Poslední zkouška

Poslední zkouška https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/296368/bmid_posledni-zkouska-WgR-296368.jpg 5 498 126

Sebastian Bergman čelí nevyzpytatelnému sériovému vrahovi, který ohrožuje samu existenci kriminálního týmu. Hvězda televizní reality show je nalezena v opuštěné školní budově s prostřelenou hlavou. Muž je přivázaný ke školní židli, sedí v koutě se špičatou čepicí na hlavě a na zádech má připnutý několikastránkový test. Soudě podle počtu chybných odpovědí oběť selhala v nejdůležitější zkoušce svého života. Ukáže se, že jde o první ze série vražd zaměřených na mediálně známé osobnosti. Kriminální oddělení hledá důkazy, ale Sebastian Bergman najde klíč na internetu a v anonymních dopisech zveřejněných v novinách. Brzy vyjde najevo, že jejich autor má o vraždách informace, k nimž má přístup jenom policie — a vrah.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

De underkända , 2015

Gibis
20.10.2016 5 z 5

To byla jízda od začátku do konce! Děj se vždy vyvinul úplně jinak než jsem předpokládala a Sebastian byl zase o něco méně nesnesitelný :) A ten konec.....stejně jako u třetího dílu bude to čekání na další díl nekonečné!

Didi15
07.10.2016 5 z 5

Takže musím napsat, že prostě miluju tyto knihy o Sebastianovi Bergmanovi. Kriminální zápletka je uvěřitelná a v dnešní době docela zajímavá otázka , kam se lidstvo bude vyvíjet dál. Ač vrah je vrah, jeho myšlenka byla na místě a rozhodně je hodna sympatie. Nemůžu se dočkat dalšího dílu, také mě zajímá vztahová linie otec -dcera, Ursula, Torkel. A Billy? To mě zajímá snad úplně nejvíc.

Pjater
05.10.2016 5 z 5

Další v sérii skvělých knih v čele s tak trochu jiným vyšetřovatelem Sebastienem Bergmanem. Autoři se pustili do problému, který jistě trápí spoustu inteligentních lidí, jež nejsou ve své práci doceněni, zato lidé, kteří toho v hlavě moc nemají plní stránky novin a časopisů. Když jsem knihu četla, musela jsem protentokrát s vrahem trochu sympatizovat. Samozřejmě mě také zajímá pokračování vztahu otec-dcera a hlavně chci vědět jak to dopadne s Billym. A to jsem mu držela palce, aby to nějak překonal.

JezinkaJ
30.09.2016 5 z 5

Asi nejlepsi krimi, jakou jsem kdy cetla, promin Agatho. Bylo mi lito kazde prectene stranky, ktera me priblizila k rozuzleni. A ono ne!, na konci se to paradne zamotalo. Cekat na dalsi dil, budou pekna muka. Kdybych to byla byvala vedela, nesla bych tam... nechala bych si tenhle dil v zasobe, pockala na dalsi a cetla oba za sebou...

Ladiva
29.09.2016 4 z 5

Zápletka knihy je výborná, hoci tento diel sa mi zo všetkých vydaných častí páčil najmenej. Samotný Sebastian je tu v úzadí, akoby autori nevedeli, kam postavu ďalej posunúť a tak preniesli pozornosť na zvyšok tímu. Vývoj jednotlivých postáv ma zaskočil, asi najviac Vanja a Billy. Na pokračovanie (dúfam, že bude) sa však teším.
V deji knihy ma prekvapil fakt, že aj vo svete je mediálny priestor zahltený pseudocelebritkami. Myslela som, že tieto "špecialitky" sa v takej rozsiahlej miere servírujú len v našej krajine.

V28
25.09.2016 5 z 5

Další skvělá krimi od této dvojice. Výstižně popsané to, co se dnes bohužel čím dál víc cení a příběh člověka, kterému právě z dnešní doby plné pseudocelebrit, blogerů a "hvězd" reality show řádně hráblo, čemuž se možná ani není co divit. Sebastian Bergman opět nezklamal a dál pokračuje v ničení jak svého života, tak životů druhých. Kniha se jako vždy perfektně čte, stránky pěkně ubíhají a ten konec! Tak to bylo perfektní! Jen nevím, jak po takové poslední stránce přečkám čas do dalšího dílu série. STOP!