Učedník

Poprvé od chvíle, kdy pod vlnou tsunami ztratil svou ženu Lily a dceru Sabine, se cítí být s někým spřízněn. Nyní bojuje s rozhodnutím, zda dceři říci, že je její biologický otec, nebo si to nechat pro sebe. Situace se zkomplikuje poté, co Sebastian zjistí, že Vanja je členkou švédské kriminálky, a že spolu dokonce již pracovali jako kolegové, a to na případu vraždy Rogera Erikssona, během jejíhož vyšetřování si Sebastian stihl Vanju značně znepřátelit. Týdny ji zpovzdálí sleduje, až zjistí, že jediný způsob, jak se k ní přiblížit, aniž by ji opět odpudil, je dostat se znovu do vyšetřovacího týmu. Ten právě pracuje na sérii brutálních vražd žen, které až do posledního detailu nápadně připomínají vraždy spáchané Edwardem Hindem, sériovým vrahem, kterého Sebastian před mnoha lety dostal za mříže. Hinde je ovšem stále ve vězení s přísnou ostrahou, což tým vede k přesvědčení, že narazili na jeho napodobitele. Jako nepopiratelný expert na Hindeho se Sebastian navzdory osobním nevraživostem do týmu znovu vrací a brzy dospěje k otřesnému poznání, že je s případem svázán mnohem více, než si původně myslel: všechny oběti s ním nějak přímo souvisejí a jeho dcera by se mohla ocitnout v bezprostředním nebezpečí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/194041/big_sebastian-bergman-ucednik-oDg-194041.jpg 4.6501

Kniha Učedník

Dajine

Sebastian má mé veškeré sympatie.

twigxi

Skvele, stejne jako prvni dil. Mozna snad i o neco lepsi. Velice prijemne me prekvapil vyvoj nekterych postav. Pekne se to rozjizdi a jsem zvedava na pokracovani.

Margerite

Těch masových vrahů už je na severu Evropy nějak podezřele moc, mám pocit, že snad už dokonce víc než v Midsomeru. Ale počtení to bylo příjemné, mám radost, že se mi podařilo objevit další povedenou detektivkovou sérii. Hvězdička dolů je za nepříliš povedený překlad.

rumova_kulicka

Další neodložitelný díl! Akorát mě tam štve ten mamlas Haraldsson, ten se mi snad zdá :-D

Zizala78

Perfektní, napínavé, dobře se čte, už se těším na další díl se Sebastianem

Na další setkání se Sebastianem Bergmanem jsem se - i přes jeho nesympatickou povahu ;-), těšila fakt hodně. A nebyla jsem vůbec zklamaná, právě naopak. Knihu jsem poslouchala jako audio v němčině a skoro jsem ji nedokázala odložit. Je to totiž doslova peckoidní záležitost ;-). Postupně dochází k vraždám žen, které zdánlivě nemají nic společného, ale modus operandi je stejný. Navíc se zdá, že někdo dokonale napodobuje činy Edwarda Hindeho, který je však aktuálně zajištěný za mřížemi vězení na dalších pár let dopředu. Sebastian by hodně rád policii pomohl a hlavně se přiblížil zase o kousek blíž dceři, která ho nesnáší. Ale když se mezi oněmi zavražděnými ženami určitá spojistost přece jen objeví, vypadá to, že nezbývá, než Sebastiana do vyšetřování zapojit... Nemůžu si pomoct, ale já jsem této sérii doslova propadla nejpozději po tomto druhém případu ;-). Styl psaní mi vyhovuje a příběh je strhující - prostě skvělé! Jen ten konec ohledně Sebastiana nemusel zůstat tak otevřený, i když to je určitě záměr... Dávám s přehledem plný počet, knihu doporučuji a časem se definitivně vrhnu na další :-).
PS: Varování ostatním: tato série je silně návyková, čtení tedy jen na vlastní nebezpečí! :-)))

moudivlacek

Psychopat Hinde, který sedí v přísně hlídaném vězení a bývalý profiler odborník na sériové vrahy Sebastian. Je to příběh kdo z koho? Hinde sedí ve vězení a má čas na svůj boj, kdežto Sebastian je nyní troska. Kdo vyhraje? Souboj mozků, pevné víry a nervů. Sebastiana se toto vyšetřování opravdu osobně dotýká, víc, než by kdy pomyslil, víc, než by kdy chtěl. A bohužel v tom sehraje roli i jeho tajná dcera. Otázkou je, jestli speciální kriminalistický tým ještě jednou k sobě pustí Sebastiana. Sebastian se zde překonává.
Je to odporný člověk, ale přesto "machr". Zajímavý "člověk" v jeho osobním životě dává tušení na zajímavosti v dalších dílech. Těším se na ně. Doporučuji milovníkům thrillerů.

Evka27

Tento díl byl daleko akčnější než první, ale stejně zdlouhavý a s dějem, který už jsem četla v mnoha jiných detektivkách. I tak se možná pustím do další.