Sázka o Evu

Sázka o Evu https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/314987/bmid_sazka-o-evu-oMY-314987.png 3 6 2

Novela o životě rodiny, rozvrácené tragickou smrtí matky, volně navazuje na autorovu knihu Piktogramy.

michal2601
10.11.2019 4 z 5

Hluboký psychologický příběh z poloviny 90. let o nelehkém životě mladé dívky, její rodině a obyvatelích domu, ve kterém žije. Tíživou atmosféru umocňuje dešťové počasí a naopak zjemňují situace z dětmi na novorozeneckém oddělení, kde hlavní hrdinka pracuje. Kniha pro náročné čtenáře vyžadující plnou pozornost a soustředění na propletenec vztahů, pocitů a životních souvislostí.

jewarix
04.02.2018 odpad!

Musím přiznat, že tato kniha se mi příliš nelíbila a nezaujala mě. Přišla mi velice zmatená. Autor v knize neustále přeskakuje z přítomnosti do minulosti a zpět. Do všeho
se ještě prolíná publikované povídky hlavního hrdny. Velmi často jsem nevěděla, ve kterém čase se vůbec nacházím.
V knize je použito i několik vulgarismů, které se tam v některých případech (podle mě) vůbec nehodí. Přišlo mi například nevhodné, aby malé miminko ve svém vyjadřování používalo nadávku "kráva".
Přiznávám, že po přečtení knihy jsem celý příběh nepochopila a jsem z něho velmi zklamaná. Jediné co se mi na knize líbilo, je pohádka o mamince, která je zveřejněna na konci příběhu.

Michal Čagánek
česká, 1978