Poslední zkouška

Poslední zkouška https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/296368/bmid_posledni-zkouska-WgR-296368.jpg 5 497 126

Sebastian Bergman čelí nevyzpytatelnému sériovému vrahovi, který ohrožuje samu existenci kriminálního týmu. Hvězda televizní reality show je nalezena v opuštěné školní budově s prostřelenou hlavou. Muž je přivázaný ke školní židli, sedí v koutě se špičatou čepicí na hlavě a na zádech má připnutý několikastránkový test. Soudě podle počtu chybných odpovědí oběť selhala v nejdůležitější zkoušce svého života. Ukáže se, že jde o první ze série vražd zaměřených na mediálně známé osobnosti. Kriminální oddělení hledá důkazy, ale Sebastian Bergman najde klíč na internetu a v anonymních dopisech zveřejněných v novinách. Brzy vyjde najevo, že jejich autor má o vraždách informace, k nimž má přístup jenom policie — a vrah.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

De underkända , 2015

konicekbily
06.03.2017 5 z 5

Tandem našich oblíbebých autorů nezklamal, přinesl nám nevšední počteníčko - a to až do úplného závěru.

čika
03.03.2017 5 z 5

uz klasika, velmi velmi dobre odvedene remeslo. zapletka i psychologizacia postav na 1.

1.ještěrka
17.02.2017 5 z 5

Já mám prostě ráda tuhle partičku, každý se svými starostmi, problémy a úchylkami. Samozřejmě ve všem vede Sebastian, ale ani ostatní nezůstávají pozadu. Co v této knize odhalil Billy.....A navíc ještě neobvyklý případ, kdy vrah poukazuje na hloupost lidstva.
Rozhodně je to knížka, kterou jsem musela vzít do ruky každý den, i když času bylo tentokrát pomálu. A ten konec....., jen jediné je jasné, už aby tady byla další.

happy-smile
21.01.2017 5 z 5

Je to podivuhodné, ale zdá se mi, že si tato série drží pořád stejnou úroveň. Číst o této partě vyšetřovatelů mě prostě baví a opět se mi to četlo stylem, kdy jsem si na konci každé kapitoly říkala: Ještě si přečtu jednu. Stejně tak jsou pánové mistři na to vás na konci nalákat na další díl. Doporučuju.

pet_pet
20.01.2017 5 z 5

Super, kniha, super závěr :-) doporučuji.

jendoslav
19.01.2017 5 z 5

Autoři drží vysoko nasazený standard série, i když zápletka je možná trochu přitažená za vlasy. Ale v rámci žánru nic vybočujícího. Napínavé, čtivé, no a Sebastian je prostě Sebastian. Jediné negativum vidím v tom, že otevřený konec navnadil ještě víc než minule na pokračování, které ale vyjde nejdřív někdy za rok...

rybizka
18.01.2017 4 z 5

Jak jsem se začetla do prvního dílu,tak jsem nemohla přestat. Během pár dnů jsem přečetla všech pět dílů, pěkně popořadě. Úžasná série,nezapomenutelný Sebastian. I tento zatím poslední díl je plný napětí a zvratů a nechyběl otevřený konec. Má to jednu chybu a to,že šestý díl vyjde ve Švédsku až na podzim 2017.

Tuff
14.01.2017 5 z 5

Sérii jsem začal číst od Hrobu v horách a postava Sebastiana mi byla zpočátku nesympatická. Měl jsem z příběhu smíšené pocity, ale přesto jsem se vrátil ke čtení v Němé dívce, která mě už nepustila a Sebastian začal u mě sbírat plusové body. Poslední zkouška je na hodně vysoké úrovni. Je znát rukopis scénáristy Mostu. Vysoce hodnotím schopnost překvapit čtenáře do posledního okamžiku. Těším se už na další díl..

PetK
12.01.2017 5 z 5

Původně jsem někde četa, že tenhle díl bude poslední, ale prej ne, hurá :-) Perfektní děj, postavy, napětí, vztahy, které rozhodě nejsou černobílé... A konce, tak ty autoři teda fakt umí. :-) U tohoto dílu tomu není jinak. Už se nemůžu dočkat pokračování.

Iki1
08.01.2017 5 z 5

Výborně propracovaný děj, aktuální kritika rádoby celebritek propagovaných televizí i sociálními sítěmi. Vlastní popis odhalování vraha je románově obalen psychologickými sondami do nitra vyšetřovatelů, opepřen líčením jejich vzájemných vztahů. Navíc se postavy také vyvíjejí, což je jen dobře. Pěkné počtení je to.

SimonaP
30.12.2016 4 z 5

Spolu s Učedníkem nejlepší kniha série. Napínavé, zajímavé a ten konec .... Už aby byl další díl. Ale sérii je třeba určitě číst popořadě, jinak ztrácí smysl a čtenář se ochudí o polovinu zážitků.

triatlet
30.12.2016 5 z 5

První setkání se Sebastianem. A těším se, až začnu celou partu vyšetřovatelů poznávat i v dalších dílech.
Autoři nezapřou svůj um - často jsem si představoval, jak by vyšetřovala Sága a Martin, kdyby se zločin odehrál v Mostu.
Zachycení zločinu a hledání pachatele je zajímavé, ale stejně poutavě autoři charakterizují postavy kriminalistů. I když mě (trochu) nudila divoká Sebastianova jízda městem, tak závěrečné řádky mě doslova šokovaly. Autoři měli text promyšlený do poslední scény.

MarieH
22.12.2016

Sebastian je mi silně nesympatický, ale od každého pokračování se nemůžu odtrhnout. Škoda že další pokračování vyjde až příští rok, jsem zvědavá co Billy vymyslí.
Dávám 5 hvězdiček.

Hella
03.12.2016 5 z 5

Lahůdka. Absolutní, totální a naprostá detektivní lahůdka. Kdybych mohla, hodnotím 6* !

amladar
21.11.2016 5 z 5

Nejzajímavější, nejnápaditější z celé dosavadní série. Pro vrahovy myšlenky jsem měla částečné pochopení, pro Vanju už méně (jak ta dokáže být protivná ouu), Sebastiana mně bylo fakt líto a Billy na konci .... snad se dočkám brzo dalšího dílu, jinak nevím, nevím....

crazyjuan
18.11.2016 5 z 5

Narozdíl od jiných autorů jsou pánové čím dál lepší. Perfektně vypracované postavy, skvělá zápletka, prostě od knihy se nejde odtrhnout. Ovšem kdo zná seriál Most ten ví, že tady ta kvalita prostě je. Jussi Adlet Olsen definitivně spadl na místo 2 mezi severskými autory. Ale co teď, rok čekání a navíc opět s koncem, který prostě nutí hned číst další díl. No, snad to uteče rychle :-).

rodak
01.11.2016 5 z 5

Pánové pište alespon dvě knihy ročně.Vždy rok čekání ,za 2-3 dny přečteno a zase čekat.Neskutečné počtení .Hlavní postavy -kriminální děj -opět nemá chybu. Tady je zaděláno na dlouhou sérii,tak snad autoři budou pokračovat.A ten konec....

iška
30.10.2016 5 z 5

Zase jednou jsem se neodtrhla od začátku do konce. No na další příběh si budeme muset trochu počkat.

katka_dv
29.10.2016 5 z 5

Výborná kniha. Stejně jako předchozí díl - detektivní zápletka byla vyřešena, ale osudy hlavních hrdinů zůstávají otevřené. Líbilo se mi, že příběh se týkal aktuálního tématu (popularita účastníků reality show). Autorům se podařilo skvěle skloubit detektivní zápletku a vývoj jednotlivých postav, kdy neopakuje v každém díle historii postav (jako např. Kristina Ohlsson v sérii s Alexem Rechtem) - takže sérii je vhodné číst od začátku. Vlastně jsem byla nejprve zklamaná, že hned nevím, co bude s Billym, ale na konci jsem musela uznat, že model, kdy detektivní zápletka je kostrou knihy a nejvýznamnější posun u Billyho se ukazuje až po vyřešení případu, je poměrně efektivní. Doufám, že nebudu muset čekat dlouho na další díl.

kasavubu
21.10.2016 5 z 5

Další díl ze série opět nezklamal. Kniha se četla perfektně. Námět zajímavý, nutí člověka zamyslet se nad motivy vraha, s nímž jsem, ačkoli to nechci přiznat, do jisté míry sympatizovala. O proti předchozím dílům série byla tato možná trochu méně napínavá, nicméně četla se dobře. Nejvíce oceňuji, a to vlastně v celé sérii, psychologii jednotlivých postav, které tu nejsou ani černé ani bílé. Postavy zde prochází vývojem, který rozhodně nenudí, jako tomu je u jiných postav skandinávských detektivek, kde mi připadá, že jsou hrdinové jen pořád "nahoře" nebo "dole". Původně jsem chtěla dát jen 4 hvězdy, ale za ten závěr a Billyho, musím dát 5. Jsem moc zvědavá, jak to bude dál...