Šaráda

Šaráda https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25566/sarada.jpg 4 223 33

Populární hvězda televizního seriálu, Cat Delaneyová, prošla ve svém životě už mnoha zkouškami. Její dětství bylo poznamenáno smrtí rodičů a těžkou nemocí a nyní, v dospělosti, ji čeká další těžká zkouška - transplantace srdce. Aby Cat mohla žít, musel někde zemřít jiný člověk. Kdo to byl, jakým žil životem, co znamenal pro své bližní - to jsou otázky, na které Cat nezná odpověď, ale stále na ně myslí. Rok po zdařilé transplantaci se vrací k práci v televizi a poznává muže, který ji velmi vzrušuje a jehož pečlivě ukrývané tajemství chce odhalit. Někde však žije člověk, který hledá srdce milované bytosti a je přesvědčen, že srdce musí zemřít, aby milovaná duše došla klidu. Musí zemřít všichni, kdo dostali srdce v určitý den. Také Cat se to týká. Nejprve se jí ztratí léky, bez nichž by nemohla žít, potom dostane anonymní dopisy s výstřižky o smrti jiných lidí s transplantovaným srdcem. Pak už jen očekává útok - ale odkud? ... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

Charade , 1994

avel
22.04.2013 3 z 5

Pro mě je to průměrný román červené knihovny (klasickou červenou knihovnu nečtu, nevím nakolik je to červené oproti standartu :) ). Napsáno je to čtivě, ale děj mi přijde dost předvídatelný, ničím výrazně zajímavý... Knihu jsem přečetla za pár dní, ale rovněž za pár dní si nebudu pamatovat jména postav ani pořádně děj... Neplánuji druhé čtení. Je to taková oddechová literatura pro nenáročného čtenáře.

gabca007
10.03.2013 5 z 5

Kniha se mi líbila moc, dá se říct, že jsem ji přečetla jedním dechem, byla napínavá až do úplného konce.

zoew
07.03.2013 4 z 5

Knížka se četla dobře, i když v některých pasážích byla malinko "utahaná", ale celkový dojem velmi dobrý.

kika 13
14.01.2013 3 z 5

Knížka měla děj a pěkně se mi četla.

Evaevelína
03.01.2013 4 z 5

touto knihou jsem se musela od začátku prokousávat..moc mě to nebralo...pak jsem se začetla a chytla mě.Na konci knihy jsem se vrátila na začátek a znovu jsem ty příběhy údajných dárců přečetla s nadšením.

tygrilady
28.10.2012 3 z 5

Kniha se mi líbila........

Ulrika
11.10.2012 5 z 5

Tak tato kniha mě opravdu dostala. Zatím jsem od Sandry B. nečetla lepší. V knize nechybí absolutně nic. Zápletka hlavních hrdinů je až srdceryvná a od Sandry je tato kniha až překvapivě dojemná. Naprosto jsem se od knihy nemohla odtrhnout, takže vřele doporučuju všem.

Kituna
01.09.2012 5 z 5

noo ... nemam slov...kráása

Carrissa
26.08.2012 5 z 5

Prvních padesát stránek nebylo nejlepších. Příliš mnoho příběhů, jmen a zápletek. Dalších 250 stránek bylo napínavých, romantických, smutných a dalo se z nich vytušit, že rozuzlení bude zajímavé, ale posledních 50 stránek předčilo má očekávání, strhující vyprávnění, v němž se tipy na hlavního padoucha mění každým odstavcem. Téma transplantací podala S.B. zajímavě, nastínila hodně vzorců chování příbuzných dárců a naštěstí z příběhu udělala spíš krimi, než sladkou limonádu.

hannah2000
18.08.2012 5 z 5

Velice napínavá kniha. Přečetla jsem jí takříkajíc jedním dechem. Zajímavá zápletka - nechybí ani krimi ani romantika. Při jejím čtení jsem si uvědomila, že život se s nikým nemazlí, ale záleží na každém, jak se na svět dívá. Zda vidí víc to dobré, nebo si stěžuje na to zlé - viz Cat a Alex. Potěšilo mě, že příběh má šťastný konec. Nakonec musím dodat, že dle mého to je jedna z nejlepších knížek od Sandry Brown.

pipuska73
10.08.2012 4 z 5

Musím uznat, že tato kniha mě až tolik nenadchla, a to je co říct. Mam od ní slušnou sbírku, ale toto je první kniha, která mě nějak nedokázala vtáhnout do děje. Už jsem od ní četla lepší.

meduzka123
06.12.2011 5 z 5

Ze začátku se do toho čtenář musí maličko začíst. Proplétá se více příběhů, ale je to jen pár stránek. Pak mohu vřele doporučit. Tak napínavé rozluštění jsem u této autorky asi nečetla :-) A pak konec ... dojemný... 100 % doporučení !!!

brixon
10.03.2011 5 z 5

Kniha se velmi dobře čte,je napínavá a mohu jen doporučit.

škola druhé šance

Sandra Brown