Krvavé evangelium

Krvavé evangelium https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/196597/bmid_krvave-evangelium-196597.jpg 4 447 447

Sangvinisté série

Zemětřesení u izraelské Masady zabije stovky lidí a odhalí hrobku v srdci hory. Trio vyšetřovatelů – vojenský forenzní expert seržant Jordan Stone, kněz z Vatikánu otec Rhun Korza a brilantní archeoložka doktorka Erin Grangerová – přilétají prozkoumat děsivý objev, podzemní chrám ukrývající ukřižované tělo mumifikované dívky. Po brutálním útoku na naleziště však musí trojlístek uprchnout a vypukne závod o to, kdo dřív najde předmět kdysi ukrytý v sarkofágu hrobky: knihu prý napsanou vlastnoručně Ježíšem Kristem, jež má obsahovat tajemství jeho božství. Nepřítel, který je pronásleduje, ovšem není jako ostatní, jde o moc prastarého zla, které ovládá vůdce s neúměrnými ambicemi a nevypočitatelnou lstivostí. V rozpadající se hrobce, ve vznešených chrámech i v podzemním úkrytu nacistů musí Erin se svými dvěma společníky vynaložit všechny síly k tomu, aby Krvavé evangelium nepadlo do nepravých rukou. S podporou utajeného katolického řádu sangvinistů se trojice snaží uspět v boji, který trvá už tisíce let, od doby, kdy Kristus přinesl svou zázračnou oběť i pro ty, kdo by jinak byli na věky zavrženi.... celý text

Horory Romány Fantasy
Vydáno: ekniha , BB art

The Blood Gospel , 2013

bůček
13.01.2014 5 z 5

Kniha je úžasná. Tentokrát se autor zaměřil spíše na nadpřirozené bytosti. Akorát konec je až moc "zjednodušený", doufám, že to znamená pokračování.

jitha
07.01.2014 4 z 5

Souhlasím s předchozím komentářem, kniha je plná nadpřirozených bytostí, prostě pohádka pro dospělé. Čte se dobře, jen konec se mi příliš nelíbil, připadá mi moc otevřený, možná si autoři nechali prostor pro pokračování. Také jsem zde postrádala autorovo shrnutí - pravda x fikce. Tady prostě byla jen fikce, což je škoda.

Sklenička
29.11.2013 4 z 5

Trochu moc nadpřirozených bytostí a na konci trochu moc šťastných náhod. Jinak super.