Sára. Kniha první

Sára. Kniha první https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35058/bmid_sara-kniha-prvni-pbk-35058.png 4 322 82

Sára série

O věčném přátelství dvou blízkých duší. Sára je plachá, uzavřená desetiletá dívka, která není příliš šťastná. Má zlomyslného bratra, který ji neustále provokuje, kruté a bezcitné spolužáky, a ve škole ji to moc nebaví. Je zkrátka jako mnoho jiných dnešních dětí. To všechno se změní, když potká Šalamouna, moudrou nadpozemskou sovu, která jí ukáže, jak se na svět dívat jinak, očima bezvýhradné lásky. Naučí Sáru, jak přijímat čistou, pozitivní energii. Sára poprvé vidí, kým skutečně je a jak neomezené možnosti má. Jako čtenáři si uvědomíte, že je to mnohem víc než dětská knížka. Je to návod, jak získat radost a štěstí, které jsou naším vrozeným právem. Budete se Sárou sdílet její vzlety i propady na cestě k většímu naplnění a uvědomíte si, že takové dítě je v každém z nás.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež
Vydáno: , Synergie

Sara. Book 1 , 1998

bércoun
07.02.2021 5 z 5

Miluju ten pocit, když přečtu knihu a doznívá mi v mysli "tak tohle bylo naprosto skvělé". Knihu jsem koupila dceři a netušila, že víc asi obohatí mě. Je mi blaze, kéž by ten pocit dlouho vydržel. Ale stačí se ke knize vracet a nechat se řídit moudrým průvodcem.

hanis2806
20.01.2021 5 z 5

Knihu čtu dětem každý večer před spaním a doufám, že si z ní časem vezmou ponaučení. Sama se knihou snažím řídit.

Audrey122
03.01.2021 4 z 5

Podle mě tohle je jedna z těch vyjímečných knih které s věkem pokaždé pochopíte trochu jinak. Četla jsem ji několikrát v různém věku a na mě to takto působí.
Je to krásné čtení vlastně úplně jednoduchého a srozumitelného příběhu, který skrývá umění věřit, sílu přátelství, umění radovat se z maličkostí, méně soudit a více ocenit lidi....
Doporučuji k přečtení, ale nečtěte to najednou, zkuste se nad tím trošku zamyslet, protože to důležité v téhle knize není příběh samotný

PaniWiga
10.06.2020 3 z 5

Mám rozporuplné pocity. V zásadě je kniha moc pěkná. A rady v ní obsažené určitě nejsou špatné a bylo by dobré si z nich něco odnést do života. Ale některé z nich jsou na mě už trochu "až moc" a myslím, že zvláště pro dětského čtenáře nedostatečně rozvedené a vysvětlené (mám na mysli například jak se vyrovnat se zlem - Spoiler: vadilo mi, že Jason a jeho kamarád nebyli nijak poučeni, že to, co provedli, bylo špatné - natož potrestáni. Že to "neřešil" Šalamoun, to vyplývalo z poselství knihy, ale neřešil to dokonce ani otec).
Plus určitě za krásné zpracování knihy a ilustrace.

hokaca
19.04.2020 5 z 5

Kniha mi byla doporučena už před dlouhou dobou, pak jsem ji měla nějaký čas v knihovně a číst jsem začala v momentě, kdy mi mohla dát asi maximum. Doslala jsem úžasný AHA moment v myšlence, kterou znám z paměti, jen jsem ji nežila. Knihu doporučuji, kudy chodím. Všeobecně známé principy ukázané v praxi. Jednoduše, srozumitelně s lehkostí.

sanulllka
25.02.2020 5 z 5

Krásná a velmi pozitivní kniha ;-)

jaja4
10.01.2020 5 z 5

Krásna super pozitívna knižka. Keď si tam namiesto proudu pohody a čisté energie, dosadíte Ježiša, dostanete takmer čistú kresťanskú filozofiu.

Inana1
22.11.2019 5 z 5

Moc pěkně napsané. Návod, jak se chovat k životu, aby on se k nám choval přátelsky.
Je to podané srozumitelně i pro děti. Kdyby se všechny děti naučily takhle chovat, tak by pak i jako dospělí lidé měly mnohem snadnější život.

Míša07
02.09.2019 5 z 5

Sáru jsem si pořídil asi rok zpátky na doporučení kamaráda, který je blázen do esoteriky a nejvíc pozitivně naladěný člověk, kterého znám. Dlouho mi ležela jen tak v knihovně a já nejspíš čekal na "tu správnou náladu". Zbytečně. Knihu jsem přečetl jedním dechem, bez odložení, k ranní kávě. Je úžasná. Co si z ní čtenář vezme záleží na každém z nás, nabije pozitivní energií, donutí se zamyslet nad dosavadním životem a hlavně se vám v hlavě zrodí otázka, co děláme pro to, abychom byli šťastní. A co vy? Cítíte se šťastní?

Zumina
07.08.2019 5 z 5

Moc hezká kniha, ale myslím, že pro děti trošku náročná.

StihOMam
30.07.2019 5 z 5

Sára – Kniha první je pro mne ekvivalentem Tajemství od R.Byrne, ale v dětském podání. Symbolicky zvolená sova coby průvodce a rádce nepříliš šťastné mladé dívenky velice přístupným způsobem vysvětluje nejednoduché spletitosti, které se dětem mohou zdát nelogické nebo nespravedlivé. Kniha krásně ilustruje životní koloběh a skutečně přívětivě dokáže přistupovat i k takovým tématům jakými jsou bolestivé vstávání, všudypřítomná negace, bratrské provokování, školní šikana, ale také nevyhnutelná smrt. Naleznete zde všechno. Ale buďte připraveni, že četbou zde nic nekončí. Četbou této knihy vše teprve začíná, protože příval otázek je nevyhnutelný. A to je podle mého názoru dobře, zejména u těch nejmladších čtenářů.

ditul
22.07.2019 5 z 5

Úžasná dětská knížka určená nejen pro děti. Krásně nenásilně rozvíjí dětskou psychiku a pozitivní myšlení. :)
*Jakmile se začneš cítit špatně, je to znamení, že sleduješ něco, co tě od zdroje pohody odpojuje. Ve skutečnosti jsi připojena přirozeně. Nemusíš o to nijak usilovat. Důležité je dávat pozor na své pocity, abys poznala, kdy jsi odpojena. To způsobují nepříjemné pocity.
*Až dokážeš udržovat svůj ventil otevřený, ať se děje, co se děje, budeš zažívat obrovské štěstí. Až budeš schopná přijmout skutečnost, že spousta lidí se chová jinak, že si vybírají něco jiného, věří něčemu jinému a chtějí něco jiného, až pochopíš, že to všechno přispívá k ještě dokonalejšímu celku a nijak tě to neohrožuje (protože jediné, co má na tebe vliv, je stav tvého ventilu), pak budeš žít svobodně a šťastně.

Erinka24
10.06.2019 2 z 5

Kniha není špatná, ale nepatří mezi nejlepší knihy, které jsem četla. Dějová linie se mi vcelku zamlouvá, ale Sářin bratr mi přijde v knížce poněkud přehnaný.

panda284
17.04.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila peotože je poučná a hlavně peoto že jedna z hlavních postav byla sova což je moje druhé nejoblíbenější zvíře tady až poslonovi:-) a doporučila bych jí všem do mají rádi sovy.

Alienn
22.03.2019 5 z 5

Kniha, kterou jsem si půjčila z knihovny dcery a rozhodně nelituji. Všem doporučuji.

t-e-r-k-a
04.01.2019 5 z 5

Velmi ctivou formou podana opravdova moudrost!

Spojenc
01.01.2019 3 z 5

Sáru považuji za knížku pro děti, kterou nepohrdnou ani dospělý. Základ je v dětech. Ten kdo si myslí že už není dítě... tomu se to líbit nebude. Avšak dospělý, který uzná že se chová dětinsky... pro toho tahle knížka opravdu je.

KateTheBlogger
09.12.2018 5 z 5

Nepopsatelně krásná knížka.

Hrděbor
20.10.2018 5 z 5

Dostala se mě do ruky náhodou. Dětská kniha a asi jsem neměl co dělat, nebo tak. Přečetl jsem ji jedním dechem a myslím že i pro otrleho muže středních let, se tam dá najít dost inspirativních momentů. No a co teprve pro mladou predpubertalni, či čerstvě pubertální holku? Myslím že pro ni to může být velká berlicka k zvládnutí tohoto období.

rarášek
05.09.2018 5 z 5

První díl Sáry mě naučil, jak si udržet stálý proud pohody, jak se vymanit z řetězce bolesti nebo že smrt ve skutečnosti neexistuje. Tato kniha rozhodně není pouze pro děti. ❤️❤️
"Většina lidí vidí věci jenom svým fyzickým zrakem, ale ty teď máš možnost vidět věci zrakem, který vidí víc - očima skutečné Sáry, která žije uvnitř Sáry fyzické.[...] Tahle vnitřní Sára nikdy nezemře, stejně jako nezemře tenhle vnitřní Šalamoun, kterého tu vidíš."

duchovno přátelství pro mládež duchovní literatura esoterismus, ezoterika

Autoři knihy

Jerry Hicks