Sedm dopisů z Paříže

Sedm dopisů z Paříže https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/257989/bmid_sedm-dopisu-z-parize-257989.jpg 3 130 44

Samantha Vérantová série

Samanthě Vérantové se ve čtyřiceti letech zhroutil celý život – je bez práce, po krk v dluzích, bez dětí a v rozvodovém řízení. Připadá si naprosto ztracená… do chvíle, než narazí na sedm starých milostných dopisů od Jeana-Luka, přitažlivého Francouze, kterého potkala v Paříži, když jí bylo devatenáct. Na internetu nachází jeho e-mailovou adresu a posílá mu krátkou zprávu, ve které se omlouvá za své mlčení. Omluva je přijata, Samantha a Jean-Luc se virtuálně sbližují a oba si rychle uvědomují, že vášeň, kterou pocítili před dvaceti lety, ještě nevyhasla. Samantha ví, že odjet do Francie za mužem, se kterým zažila jediný bláznivý horký den plný vášně, je šílenství, ale je to šílenství, na které čekala po celý život. Sedm dopisů z Paříže je zčásti cestopisná autobiografie, zčásti milostný román… je to pravdivý příběh o tom, jak může sedm starých milostných dopisů změnit život a restartovat srdce. Dvacet let, sedm dopisů a dlouho ztracená životní láska... celý text

Ewik
13.09.2015 4 z 5

Příjemně plynoucí kniha na pár večerů. To,že se konec dozvíme už na žačátku mi ani moc nevadilo. Samanthě jsem fandila, protože to opravdu neměla jednoduché. Také jsem se pobavila u jejích přebreptů ve francouzštině.
Ale jak už napsala JanaDor, knize opravdu scházela jiskra. Ovšem, hezky se četla, autorka zbytečně nevyplňovala stránky nesmysly a našlo se i pár skutečně emotivních momentů, ale když jsem knihu dočetla, nemohla jsem říct žádné "Wow, to bylo něco".
Každopádně, jsem skutečně ráda, že se Samanthě začalo opět dařit a do života se jí vrátila láska a radost. Jeana-Luca jsem jí skoro záviděla. Líbila se mi i autorčina fotografie na záložce knihy. Působí velmi mile a sympaticky.

AlenaV
30.08.2015 1 z 5

Na mě asi moc velká slaďoučká romantika. Jak to dopadne, se dozvíte už na začátku. Díky tomu jsem knihu v půlce odložila. Čekala jsem, kdy se to rozjede a ono se to nějak nerozjelo.

JanaDor
29.08.2015 3 z 5

Nevšední příběh napsaný čtivou formou, kde jsem postrádala jiskru. Četlo se to dobře, ale něco tomu chybělo, abych z ní byla nadšená. Je napsána dle skutečné události, tím to bylo zajímavé. Ale styl postrádal dobré citové vyjádření, neprožívala jsem to a neoslovila mě. Přestože jsem ji měla přečtenou za dva večery, tak nějak jsem neměla radost ani z konce.
Autorka závěrem totiž začala. Tím pádem jsem věděla jak to vše dopadne a vyprávění postrádalo něco překvapujícího. Myslím, že to nebyl dobrý nápad.....

princesse
27.07.2015 5 z 5

Skvělá a milá oddechovka. Kniha je opravdu milá, pohlazení na duši. Psaná velmi čtivě a poutavě. Nehledejte žádná hluboká moudra ... i když jak se to vezme ... Doporučuji vřele všem, přečetla jsem za jeden den a rozhodně nelituji.