Sametová kůže

Sametová kůže
https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/196381/bmid_sametova-kuze-nun-196381.jpg 4 113 113

Sára toužila po dítěti. Přání si splnila ženskou lstí, manžel Kamil se ale s otcovskou rolí nesmířil. Začal Sáru podvádět a nakonec ji znásilnil. Utekla a rozvedla se s ním, ale jen pár dní po rozvodu dojde ke Kamilově vraždě. Podezřelá je právě Sára - nejen kvůli minulosti, ale i chybějícímu alibi a majetku, který by po zemřelém muži mohla dědit. Nad jejím osudem se stahují mraky, dochází na další zločiny a v ohrožení života se ocitá i Sářin syn. Mladá žena propadá zoufalství a alkoholu...... celý text

Milky92
19.10.2017 4 z 5

Super krásně čtivá kniha :) . ani takový konec jsem nečekala!! :-)

Gity
15.09.2017 3 z 5

Knížka začala slibně - první část mě zaujala a těšila jsem se, jak se bude děj vyvíjet dál. Vypadalo to, jako kvalitní detektivka. Ovšem poté, co na scénu vstoupil hlavní vyšetřovatel, se kniha z detektivky začala měnit v červenou knihovnu. Pak se autorka zřejmě rozhodla, že by zkusila oslovit ještě ty, kteří mají rádi lechtivou literaturu a do závěru přidala několik erotických pasáží, které svým detailním popisem připomínaly čtení z časopisů Leo a spol. Konec knihy už jsem dočítala se zatnutými zuby, jen proto, abych nebyla za zbabělce, který uteče a provázely mě obavy, zda na mě z další stránky nejukne ještě nějaká ta básnička, aby si užili i milovníci poezie. Za ten slibný začátek dávám 3 hvězdičky a až se otřepu, možná si zkusím od autorky přečíst ještě i jinou knížku - snad natrefím na nějakou, která se udrží v detektivní linii a nebude mít snahu přihodit i něco dalšího, aby oslovila co nejvíc čtenářek.

i.stefany
12.08.2017 5 z 5

Moc pěkné čtení, všeho tak akorát. Nic mi v příběhu nechybělo ani nepřebývalo a chování hrdinů knihy mi nepřipadalo nijak nereálné. Hodnotím velice pozitivně.

jamajka99
01.08.2017 5 z 5

Krásně jsem si početla. i ten konec se mi líbil.

bábuška
23.05.2017 4 z 5

Kdo si chcete odpočinout od náročné četby, tak doporučuji. Příběh matky samoživitelky se špatnou zkušeností z manželství, o tom se dočteme ve vícero knihách, o dalších peripetiích hlavní hrdinky si přečteme v této knize. I když je to okrajově detektivka, čte se dobře, hlavně že vše končí k spokojenosti ústřední postavy i čtenářek.

Acquenta
12.12.2016 4 z 5

Ze začátku jsem měla pocit, že čtu o příběhu dvou alkoholiček. Připadalo mi, že víno se tam pije snad na každé stránce. Kniha sice moc zdlouhavá, ale líbila se mi. Táhne ke čtení .

Fíbí
21.02.2016 2 z 5

Styl není nijak extra, je to červená knihovna, ale tváří se to jako detektivka. Vraha jsem odhalila, ale neměla jsem z toho radost - měla jsem to za parodii. Další knihu číst nebudu.

jasmína
02.12.2015 4 z 5

Kniha se četla moc dobře, ale s tím policistou, i kdybych tomu věřila, tak to, že bude šílená chuť na sex, když mi někdo unese dítě, tak to už jsem opravdu autorce nevěřila......

JulaJ
12.10.2015 5 z 5

Kniha se mi líbila hodně! Namixovaná romantika s napětím mě bavila a hlavně se mi líbí, že hrdinové nejsou černí nebo bílí,že třeba Sára má taky své chyby jako každý z nás a postavy jsou dobře propracované, každá je svá. Nenudila jsem se ani chvilku a vraha jsem sice tipovala, ale pořád jsem váhala a měnila tip :-)

Lona
10.10.2015 1 z 5

Ach jo, co to bylo?! Po delší době jsem si koupila knížku v papírové podobě, navíc od české autorky pocházející z rodného města mého muže a on to byl takový brak...
Od Harasimové jsem již knihu četla a moc se mi líbila, proto jsem se tadostně vrhla na ,,detektivku" Sametová kůže a jsem opravdu hodně zklamaná.
SPOJLERY!!!
Vrah je tak jasný, že si říkáte, že to přece tak nemůže být a ono je. Rovněž zápletka s únosem syna hlavní hrdinky je hodně nepovedená. Policejní vyšetřování postrádá jakoukoliv autentičnost... Dvojice vyšetřovatelů asi trpí mentální retardací, navíc policistka opakuje tak často svému parťákovi, že myslí ptákem, že je mi trapně za oba. No a vrcholem je, nalezení pohřešovaného chlapce ve vážném zdravotním stavu, kdy jeho matka místo, aby spěchala za ním do nemocnice, raději souloží s hlavním vyšetřovatelem na místě činu...
Třešinkou na dortu je Sářin alkoholismus. Víno k snídani, k obědu, k večeři, asi je holka frustrovaná z toho jak ji všichni zneužívají. Znásilní ji manžel, matka je ten nejhorší člověk na světě, chce ji znásilnit šéf, no a asi pod vlivem si to rozdá s člověkem, který ji původně chtěl zavřít...
Co říci závěrem? Ach jo...

Leniiis
05.10.2015 5 z 5

Knížka mě od první stránky pohltila a nemohla jsem se od ní za žádnou cenu odtrhnout. Pořád se něco dělo, byla jsem napnutá jak kšandy. A vrah Kamila mě překvapil, to jsem nečekala.

nick nick 75
07.07.2015

Velice pěkná kniha, čtu hodně, ale tato se mi po dlouhé době moc líbila.

AdélaV.
31.03.2015 3 z 5

Knížka se mi líbila, v podstatě měla potenciál na více hvězdiček, byla napínavá, ve chvíli, kdy unesli Olivera jsem se nemohla odlepit, kdo je vrah Kamila, mě překvapilo (opravdu jsem tuto možnost nečekala), jenže podle mého byla knížka celá shozená na můj vkus až nevhodnými vulgarismy a deklarovaná náklonnost mezi hlavní hrdinkou a vyšetřovatelem je celá hozená do fyzické přitažlivosti, i když se mě autorka několikrát snaží prostřednictvím myšlenek obou zúčastněných dokázat, že jde o něco víc. Bohužel, jejich chování to (až na nepatrné výjimky) nepodporuje. A jak už tu bylo níže zmíněno - 1. Sára má asi problém s alkoholem :-) 2. Konec je trošku moc "slaďoučký".

PEPP
26.03.2015 5 z 5

Moc hezký román, četla jsem jej jedním dechem. Stačily mi dva večery (resp. vždy do 2 h v noci) a celý následující den jsem se nemohla dočkat večera, abych se mohla opět ponořit do děje. Dávám plný počet hvězd. Po dlouhé době to byla moc pěkná kniha, která měla spád a jako bohus kriminální zápletku. M. Harasimovou jsem jako autorku objevila až nyní a proto mě velmi mrzí, že její předešlá dílka již nejsou v obchodech.

bookcase
30.09.2014 3 z 5

Začalo to dobře, ale ke konci knihy se to táhlo, už jsem přeskakovala stránky, jen abych věděla, jak to dopadne. Co mě zaráželo, byl alkoholismus hlavní hrdinky. Neříkám, že si člověk při vypjaté situaci sklenku nezaslouží,ale Sára pila jako Dán. Každý večer (i ráno :-D) sklenka, dvě vína. I v době, kdy se její dítě vrátilo po pobytu v nemocnici domů. No, to jen tak na okraj.
Celkově na mě příběh působil jako taková typická česká detektivka, četla se dobře.

estela1
07.09.2014 5 z 5

Fajn knížka, četla jsem o dovolené a líbila se mi moc. určitě se k ní zase vrátím. Byla napínavá a i když konec nebyl zrovna typický happyend, aspon já jsem to tak vnímala, měla jsem z ní dobrý pocit. Kniha má určitě co říct.

peko
26.08.2014 5 z 5

Tento román jsem přečetla jedním dechem. Kniha se mi moc líbila a těším se na další díla od této krásné české autorky. Mrzí mě, že předchozí knihy nejsou již k dostání.

Příběh hlavních hrdinů byl citlivě a čtivě psaný. Celý děj knihy měl příjemný spád. Jsem ráda, že kniha není na díly, jak je nyní u všech románů zvykem.

Dávám 5* :-)

Racík
22.07.2014 4 z 5

Příjemné prázdninové čtení, nemusíte moc přemýšlet, děj ubíhá, ale není nijak extrémně děsivý. Hodně se tu řeší závěr knihy - za mě je předvídatelný, nijak zvlášť mě nepřekvapil. Hapy end nakonec - aspoň z hlediska hlavních postav. Prostě příběh s detektivní zápletkou na dovolenou.

Jia
22.07.2014 3 z 5

Nebudu hodnotit kvalitu/nekvalitu literárního díla. Předchozí romány této autorky neznám, ani je nemám v úmyslu poznat, tato knížka mě zaujala tím, že byla na rozdíl od předešlých, obohacena o kriminální zápletku. Proto jsem si ji pořídila jako vhodnou "tlustou prázdninovou detektivku" :-). Tento účel splnila ... částečně.

Než jsem pochopila, že až tak o detektivku nepůjde, na mě trochu nepatřičně působilo časté pnutí v rozkroku krásného hlavního vyšetřovatele, které se dostavovalo ve společnosti půvabné hlavní podezřelé a jeho, cituji z knihy, myšlení ptákem (působilo ve smyslu, že se tam nehodilo :-)).

Pachatelé byli předvídatelní a konec mě zklamal. Pořád jsem doufala v nabízející se šokující zvrat ve vyšetřování, ale místo toho jsem se ocitla v erotickém románu a následoval podrobný popis jednoho pohlavního aktu za druhým.
Pozor spoiler :-) - kniha končí vyznáním vzájemné lásky již zmíněných dvou protagonistů, kyticí růží a dárkem v podobě nalezeného koťátka...

Když to shrnu, knížka se dobře četla, byla napínavá, bavila mě. Asi do poloviny jsem to viděla dokonce na nejvyšší hodnocení, pak mé nadšení opadlo na čtyři hvězdy a za ten přeslazený konec bez nápadu dávám tři.

KlarkaMNS
21.07.2014 5 z 5

Právě jsem dočetla a můžu jen doporučit, četla se sama :-) Je to perfektně napsané a děj je nabitý, klidně bych podle toho natočila film, postavy mi byly strašně sympatické. A ten konec mě dostal.

2014  75%Sametová kůže
2017  85%Poháry touhy