Šaty z igelitu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Sbírka Šaty z igelitu debutanta Vratislava Maňáka přináší do současné literatury neobvyklý hlas. Třináct povídek, třináct variací na téma lidského osamění, začíná většinou zcela všedními situacemi: Kristýna se připravuje na svůj svatební den, Jindřich probírá pozůstalost po své ženě, Tom slaví osmé narozeniny. Postupně však před čtenářem vyvstávají náznaky a nečekané motivy, které dávají tušit, že tento příběh není nejzazší skutečnost. To opravdu důležité se odehrává až v krajině nedořečeností a zámlk, kde se postavy Maňákových povídek, častokrát nepochopené a neschopné chápat jiné, snaží se svou samotou vypořádat....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94353/saty-z-igelitu.jpg 3.443
Žánr
Povídky, Literatura česká
Vydáno, Host
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (9)

Kniha Šaty z igelitu

Přidat komentář
stagno
24.12.2019

Sbírka třinácti povídek mladého autora.Čtou se dobře,jsou ale jaksi povrchní a manýristické.Žádnou výraznější emoci či paměťovou stopu ve mně nevyvolaly.Snad to bude příště lepší.

Darinka.Makova
09.04.2019

Vynikající kus talentovaného mladého autora. Jen tak dál!


28401
24.01.2017

Nějaký "přehmat" asi.

Sajamel
29.11.2015

Ach, samota.
Šaty z igelitu při doteku s kůží tiše dráždí a místy jsou až žíravé ("Mámení prvního valčíku"). Místy bohužel k doteku s kůží příliš nedochází, to když jsou povídky slabší – čtou se příjemně, ale neproniknou k vám až na dřeň.
Celkově jsou Šaty z igelitu sympatickým počinem, dávajícím tušit, co má autor v sobě a že o něm ještě uslyšíme.

miky103
16.10.2013

Na to, že se jedná o autorovu knižní prvotinu, se mi to zdálo překvapivě dobré. Rozhodně tato kniha patřila k tomu lepšímu, co jsem v poslední době četla. Obzvlášť se mi líbily povídky Mámení prvního valčíku, Přinesla mě bouřka a Alice.

evelinaevelina
03.08.2013

Buďme k autorovi shovívaví - je to jeho prvotina. A jako taková nevyznívá nejhůř. Například povídky Jak daleko leží Buenos Aires nebo Mámení prvního valčíku se mi zdály skutečně dobré. U některých záměrně nereálné závěry mi přišly spíš takto zbytečně nastavované a ubilo mi to v tom slibovaný efekt.
Druhy osamocenosti ovšem vybral dobře.

Naraca
05.03.2013

13 povídek příjemné délky, nápaditých příběhů, rozličných kompozic...

dragoooon
24.07.2012

Výjimečná kniha mladého autora. Povídky mají různou náladu, jsou ponuré, romantické, pitoreskní...jsou zkrátka pravdivé a o životě. těším se na další produkt z pera pana Maňáka!

1

Doporučujeme

Praha noir
Praha noir
Povídky malostranské
Povídky malostranské
Má rodina a jiná zemětřesení
Má rodina a jiná zemětřesení
Filosofská historie
Filosofská historie