Schody do nebe

Schody do nebe https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60379/schody-do-nebe-60379.jpg 4 485 37

Někdy se to pořádně zamotá, nic se nedaří a vyhlídky do budoucnosti jsou vyloženě černé. Alespoň sedmnáctileté Žanetě připadá její život tak zoufalý, že by se vším nejradši skončila... Její situace je nezáviděníhodná: volba strojírenského učiliště se ukazuje jako vyloženě nešťastná a dospěje až k vyloučení, spolužáci, zvláště poté, co do třídy přijde nový kluk a velký frajer Robin, ji šikanují, nevlastní otec je čím dál víc dotěrnější a protivnější... Žaneta citově strádá, snad jen Marek, pacient ze sanatoria pro dlouhodobě nemocné, skýtá jakousi naději. Ostatně, také Robin dělá všechno pro to, aby celou situaci zkomplikoval ještě víc... Teprve o prázdninách, které Žaneta stráví s nevlastní sestrou na chalupě v malé jihočeské vesnici, najde nejen velkou lásku, jež by vůbec nemusela být pouze prázdninová, ale i sama sebe. Otevírá se jí cesta k osamostatnění v podobě prvního zaměstnání, najde schody, které vedou ke skutečnému životu.... celý text

PetiJelinkova
22.08.2016 5 z 5

Příběh, který mě moc bavil :)

Ann98
12.06.2016 5 z 5

Knížka mě velmi chytla za srdíčko. Neskutečně obdivuji Žanetu, že nevzdala svůj boj, a že se ze samého dna dokázala zase vyškrábat nahoru a postavit se na vlastní nohy.

evelýny
10.12.2015 2 z 5

Příběh o dospívání pro dospívající. S takovou lehce hořkou patinou - rodiče Žanety bych pověsila do průvanu. Nebudu hodnotit logičnost a tím věrohodnost příběhu, protože nejsem cílovou čtenářskou skupinou.
Na své si přijde i pozorný čtenář: ...,,nové výstřiky barevného sperma svatebního orgazmu". No uznejte - originílní vyjádření ohňostroje.

pavlinkaa
09.12.2015 5 z 5

Knihu musím zařadit mezi ty zajímavé :)

SelenaDemi428
19.03.2015 5 z 5

Lanczová píše dooprvdy dobře, i když je to vlastně typický normální příběh, dokáže vás naplno stáhnout do děje. Obdivuji Žanetu, jak to všechno zvládala a byla jsem za ní na konci knihy strašně ráda :3.

1v8na
03.09.2014 5 z 5

Příběh byl velmi pěkný. Obdivuji Žanetu, jak všechno zvládla. já osobně bych to nedávala. A to zejména psychicky

bibi 24
31.08.2014

Pěkná, i když ze začátku docela drsná kniha. Přečetla jsem
ji za jeden den, prostě se od ní nedalo odtrhnout!

Karolína18
14.08.2014 5 z 5

Tuto knížku mám strašně ráda. Patří k mým nejoblíbenějším, i když jsem z počátku chtěla, aby se Robin začal chovat normálně a Žaneta s ním mohla chodit, Petra jsem si oblíbila o moc víc. Rozhodně je to nečekané a nedivila bych se, kdyby víc čtenářů předpokládalo, že tím hlavním mužským představitelem bude Robin.

zama15
22.08.2013 5 z 5

moc super knížka.. :3 :)

Sablu
18.08.2013 4 z 5

Tahle kniha mě, když jsem si před lety četla, naprosto nadchla a velmi jsem si ji oblíbila.

Marčullkas
23.07.2013 3 z 5

Řadím mezi hodně povedené kousky, přečteno jedním dechem :) i když to bylo už hodně dáávno

Ivy
17.07.2013 5 z 5

Asi moje nejoblíbenější kniha od téhle spisovatelky. Už jenom protože hlavní hrdinka nebyla jak ze žurnálu, prožila si svoje a spíš než problémy s kluky (jako ve většině těchhle románů) se prala sama se sebou.

barbucha1569
30.06.2013 5 z 5

Rovněž moje oblíbená knížka, už proto, že Žaneta neměla na růžích ustláno a přesto se dokázala postavit na vlastní nohy.

Becky19
10.02.2013 5 z 5

Řekla bych, že je to moje nejoblíbenější knížka od Lanczové.

Kituna
03.02.2013 2 z 5

takovedle knihy moc nemam rada .. skoro nic se tam jakoby nedeje

WEIL
13.11.2011

Trápení ve škole, kde to člověka nebaví. To je hrůza. Vyloučení je v dnešní době vysvobozením.

-Lenicka-
14.06.2011 3 z 5

Jako dospívající slečna jsem opravdu velmi ráda četla romány L.Lanczové a tento nebyl výjimkou .. dnes už bych je nejspíš nečetla ..