkal jsem včera Tomášovi.
„Tyvole, neraď mi, je mi čtyřicet.“
No jo no, jenže oblečenej byl na šestnáct.

Bais se flegmaticky válí v trávě, drbu ji na břiše: „Jak to, že je ta mistička pořád plná? Jak to? Jak to, když i šunčičku jsem do ní dal? Copak je to za nepapacího pejska!?“ A takový jsem býval uměřený a racionální člověk.