Sběratelka parfémů

Sběratelka parfémů https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/312879/bmid_sberatelka-parfemu-Eoj-312879.jpg 4 181 66

Dva životy, dvě ženy, současnost i minulost v Paříži, ztracené tajemství vepsané v parfémech… Nedávno provdaná Grace Munroeová nezapadá do společenské smetánky Londýna padesátých let, manželství se moc nedaří a sama je nespokojená. Najednou obdrží dopis z právnické kanceláře. Má přijet do Paříže, kde na ni čeká dědictví. Potíž je však v tom, že o žádné Evě d´Orseyové, která jí odkazuje nemalý majetek, nikdy neslyšela. Pátrání po její totožnosti zavede Grace o celá desetiletí zpět, do New Yorku, Monte Carla, Paříže a Londýna dvacátých let. Pozvolna odkrývá záhadu geniálního tvůrce parfémů a jeho múzy, jíž se kdysi stala právě Eva. Ve třech jedinečných vůních se vášnivý parfumér pokusil zachytit celou její bytost, její esenci, a učinil ji tak nesmrtelnou. Příběh Evy d´Orseyové nadobro změní Gracin život – je nucena si vybrat zda bude žít podle očekávání společnosti nebo půjde svou vlastní cestou. Nezapomenutelné vyprávění je hlubokou sondou do komplikované a obsedantní lásky mezi múzou a umělcem, výpovědí o obrovské síle vzpomínek a moci vůní.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Metafora

The Perfume Collector , 2013

gossipavlina
06.01.2017 4 z 5

Příjemná, nenáročná oddychovka, která mě zaujala už jen svým názvem. Vedle knížek jsou totiž mojí vášní právě parfémy, takže pro mě to byla skoro povinnost si tuto knihu přečíst.
Knížka se mi líbila, byla čtivá, uvěřitelná, o zajímavých lidech.
Takže doporučuji.

cukrovka
04.01.2017 5 z 5

Velmi zajímavý příběh prodchnutý vůní parfémů. Životy dvou žen, které se odvíjejí v různé době a tajemství jež tyto ženy spojuje. Skvělé vyprávění.

veronika0382
25.11.2016 5 z 5

Neuvěřitelně čtivý životní příběh dvou oslnivých žen, se kterými se osud nemazlil, plný pohřbených tajemství a dávných vzpomínek.... více v mojí recenzi zde :-)

bookcase
22.11.2016 5 z 5

Nádherný, voňavý román, doporučuju

iška
10.11.2016 4 z 5

Příjemné počtení. V současné době se mi na stolku sešlo více detektivních a thrillerových příběhů, takže toto bylo příjemné proložení.

veronika9143
07.10.2016 5 z 5

Nádherná knížka. Příběh ukrytý v parfému. Autorka překvapila, zaujala, kniha se dobře četla a měla v sobě něco, co mě přitahovalo a nutilo pokračovat. Dvě časové linky, minulost a přítomnost, které se nakonec spojí v neobyčejné vyprávění.

parfémy

Autorovy knížky