Sára. Kniha první

Sára. Kniha první https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35058/bmid_sara-kniha-prvni-pbk-35058.png 4 322 82

Sára série

O věčném přátelství dvou blízkých duší. Sára je plachá, uzavřená desetiletá dívka, která není příliš šťastná. Má zlomyslného bratra, který ji neustále provokuje, kruté a bezcitné spolužáky, a ve škole ji to moc nebaví. Je zkrátka jako mnoho jiných dnešních dětí. To všechno se změní, když potká Šalamouna, moudrou nadpozemskou sovu, která jí ukáže, jak se na svět dívat jinak, očima bezvýhradné lásky. Naučí Sáru, jak přijímat čistou, pozitivní energii. Sára poprvé vidí, kým skutečně je a jak neomezené možnosti má. Jako čtenáři si uvědomíte, že je to mnohem víc než dětská knížka. Je to návod, jak získat radost a štěstí, které jsou naším vrozeným právem. Budete se Sárou sdílet její vzlety i propady na cestě k většímu naplnění a uvědomíte si, že takové dítě je v každém z nás.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež
Vydáno: , Synergie

Sara. Book 1 , 1998

Dafra
21.12.2016 5 z 5

Krásná kniha, která stručně a srozumitelně shrnuje, o čem Esther a Jerry píší ve svých knihách. Nádherné ilustrace, kniha mě nadchla. Také jsem si při čtení vzpomněla na "Malého prince". Útlá knížka, ale plná moudrých slov. Kdybych mohla dát víc hvězdiček, tak bych neváhala. Knihu si rozhodně ještě někdy přečtu a vypíšu si některé myšlenky.

zvěřinec
05.12.2016 5 z 5

Moc pěkná knížka a spousta moudrého pro život. Nutí člověka zamyslet se nad sebou a svým jednáním a pohledem na svět. Doporučuji.

vikimi
28.11.2016 5 z 5

Úžasná knížka. Takový podobný chytrý styl Malého prince :)
Moc mi pomohla!
Strašně moc děkuju autorům, báječný příběh!

DARKeccentric
27.11.2016 5 z 5

Úžasná kniha, která nás nutí zamyslet se nad sebou. Je nádherné sledovat Sáry proměnu z obyčejné pesimisticky smýšlející dívky na obzvlášť milou a vnímavou osobu ze které vyzařuje štestí. Každý, kdo si ji jednou přečetl teď smýšlí jinak.

L81
04.10.2016 5 z 5

Kniha mě velmi čtivou formou přiměla zamyslet se nad svým dosavadním způsobem života. Inspirovala mě k předsevzetí otevřít ventil pohody, více naslouchat pocitům. Nadchla mě i pasáž o oceňování věcí a lidí, jak to jen jde. A zajímavých myšlenek je v knize obsaženo mnohem více. Zbývá už jediné. Řídit se tím :-)

jasnenka
17.08.2016 5 z 5

Jednoduchá kniha s hlubokým příběhem. Nádherná :-)

sarahmoon
01.04.2016 4 z 5

Kniha je naprosto dokonalý návod na změnu pohledu na svět. Skvělá inspirace s poutavým příběhem o malé holčičce a jejím duševním příteli. Je určená pro děti a mládež... to neznamená, že by ji měli číst jen děti. Ba naopak kniha je pro dospělé plně ocenitelné dílo.

Janin
08.02.2016 4 z 5

Zajímavá kniha,která mě trošku na začátku zaskočila.Protože je to příběh asi 10letého děvčátka,jejího života a trápení.Kde vše vyústí ve zvláštní setkání s ptákem.Víc nepovím,je lépe nechat se překvapit a táhnout poutavým příběhem a náhledem na svět a život každého z nás.Velmi dobře se čte,je v ní spousta krásných myšlenek,mouder a pohled na svět, na život a přístup k němu.Určitě doporučuji.

Jana71
14.01.2016 5 z 5

Nádherná kniha, četla jsem jí jedním dechem. Sára je vedena šalamounem na cestu sebepoznání. Poučné povídání pro každou duši. Můžu doporučit všem.

Kulhavá
03.08.2015 5 z 5

Úžasná kniha, myslela jsem si, že v této oblasti mne žádná kniha již nemůže překvapit,ale Sára opravdu překvapila a velmi mile a pozitivně překvapila. I já bych tuto knihu viděla jako povinnou četbu pro každého, pro každého s otevřenou myslí :-)

IvanaBr
28.07.2015 5 z 5

Tyto drobné knížečky příběhů pro děti obsahují tolik lásky a moudrosti, že by to měla být "povinná četba" pro každého. Ať už je dítětem, nebo rodičem.

Janka7
22.07.2015 5 z 5

Hezká radostná optimistická knížka sice určená pro děti, ale je i pro dospělé. Pozitivní myšlení v praktických radách. Četla jsem víckrát. :)

Tyeen
22.07.2015 5 z 5

Výborná kniha nejen pro dětské čtenáře, ale i mě hodně přinesla. Dílo obsahuje obecně známé pravdy, na které lidé ale už zapomněli. V tomto poutavém příběhu si je však mohou opět připomenout a zjistit, že v jednoduchosti je krása :)

lulais
08.07.2015 5 z 5

Tato knížka je úžasná.Může ji číst každý.Úplně báječná!!

Tarrei
09.03.2015 5 z 5

velmi pěkná knížka
čte se rychle
je zvláštně jednoduchá a zároveň je v ní obsaženo tolik myšlenek
rozhodně mi v paměti dlouho zůstane

G.I.Jane
04.08.2014 5 z 5

Kniha je určena dětem a mládeži,mně spíš připadá knihou pro dospělé, s tím, že to beru jako návrat k dětství, kdy se spoustu věcí učím poznávat, tedy i sebe samu. Nevím, zda dítě umí takto se sebou pracovat, tedy pokud k tomu nemá genetické předpoklady a takovéto chování mu je již od přírody přirozené. Večer jsem se snažila mému pubertálnímu synovi semtam nějakou kapitolu přečíst /sám se k tomu neodhodlal/ a spíše jsme se u toho nasmáli, když jsme poznatky z knihy imaginárně převáděli do naší reality. Každopádně jsem knihu četla ráda a odnáším si toto: "tou nejdůležitější věcí je zůstat stále napojená na zdroj pohody, a proto je třeba myslet tak, aby ses cítila dobře, jinými slovy, musíš se mnohem více soustředit na své napojení ke zdroji než na vnější podmínky. Jakmile se začneš cítit špatně, je to znamení, že sleduješ něco, co tě od zdroje pohody odpojuje". Nicméně v praxi je to velmi, velmi složité. Možná by se to dalo zjednodušit takto: "když nejde o život, jde o h...." :-)))))

Skawin
02.05.2014 5 z 5

Pokud chcete své děti (i sebe) navést na cestu sebepoznání a šťastného žití, je tato dětská verze "duchovní" literatury ideálním pomocníkem. Nelze než doporučit...

Arianne
03.11.2013 5 z 5

Úžasná, milá, kouzelná, pravdivá a dokonale vykreslená...Sára nejen ze má spoustu otázek, ale také je uvězněná ve způsobu myšlení, jakému jsme od malinka vystaveni. Ačkoli chápe význam toho, co ji moudrý Šalamoun učí, přesto jí činí potíže udržovat si stálou hlasinu pozitivní energie a řídit se zákonem přitazlivosti.
Tato kniha není výjimečná svým obsahem, najdeme zde vše, co v každé knize o zákonech přitažlivosti a pozitivní energii. Výjimečna je svou formou, kdy nás povzbudí i ve chvíli, kdy se nám nedaří, uklidní nás ve chvílích rozbrojů, nedovolí abychom o sobě pochybovali, protoze jediný, kdo může rozhodovat o tom, co je dobré a co špatné, jsme jen my sami. A také nás presvědčí o tom, ze ať se situace jeví jakkoliv, vsechno je v nejlepším pořádku.
Vřele doporučuji všem, kdo se chtějí napojit na svůj nekonečný zdroj pohody.

danazeskolky
13.09.2013 5 z 5

Ze zvědavosti jsem do knihy nakoukla a už jsem se od ní nemohla odtrhnout. Trochu mi to přïpomínalo Racka od D.Bacha, ale je to pro mě více reálné. Nyní se přistihuji, že se zkouším řídit i já radami Šalamounovými...

Daniellea
03.12.2012 1 z 5

Nechce se mi totálně shazovat knihu, která je tak dobře hodnocena, ale nemůžu si pomoct... Knihu mi půjčila kamarádka a již od prvních stránek (vlastně už po přečtení záložky) mi bylo jasné, že to není kniha pro mě. Přesto jsem ji kvůli kamarádce přečetla... Drželo mě napětí, jak si Sára poradí se šikanou ve škole po radách moudré sovy... A přišlo mi nefér, že kniha se k této události již vůbec nevrací. Souhlasím s tím - když volně přeložím poselství knihy - že život si můžeme zpříjemnit tím, že se budeme radovat z maličkostí a chmurné maličkosti přehlížet... Ale jak být napojen na pozitivní energii a radovat se, když se vám před očima odehrává něco opravdu zlého nebo vám umírá někdo blízký? V lecčems si lze najít to pozitivní, ale v tomhle rozhodně ne!
Ovšem nenechte se od knihy odradit realistkou, pesimistkou a přísnou logičkou: pokud by vám kniha měla přinést návod k tomu, jak žít šťastněji, určitě stojí za přečtení...

duchovno přátelství pro mládež duchovní literatura esoterismus, ezoterika

Autoři knihy

Jerry Hicks