Samota Christlhof

Samota Christlhof https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/469971/bmid_samota-christlhof-QYC-469971.jpg 4 96 96

Mysteriózní příběh šumavské usedlosti Stavení Christlhof, nebo také Pohádka na Šumavě, nechvalně proslulo působením sériového vraha Ivana Roubala. Vražedné běsnění se v něm prý probudilo právě tady. Na samotě ho pronásledovaly neznámé hlasy, zde se také pravděpodobně zbavoval některých svých obětí. Temná historie místa je však mnohem hlubší. Usedlost se stala svědkem tragédie dvou rodin v době třicetileté války a ani další obyvatelé zde nenašli štěstí. Roubal zdaleka nebyl jediný, kdo zde proléval krev a koho pak dostihly nemilosrdné následky jeho činů. Pokud skutečně existují prokletá místa, samota Christlhof mezi ně patří.... celý text

marketa1860
20.12.2021 3 z 5

Velice zajímavá knížka. Tři příběhy týkající se historie šumavského statku Pohádka, který "proslavil" Ivan Roubal. Mě se nejvíc líbil nejstarší příběh z pobělohorského období. Tajemno, překvapivé zvraty, navíc s vědomím, že autorka čerpala mnoho informací ze skutečných událostí. Druhá linka z období před první světovou válkou bylo zajímavé, ale pletlo se mi moc indicií a musela jsem se vracet, abych si připomněla detaily. A příběh samotného Ivana Roubala jsem měla v hlavě z nedávné televizní minisérie Roubal, takže jsem už spoustu věcí věděla.
Doporučuji všem, co se zajímají o historické události.

iveta3689
14.11.2021 3 z 5

Vyprávění v různých časech nebo různými vypravěči mám ráda, tady jsem ale moc nadšená nebyla. Některé kapitoly byly uvozeny datem, kdy se příbeěh odehrává a některé ne. Samozřejmě, že se čtenář chytne, který je to zrovna příběh, ale proč to nebylo konzistentní. Autorka také hodně popisovala prostředí, které ale ve všech rovinách bylo téměř stejné. Knihu to tak zbytečně protahuje. Některé pasáže byly napínavější, některé nudnější. Celkově mě kniha bavila, ale vracet se k ní nemusím. 3,5*

Šebestová3
02.11.2021 2 z 5

Téma usedlosti, kde sídlil mimo jiné i Ivan Roubal a která je opředena mnoha pověstmi a mýty...velmi lákavé. To jak dává autorka prostor hlavně historickým dějovým linkám...podmanivé a nečekané. Ovšem to, jak autorka několikrát použije hrubku jako svět: DOBÍT Prahu, DOBÍT město...plus nějaké další shody podmětu s přísudkem...mi knihu naprosto znechutilo. Škoda :(

pakoshka
27.10.2021 3 z 5

Letošní novinka, která nikde není moc k vidění. Kdybych na ni nedostala tip, tak si ji asi sama nevyberu, bo obálka... Ale anotace už zní lépe, takže proč ne. Jako celek ale knihu asi doporučovat nebudu, ač mě z valné části bavila (všechny tři časové osy, nejvíce ta ze 17. století), na konci mi dalo práci udržet pozornost, moje zvědavost odpadla a četla jsem jenom z musu. Based on the true story, což je hrozně super, ale na mě tam toho bylo moc.

HanulkaK.
08.08.2021 5 z 5

Velice napínavá kniha, moc mě bavila, styl psaní mi velmi připomínal mého oblíbence Otomara Dvořáka. Určitě si od autorky přečtu i další knihy.

krtecek_1
14.07.2021 5 z 5

Pro mě tedy, troufám si říct, překvapení roku! Všechny tři příběhy týkající se samoty Christlhof jsou vystavěny v různých časových rovinách. Každý má něco do sebe, nemůžete přestat číst, místy jsem byla napnutá jak kšandy. Děkuji za tento knižní počin, jen tak dál! :)

IreneP
26.06.2021 4 z 5

Velice milé překvapení! Mám vlastně jen jedinou výtku, že se vyprávění mezi dobami velice střídalo a mně to místy mátlo. Jinak je příběh samoty Christlhof (Pohádka) vyprávěný ve 3 dějinných obdobích (třicetiletá válka, konec 19. stl. a 90. léta 20. století) pěkně vystavěný, mysteriózní. Postavy sympatické, uvěřitelné.

Ja.Yitka
23.05.2021 4 z 5

Já jsem byla naprosto nadšena a to povětšinu času ale je fakt, že ke konci kdy všechno gradovalo tak se mi to začalo trochu zamotávat a v některých částech jsem se trochu ztrácela. Nicméně velmi čtivé až mystické a ještě z prostředí Šumavy, příjemné osvěžení.

cornetka
13.05.2021 5 z 5

Tři různá časová období, různé postavy a jedno velké tajemství kolem samoty Christlhof. Jako celek je to na mě kniha působila dobře a pěkně se mi četla. Líbilo se mi, že se děj odehrává na Šumavě.

kasavubu
08.05.2021 4 z 5

Vůbec to nebylo špatné, jen asi na můj vkus trochu zamotané. Kdo tedy nakonec ležel v oné hrobce? Linie ze současnosti vraha Roubala byla podána jen hodně okrajově, a působila spíše rušivě. Klidně v knize vůbec nemusela být. Jinak to bylo moc zajímavé a kniha se velmi dobře četla.

cepina
17.04.2021 5 z 5

Tak tohle mě neskutečně bavilo...367 stran přečteno za 2 dny, nešlo se od knihy odtrhnout. Velmi mě bavily prolínající se časové linky a tajemství minulosti. Nejvíce se mi líbily kapitoly z historie, současnost o Roubalovi mi v knize přišla trošku rušivá. Legendy o čarodějnici i hledání pravdy Julia jsem četla se zatajeným dechem, potřebovala jsem se ta tajemství nutně dozvědět. Je zde výborně vykreslena doba, ale i místa, úplně jsem je před sebou viděla. Postavy jsou věrohodné, i když jich je v knize více, tak jsem se v nich neztrácela. Dávám 5 hvězdiček, opravdu jsem z knihy nadšená a doporučuji.

Jana77
03.04.2021 5 z 5

Spousta postav, několik časových rovin a dohromady to dalo skvělou knížku. Čtivé, tajemné a velmi reálné.