Černý kraj ekniha

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Když v hornické vesnici v Černém kraji zmizí beze stopy tři členové jedné rodiny a nedlouho poté najde místní děvčátko v ptačím hnízdě lidské oko, požádá místní strážmistr o pomoc londýnský Scotland Yard. Inspektor Walter Day a seržant Nevil Hammersmith však netuší, co je čeká. Musí bojovat nejen s nepřízní živlů, ale i s pověrčivostí místního obyvatelstva, které upřímně věří, že pták je znamením smrti a že pod zemí má doupě krvavá příšera. Navíc se celá vesnice pomalu, ale jistě propadá do neprobádané sítě starých štol. Než policisté s pomocí dr. Kingsleyho rozluští záhadu Černého kraje, musí odhalit nejedno temné tajemství a osvědčit, že mají nejen nervy, ale i svaly ze železa....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/293907/cerny-kraj-H57-293907.jpg 3.748
Série

Scotland Yard 2.

Žánr
Literatura světová
Vydáno (ekniha) · Argo
Orig. název

The Black Country

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (13)

Kniha Černý kraj

Přidat komentář
jarin58
30. září

Za mě napínavý příběh,atmosféra.U těchto knih mi ani nevadí občasná nelogičnost.Určitě se vrhnu na jedničku.

maxim248
17. září

Líbí se mi,stejně jako Scotland yard,baví mě atmosféra 19.stol. Jen kdyby bylo víc takových autorů...poraďte,ale ne české..díky

trudoš
09. srpna

Na to že má Černý kraj takřka o polovinu menší rozsah než předchozí Scotland Yard, je poměrně markantní, kolik vaty se povedlo Alexu Grecianovi do příběhu vložit. A nejde tu jen o „vstřícnou“ pohostinnost chudého obyvatelstva, ale i o nesmyslné jednání městských detektivů, jejichž prvním krokem za objevením zmizelé rodiny je vydat se do lesa. V noci. Co tam hodlali najít, je mi záhadou. Tady se krásně ukazuje rozdíl mezi tím, když spisovatel cíleně komponuje děj tak, aby ohromil čtenáře, místo toho, aby nechal vývoj událostí v rukou hrdinů, o nichž tvrdí, že přijeli záhadu rozlousknout. Ústřední motiv navíc kazí bezelstná naivita vyšetřovatelů, jež dává na srozuměnou, že žijí v kouzelných časech, kde neexistuje lidská bestialita. Od policejních veteránů bych čekal víc.
Každopádně atmosféru to má nádhernou a geniální je scéna, v níž Nevilovi usedne na židli sova, pročež jej všichni vesničané začnou přesvědčovat, že do čtyřiadvaceti hodin zemře. To jednomu na sebevědomí vážně moc nepřidá.

makemake
14.09.2018

Holčička našla voko. Tím bych to asi shrnul. Nebylo lidský, ale prasečí, a vlastně moc nemělo co dělat s vyprávěním, ve kterým jde do sraček celá divná poddolovaná vesnice, kde umře tolik lidí, že už vás to vlastně ani nešokuje, ani nepřekvapuje, nevim, asi mi nakonec bylo víc líto koně, co umrznul, než všech těch, za různých okolností zemřelých lidí. Konec dobrej, všechno dobrý, ještě, že ten hostinec shořel, neb jediný, co mi z tý knížky trochu bylo, tak zima, která se táhla celým příběhem - vlastně stejně studeně a bezbarvě jako ten příběh. Někdo prostě detektivky umí, jinej...to aspoň zkusí.

alenkacermi
01.06.2018

Kniha se četla moc dobře. A jestli je první díl ještě lepší,tak se těším.

Nestorkea
14.10.2017

Mně se to líbilo. Ze začátku to bylo hororové, čtu po večerech a bála jsem se jít na záchod, abych nepotkala Ohyzdu :-) Celkově tato kniha i předchozí dýchají starým temným Londýnem, hlavní postavy jsou sympatické a jejich možnosti zcela odpovídají době, ve které se děj odehrává.

Obelix15
17.09.2017

Kniha Scotland Yard se ke mně dostala vcelku náhodně. Po přečtení obsahu jsem se osmělil a knihu přečetl. Zanechala na mě dobrý dojem, proto četba druhého dílu s názvem Černý kraj na sebe nenechala dlouho čekat. Příběh mě po pár stranách velmi zaujal a to hlavně kvůli ponurému prostředí, počasí i kvůli postavám. Bohužel, asi jsem od knihy očekával víc. Oproti prvnímu dílu, kde se hlavní postavy mohli přetrhnout a vyšetřovali na nejrůznějších místech po celém Londýně, tady se prakticky vše točilo kolem kostela, hostince a dolu. Zápletka se jim prakticky začala řešit sama, jen s malou dávkou přičinění. Příběh i tak měl na můj vkus celkem málo postav a i přesto se příběh točil ani ne jen kolem poloviny. Konec knihy mi přišel zbytečně drastický. Vrcholem byla role Američana, který sice měl jasný cíl, ale hlavní postavy nijak zvlášť netankovalo, co tam vlastně dělal a co je vlastně zač. Za mě 3 hvězdy.

bosorka
10.10.2016

Myslím, že by skvěle fungovalo jako film nebo aspoň jako jeden díl nějakého povedeného seriálu. Zvlášť pro tu ponurou atmosféru - uhlí, sníh, vichřice. Vidím to v barvách.
Začátek byl slibný, nečte se to vůbec zle, ale postupně tak nějak bředne, přestane být natolik napínavé, aby se člověk nemohl dočkat rozuzlení. Možná zbytečně moc odboček. Taky jsem čekala daleko větší střety zaostalého pověrčivého venkova versus pokrokovějšího Londýna.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Podpořte ji svým hlasem v Ceně českého internetu (nominována je v každé druhé kategorii)

Štítky

Anglie detektivky

Autor a jeho další knihy

Alex Grecian
americká, 1969

Podobné knihy

Kniha Černý kraj je v

Přečtených56x
Čtenářské výzvě3x
Doporučených1x
Knihotéce52x
Chystám se číst28x
Chci si koupit3x
dalších seznamech1x