Černý kraj ekniha

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Když v hornické vesnici v Černém kraji zmizí beze stopy tři členové jedné rodiny a nedlouho poté najde místní děvčátko v ptačím hnízdě lidské oko, požádá místní strážmistr o pomoc londýnský Scotland Yard. Inspektor Walter Day a seržant Nevil Hammersmith však netuší, co je čeká. Musí bojovat nejen s nepřízní živlů, ale i s pověrčivostí místního obyvatelstva, které upřímně věří, že pták je znamením smrti a že pod zemí má doupě krvavá příšera. Navíc se celá vesnice pomalu, ale jistě propadá do neprobádané sítě starých štol. Než policisté s pomocí dr. Kingsleyho rozluští záhadu Černého kraje, musí odhalit nejedno temné tajemství a osvědčit, že mají nejen nervy, ale i svaly ze železa....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/293907/cerny-kraj-H57-293907.jpg 3.751
Série

Scotland Yard 2.

Žánr
Literatura světová
Vydáno (ekniha), Argo
Orig. název

The Black Country

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (14)

Kniha Černý kraj

Přidat komentář
Randik
13. ledna

Černý kraj je čtivý detektivní příběh odehrávající se v ponurém prostředí hornické vesnice i díky tomu je to děsivější a napínavější za mě plný počet.

jarin58
30.09.2019

Za mě napínavý příběh,atmosféra.U těchto knih mi ani nevadí občasná nelogičnost.Určitě se vrhnu na jedničku.


maxim248
17.09.2019

Líbí se mi,stejně jako Scotland yard,baví mě atmosféra 19.stol. Jen kdyby bylo víc takových autorů...poraďte,ale ne české..díky

trudoš
09.08.2019

Na to že má Černý kraj takřka o polovinu menší rozsah než předchozí Scotland Yard, je poměrně markantní, kolik vaty se povedlo Alexu Grecianovi do příběhu vložit. A nejde tu jen o „vstřícnou“ pohostinnost chudého obyvatelstva, ale i o nesmyslné jednání městských detektivů, jejichž prvním krokem za objevením zmizelé rodiny je vydat se do lesa. V noci. Co tam hodlali najít, je mi záhadou. Tady se krásně ukazuje rozdíl mezi tím, když spisovatel cíleně komponuje děj tak, aby ohromil čtenáře, místo toho, aby nechal vývoj událostí v rukou hrdinů, o nichž tvrdí, že přijeli záhadu rozlousknout. Ústřední motiv navíc kazí bezelstná naivita vyšetřovatelů, jež dává na srozuměnou, že žijí v kouzelných časech, kde neexistuje lidská bestialita. Od policejních veteránů bych čekal víc.
Každopádně atmosféru to má nádhernou a geniální je scéna, v níž Nevilovi usedne na židli sova, pročež jej všichni vesničané začnou přesvědčovat, že do čtyřiadvaceti hodin zemře. To jednomu na sebevědomí vážně moc nepřidá.

makemake
14.09.2018

Holčička našla voko. Tím bych to asi shrnul. Nebylo lidský, ale prasečí, a vlastně moc nemělo co dělat s vyprávěním, ve kterým jde do sraček celá divná poddolovaná vesnice, kde umře tolik lidí, že už vás to vlastně ani nešokuje, ani nepřekvapuje, nevim, asi mi nakonec bylo víc líto koně, co umrznul, než všech těch, za různých okolností zemřelých lidí. Konec dobrej, všechno dobrý, ještě, že ten hostinec shořel, neb jediný, co mi z tý knížky trochu bylo, tak zima, která se táhla celým příběhem - vlastně stejně studeně a bezbarvě jako ten příběh. Někdo prostě detektivky umí, jinej...to aspoň zkusí.

alenkacermi
01.06.2018

Kniha se četla moc dobře. A jestli je první díl ještě lepší,tak se těším.

Nestorkea
14.10.2017

Mně se to líbilo. Ze začátku to bylo hororové, čtu po večerech a bála jsem se jít na záchod, abych nepotkala Ohyzdu :-) Celkově tato kniha i předchozí dýchají starým temným Londýnem, hlavní postavy jsou sympatické a jejich možnosti zcela odpovídají době, ve které se děj odehrává.

Obelix15
17.09.2017

Kniha Scotland Yard se ke mně dostala vcelku náhodně. Po přečtení obsahu jsem se osmělil a knihu přečetl. Zanechala na mě dobrý dojem, proto četba druhého dílu s názvem Černý kraj na sebe nenechala dlouho čekat. Příběh mě po pár stranách velmi zaujal a to hlavně kvůli ponurému prostředí, počasí i kvůli postavám. Bohužel, asi jsem od knihy očekával víc. Oproti prvnímu dílu, kde se hlavní postavy mohli přetrhnout a vyšetřovali na nejrůznějších místech po celém Londýně, tady se prakticky vše točilo kolem kostela, hostince a dolu. Zápletka se jim prakticky začala řešit sama, jen s malou dávkou přičinění. Příběh i tak měl na můj vkus celkem málo postav a i přesto se příběh točil ani ne jen kolem poloviny. Konec knihy mi přišel zbytečně drastický. Vrcholem byla role Američana, který sice měl jasný cíl, ale hlavní postavy nijak zvlášť netankovalo, co tam vlastně dělal a co je vlastně zač. Za mě 3 hvězdy.

1

Doporučujeme

Poutník – Mágův deník
Poutník – Mágův deník
Smrtná zima
Smrtná zima
Mefisto
Mefisto
Zvěrolékař na blatech
Zvěrolékař na blatech

Štítky

Anglie detektivky

Autor a jeho další knihy

Alex Grecian
americká, 1969

Podobné knihy

Kniha Černý kraj je v

Přečtených59x
Čtenářské výzvě4x
Doporučených1x
Knihotéce63x
Chystám se číst27x
Chci si koupit3x
dalších seznamech1x