Němá dívka

V době velikonočních svátků je brutálně zavražděna rodina se dvěma malými chlapci. Sebastian Bergman a jeho tým zjistí, že by mohl existovat svědek. Je jím desetiletá Nicole, která byla během Velikonoc na návštěvě u svých zavražděných bratranců. Policisté najdou její stopy vedoucí do lesa. Dívka je nezvěstná tři dny a její šance na přežití v divočině jsou malé, a tak se policie rozhodne požádat o pomoc veřejnost, přestože tím může upozornit vraha na existenci svědka. Bergmanovi se podaří dívku vystopovat a vznikne mezi nimi zvláštní pouto. Nicole je však natolik traumatizovaná, že nemluví, jen kreslí obrázky. Sebastian Bergman s ní začne pracovat a zjišťuje, že mu čím dál víc připomíná jeho vlastní dceru, o kterou přišel. Dokáže ji před vrahem ochránit?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248272/big_nema-divka-bf2-248272.jpg 4.5435

Sebastian Bergman / Sebastian Bergman: Policajný psychológ 4.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Host

Den stumma flickan, 2014

Kniha Němá dívka

Zizala78

Jedna z nejlepších sérií, co jsem kdy četla, Sebastian Bergman je top!!

moudivlacek

Od prvních řádků až do konce se čtenář nenudí. Vždyť koho by nechala chladným vražda celé rodiny včetně malých chlapců, a později i útěk malé svědkyně? A kdo by se neklepal strachy o malou Nicole, která díky traumatu na místě činu nemluví? Sebastian ví, že není dobrý kriminalista, ale je opravdu skvělý psycholog a rozhodne se to dokázat. Navíc Nicole mu připomíná mrtvou dcerku. Jenže vyšetřování má několik linek a občas slepé stopy. Do toho osobní strasti vyšetřovatelského týmu. Na Vanju jsem měla vztek, co udělala Sebastianovi. A Bill?? Tak ten mě fakt na konci vyděsil.
Každopádně pokračuji sérií dál, musím vědět, kam se to všechno bude ubíhat. Milovníkům dobré detektivky doporučuji.

Dajine

Skvělá jízda. Co bude dále? Tyhle knihy, co tě nutí vrhnout se hned na další díl, mám fakt moc ráda. A Sebastian? Jedním slovem - miláček.

rumova_kulicka

No tak tento díl byl jedním slovem mazec. Případ hodně drsný, ale zajímavý a oproti minulému dílu nepřevažovaly osobní věci. Všechno graduje a člověk se nemá šanci nudit. Plný počet je jasný a vrhám se na další díl. Ty otevřené konce mi dávájí :D Uf!

Evka27

Prvním dílem jsem se musela dost prokousat, ale je to stále lepší. S Billym jsem měla asi bohužel pravdu, nelíbí se mi, kam ho autoři posouvají.

MatoPalkes

Fantastická séria a môj obľúbený diel, poďme na pokračovanie :)

MirkaProk

Čtivě napsaná detektivka, která mne bavila. Určitě si přečtu i ostatní díly.

šipek
01.11.2020

Tak tahle série s policejním psychologem Sebastianem Bergmanem je jedna z nejlepších sérií které jsem doposud četl. Doporučuji číst určitě postupně. Jednotlivé případy jsou samostatné ale vyvíjí se vztahy ve vyšetřovacím týmu a je škoda nečíst tuto sérii postupně. Kniha snad nemá slabá místa tak je třeba si udělat čas na čtení. Vřele doporučuji milovníkům tohoto žánru.