Saturnin

Saturnin
https://www.databazeknih.cz/img/books/62_/62102/bmid_saturnin-A1i-62102.jpg 5 7509 7509

georginaa
29.08.2021 5 z 5

Opět klasika, která svým humorným vyprávěním čtenáře pobaví. Film též stál za to, a není ani jednomu co vytknout.

amejzlík
28.08.2021 5 z 5

Saturnin je úžasný humoristický román. Je to kniha, kterou bych si opravdu přála u maturity vytáhnout. Moc jsem si užívala situace do kterých, Saturnin postavy dostával. Smála jsem se na celé kolo. Téměř na každé straně. Zatím nejlepší humoristický román, jaký jsem četla. Hodně oceňuji také volbu jazyka. Tohle už se v moc knihách dnes nevidí.

BarkaS
22.08.2021 4 z 5

Úplně jsem zapomněla, jak moc se v tom příběhu kouří. Jinak skvělá, nadčasová a zábavná humorná kniha.

Fengr
20.08.2021 5 z 5

Je vůbec nutné k tomu něco psát?

Knihomůrka7
19.08.2021 4 z 5

Saturnin je perfektní, miluju ten geniální humor už od puberty, je čas ho brzy znovu zase oprášit :-)

Keika
13.08.2021 5 z 5

Tak tohle je naprostá pecka! Hodně kvalitní oddechovka k odpolední kávě, nebo na propršené odpoledne. Postava Saturnina a ty situace, to si prostě musíte přečíst. Tohle bude patřit mezi mé opravdu oblíbené kousky!

ninano
08.08.2021 5 z 5

Moc hezká knížka s milým "starosvětským" humorem. Četla jsem ji dvakrát a znovu jsem byla nadšená.

stanza
24.07.2021 5 z 5

Klasika kterou jsem léta obcházela, asi proto že filmové zpracovaní jsem viděla několikrát. Teď jsem si ji dopřála jak v knižní tak audio verzi a parádně si to užila. Úžasný humor a laskavost si budu v budoucnu určitě ráda dopřávat opakovaně.

tbruck
10.07.2021 5 z 5

Knihu jsem si chtěla po pár letech oživit než se vrhnu na Mackovy pokračování a i po několikerém čtení nepřestávám žasnout nad tím, jak geniální a nadčasové dílo to je :-) A ten skvělý sarkastický humor, ach, pohlazení po duši a polechtání bránice!

Nelliinka
09.07.2021

Jistota dobré nálady. Knížka, u které se pobavíte i když je venku hnusně. Když si při čtení vybavím postavy z filmu, brečím smíchy.

peeetta
30.05.2021 4 z 5

Výborná kniha. Nejsem si úplně jistá, ale myslím, že některé vtipné pasáže ve filmu vynechali.

petraj30
20.05.2021 5 z 5

Ježíši, to bylo dobrý! Film jsem viděla už v dětství, ale kniha absolutně předčila moje očekávání.
Ještě teď mi tečou slzy smíchu. Ještě teď mám křeče ve tvářích, protože jsem se po celou dobu jen smála a moje břišní svaly dostaly taky slušně zabrat:-) Za všechno může Saturnin. Ale bez těch ostatních by to taky nebylo ono. Ironické odpovědi doktora Vlacha a dědečka. Hysterické výjevy tety Kateřiny a nesmím zapomínat na Jiřího, Barboru a samozřejmě Milouše
Můj syn se jmenuje Milan a já ho oslovuji jedině "Milouš." Myslím, že po přečtení knihy s tím přestanu, protože ten filmový Milouš byl sice trochu slaboduchý, ale kniha té jeho blbosti ještě více přidávala:-).
Je to úžasná, nadčasová a velice vtipná kniha. Sice je to psáno hodně jednoduchým stylem, ale já jsem si to každým slovem užívala. Opravdu skvělé, tleskám!

Sarapet
16.05.2021 5 z 5

Od mládí je to moje nejoblíbenější. Několikrát přečtená a stále skvělá.

Adrim
15.05.2021 5 z 5

Po přečtení knihy jsem pochopil, proč ji tolik lidí zbožňuje. Nyní patřím mezi ně :-). A těm co ji nečetli doporučuji, aby to napravili ;-).

Lejčís
12.05.2021 5 z 5

U žádné jiné klasické prózy jsem se ještě tolik nesmála jako u Saturnina :) mohla bych ji číst klidně podesáté a nepřestala by mě nudit.. miluju ten Jirotkův jakoby "archaický" styl psaní postavený na sarkasmu, který je mi tak bolestně vlastní..

VeDny
11.05.2021 5 z 5

Skvělé počtení. Vtipné, zajímavé, svým způsobem "typicky české" a chytré. Jako povinná četba to byla mezi těmi romány o zákopových válkách a bombardování neskutečná úleva. Jo a ty ilustrace jsou taky super. :)

Karolina90
05.05.2021 4 z 5

Pohodová humorná kniha, která se čte sama. Kdo ale chce, najde v ní i spoustu "pouček" do života a je jedno, kolik vám je a jestli čtete Saturnina v minulém nebo tomto století:)

Knihomedvěd
05.05.2021

Krásná kniha. Bylo to příjemné a vtipné čtení, které bych určitě každému doporučila. I přes to, že je tato kniha starší, se mi četla dobře a určitě se k ní někdy vrátím.

kramver
04.05.2021 5 z 5

Tuhle knihu mám ráda, vytříbený a laskavý humor a postavičky plné života a podivností. Líbila se mi i audiokniha namluvená Janem Hartlem. Některé knihy nestárnou stejně jako inteligentní humor.

TooLe
02.05.2021 4 z 5

Knížku jsem přečetl na doporučení mámy a pak jsem viděl i film. Knížka je psaná ve stylu první republiky, kdy se lidi oslovolali ještě pane předsedo, paní starostová. Bylo taky zvykem mít v domácnosti sluhu.
V tomto příběhu je sluha jménem Saturnin. Jeho věk nevím, ale byl fyzicky dost zdatný. Saturnin vypráví neuvěřitelné příběhy, jako že je jeho pán – Jiří Oulický lovec divoké zvěře , že bydlí na hausbotu, atd. A nakonec ho i na hasbot přestěhoval. Dokonce jeho příběhům uvěřili v ZOO a chtěli po Jiřím Oulickým, aby chytil uběhnutého lva. Naštěstí ho sami chovanci chytili.
Nejvíce se mi líbilo, jak Saturnin vtipně a srandovně pronásledoval soka p. Oulického, kluka Miloše.
Je to psané formou jednoduchou, ale některé věci byly lepší na vysvětlení ve filmu . Pro mě to bylo celkem fajn a rychlé čtení. Některé situace , jako například házení koblih v kavárně, v dnešní době by asi nikdo nebral jako vtip.