Sauronova nevěsta

Sauronova nevěsta https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/510693/bmid_sauronova-nevesta-GQu-510693.JPG 3 82 82

Uvítali byste možnost seznámit se s reáliemi Hobita, Pána prstenů či Silmarillionu stravitelným způsobem? Máte chuť vrátit se do oblíbeného světa a prožít známý příběh ještě jednou, i když trochu jinak? Jste zvědaví, co by s příběhem udělalo posílení romantické linie? Tak tohle všechno vám nabídne tato první knižně vydaná fantiction. Přináší gendrově pojatou alternativu Pána prstenů, která se ale vymkla mezím jednoho žánru a žije svým vlastním životem jako svébytný nový příběh. S hlavními hrdiny – osiřelou dívkou Frodinou a hraničářem Aragornem – opět prožijete cestu s Prstenem do Mordoru, ale podíváte se také, jak se dařilo Sjednocenému království po porážce Saurona, a dočkáte se i odhalení pravdy o hobitech. Oproti Tolkienově předloze dostanou postavy více prostoru ukázat, že jsou z masa a kostí, že mají své světlé i temné stránky a i přes své chyby dokážou překvapit. Lehký a mírně sebeironizující styl je zárukou, že knihu přečtete jedním dechem.... celý text

ctenarVikinhRD
26.10.2023 4 z 5

Před nedávnem se mi dostala do ruky tahle kniha, kolem které byl už v té době trochu rozruch. Mně to ale na první pohled zaujalo. Hezká obálka, tak jsem si řekla proč ne. A nelituju že jsem našla odvahu a knihu otevřela. Fakt mě to chytlo. Začala jsem ráno, hezky se nachystala, ale pak jsem se ani nehnula z gauče a jenom se cpala vším co mi přišlo pod ruku (ještě že byla neděle :-) Prostě jsem to musela dočíst, však to znáte :-) Vytkla bych asi jednu věc, to je ten název, je asi dost matoucí, protože tu vůbec nejde o Saurona. Mohl by i odradit, ale já jsem naštěstí od přírody zvědavá. Taky jsem si zpočátku zvykala na ten modernější jazyk. Tolkien to fakt není. I básničky jsou jiné. Celkově to ale vnímám jako takový lepší nadprůměr.

Knihozrout666
25.10.2023 4 z 5

Byl jsem hodně zvědavý, zda to bude tak zlé, jak jsem četl v recenzích, ale byl jsem mile překvapen. Miluju výzvy a když je něco hodně nečitelné, tak se kousnu. Po překonání první kapitoly, která byla trochu těžkopádná, se příběh rozeběhl. Vlastně jsem se nemohl od knihy odtrhnout. Autorce se podařilo napsat opravdu zdařilou paralelu, která původního Pána prstenů časově i obsahově přesahuje. Vlastně je to nejen trilogie, ale i Silmarilion a Nedokončené příběhy v jednom. Tolkiena miluju, a tenhle pokus mě zase dostal zpátky do hry. Neurazila mě ani výměna Froda za Frodinu. Oceňuju opravdovost postav a nevadila mi ani milostná zápletka Frodiny s Aragornem (snad neprozrazuju příliš). Sex včetně nechtěných následků nakonec do takových příběhů patří. Obálka i mapa od Stehlíka jsou luxusní.
Za mě palec nahoru.