Scotland Yard

Scotland Yard https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248141/mid_scotland-yard-srx-248141.jpg 4 112 25

Scotland Yard série

Londýn 1889. Hrůzovláda Jacka Rozparovače zrovna skončila, ale další éra nepochopitelného násilí právě začíná. Nově založený tým vyšetřovatelů vražd musí čelit útoku do vlastních řad – v kufru na nádraží se najde zohavené tělo inspektora Littlea a nastává závod s časem. Londýn je městem na pomezí nové éry – v salonech měšťanských domů se vedou intelektuální debaty a technický pokrok kráčí nezadržitelně kupředu, ale chudina stále živoří ve stokách připomínajících středověk. Inspektor Day, který do Londýna přibyl teprve nedávno z venkova, pochybuje, že tohle město někdy pochopí, pochybuje, že je dost dobrý pro svou milovanou novomanželku, a ze všeho nejvíc pochybuje o tom, že je dost chytrý na to, aby vraždu, která nezůstane osamocenou, vyřešil. S pomocí dr. Kingsleyho, prvního forenzního patologa, a Henryho, pouličního blázna, však jeho šance na úspěch překvapivě stoupají. Viktoriánský Londýn se svými brlohy a zatracenci bojujícími o přežití pod tenkou slupkou modernity vás vtáhne do temného labyrintu a už vás nepustí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Argo

The Yard , 2012

ondrash77
03.02.2016

Těžko si představit pochmurnější místo než je Londýn, jak ho popisuje Grecian. Do rychle rozrůstající metropole se stahuje spodina z celého království, město je plné prostitutek, zlodějů a vrahů. Mlha a déšť obraz naprostého zmaru dotváří. Jméno hlavního hrdiny úsměvně kontrastuje s jinak beznadějně temným příběhem. Při čtení knihy se nelze zbavit pocitu, že v Londýně těch časů se nedělo nic jiného, než vraždilo, loupilo a unášely malé děti.

maid
10.01.2016 4 z 5

Lehce nadprůměrná detektivka se sympatickými postavami. Měla bych pár výhrad ke překladu, občas věty zněly poněkud kostrbatě, ale jinak moc milé počtení.

jan4707
07.12.2015 5 z 5

Skvělé!
Po dlouhé době knížka, která mě pohltila. Ponurá atmosféra Londýna. Zajímavý způsob vyprávění. Už chci další díl!!

MahulenaK
07.11.2015 4 z 5

Smíšené pocity-myšleno v dobrém.Chvíli beznaděj z toho,jak omezené pravomoci a možnosti policie tehdy měla.Na druhou stranu bylo mnohdy jednodušší zločince dopadnout. Chvílemi se děj trochu zasekával,ale v poslední třetině nabral spád a pak už nešlo od knížky odejít.

Hanja
04.11.2015 5 z 5

Kniha mě zaujala už od první stránky. Dobře se četla, těším se na další díl!

Alex Grecian
americká, 1969