Saturn - nový pohled na starého ďábla

Autorka zde přichází s novými podněty při výkladu stejnojmenné planety, která je tradičně pokládaná za „zlomocnou“ a za původce mnoha neduhů a potíží lidské existence. Poukazuje především na úlohu Saturna při iniciaci individuálního růstu člověka ve smyslu rozvinutí všech jeho vrozených dispozic.

https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/55768/saturn-novy-pohled-na-stareho-dabla-55768.jpg 4.713
Duchovní literatura, Esoterika, astrologie, okultismus

Vydáno: , Sagittarius

Saturn: A New Look at an Old Devil, 1976

Kniha Saturn - nový pohled na starého ďábla

Elea
08.06.2021

Kniha je sice hodně zajímavá, ale dost špatně se mi četla (myslím, že to bylo ovlivněno i poněkud archaickou češtinou překladu). Saturn sice nebyl popisován jako zlomocná planeta, ale jen jako planeta, která nás nutí dělat to, co se nám vůbec nechce.

vodnář
24.01.2018

Vynikající knížka pro psychologicky orientované astrology.

vesirena
06.02.2012

Kniha mne velmi potěšila, protože téměř ve všech knihách je Saturn popisován jako zlý až krutý učitel, který čeká jen na to, aby nás mohl každých cca 7 let nakopat do zadku...vždy jsem jej brala jako přísného učitele avšak velmi moudrého a spravedlivého učitele a tato kniha mi potvrdila mé intuitivní cítění...staroušek Saturn nás jenom vede k tomu, abychom šli dál a plnili své sliby...je paradoxem, že on je strážce tradice a přitom je to on, kdo nás donutí zbořit staré a neplatné normy uvnitř nás.