Sedem listov z Paríža

Devätnásťročná Samantha Vérant počas svojho európskeho výletu spoznala francúzskeho vedca Jean-Luca. V uliciach Paríža spolu prežili jeden deň. Po návrate domov ju čakalo sedem nádherných milostných listov. O dvadsať rokov neskôr, keď uvažuje o rozvode a chybách, ktorých sa vo svojom živote dopustila, objaví Jean-Lucove staré listy. Cez internet ho vypátra, aby sa mu ospravedlnila. Puto, ktoré ich spájalo, sa veľmi rýchlo obnoví a všetko je presne tak, ako v roku 1989, keď ho opustila na vlakovom nástupišti v Paríži. Samantha si uvedomuje, že odísť do Francúzska za mužom, ktorého pozná len z jedného vášnivého letného dňa je bláznovstvo – ale je to presne to bláznovstvo, na ktoré celý život čakala. Sedem listov z Paríža sú memoáre jednej Američanky, ktorá spoznala lásku k cudzincovi....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/249554/sedem-listov-z-pariza-NCX-249554.jpg 3.498

Samantha Vérantová 1.

Vydáno, Noxi

Seven Letters from Paris, 2014

Kniha Sedem listov z Paríža

Kaja01

Romantika s předem odhadnutelným koncem. Neurazí, ale ani nevyrazí dech.

vlkcz

Začátek hodně dobrý, jenže zhruba ve třetině je všechno v podstatě jasné. Pak už následuje spousta vaty v podobě popisů různých ubytování ve Francii a posledních zhruba 50 stránek už je čisté utrpení, pokud si tedy nelibujete v líčení toho, jak výborně vypadají a chutnají jídla na jednotlivých hostinách a toho, co měli účastníci na sobě. Vyplněné spoustou přeslazených a lepkavých rádobyromantických vět.

xreni

Sladak cteny o vanocich, proc ne. Vetsinou tento zanr nectu, ale neberte ebook zdarma. Neuchvati neurazi. Mozna zazehne trosku te romantiky i u ctenare..

Lofda
30.12.2018

Ohodnotit knížku? Mám to tak půl na půl. Není to smyšlený příběh, autorka popisuje svůj skutečný životní příběh, to jsem si pořád připomínala.. Sladké, přesazené, někdy jsem si říkala, že nemůže přece něco tak naivního být skutečné. Ano, podle všeho nejspíš je. Najdou se vtipné momenty, jeden procestuje i kus světa.. Takže proč ne? Druhý díl by měl být o novém životě ve Francii, což mě zajímá, takže já se k autorce ještě vrátím. Vždyť kolikrát se přemění pohádka o princezně a žabákovi na skutečnost? ;-)

Damato
17.09.2018

To mám za to, že se dívám do tašky kamarádkám, co tam mají knížky, které jdou vrátit do knihovny......
S úšklebkem- co to čteš za debilitu? jsem otevřelo tuhle slaďárnu a .... dnes v práci ji přečetla. Popřu tím sebe sama, vždycky jsem se smála těmhle unylým šlehačkám bez děje - ale prostě , asi stárnu, nebo co? A nebo, že bych se měnila ? A měla jiný názor na lásku na první pohled? Vždycky jsem se tomu smála, jakože - blbost. Ale tohle jsem prostě přečetla na jedno nadechnutí. Ze školy mám zvyk, číst s knihou pod stolem. teď už jsem starší a špatně vidím - takže ne pod stolem, ale na stole, však papír, jako papír, ne?
Ne , že by se ze mě stal čtenář takovéto literatury, ale za mě- prostě se mi to líbilo, možná i tím, že jsem přesvědčena o tom , že láska na první pohled - v našem technickém světě spíše láska na první poslech ( díky mobilním telefonům :-) ), opravdu existuje. Fakt.

Michajela.cz
03.09.2018

Ahoj, jsem hyperglykemické kóma a přišlo jsem zkrátit tvůj život o dva, možná tři dny!
Tímto se autorce omlouvám, ale mě si tímhle kouskem nezískala. Dílo je tak trochu strojené, slepované a místy čtenáře až bolí..
Je sice milé, že je knížka stavěná na skutečném příběhu, ale to ten sladký "zápach" moc nezmírní. Druhý díl, jsem (naštěstí) nečetla... (a pokud budu ležet v kómatu a někdo z přátel se rozhodne mi předčítat nějakou knížku, upozorňuji jej, že pokud sáhne po druhém díle, tak vstanu z lůžka a uvidí nevídané!).
Nejsem autor, takže do stylu plkat nebudu, ale jestli autorce mohu jako čtenář poradit, pokud se teda bude pokoušet o další výtvor...prosím, pokuste se zakomponovat do příběhu i děj. Kuju a hodně štěstí!

JEJJ
19.07.2018

Asi jsem pesimista, nebo realista, ale nějak nevěřím na lásku na první pohled a už vůbec ne, že by tohle okouzlení vydrželo 20 let. Proto se mi nějak nechce věřit, že se tento přeslazený příběh skutečně stal. A závěr byl v podstatě očekávaný, žádné překvapení, taková oddychovka.

knihovnička007
14.07.2018

Momentálně uvažuji jen nad tím, co paní přimělo napsat knihu a vydat ji. A co přimělo nakladatelství tuto knihu vydat, nějak to nechápu...
V knihovně mne upoutal obal, takže grafik udělal svou práci dobře. Možná i korektor, protože jsem našla v knize jen pár malých chyb. Ale jinak...
Kniha o ničem, hlavní hrdinka mi připadala jako praštěná puberťačka, než jako vyzrálá čtyřicítka. Nechápu, proč americká princezna, když byla zadlužená až po uši, venčila psy a bydlela u svých rodičů? A muž-vědec, který se staral o děti, zde byl vykreslen jako žabák?
Ne, za mne tohle opravdu ne. Kniha bez děje, plytká... Francouzsky kapku umím, ale těch vět bylo moc a neměla jsem ani chuť si je překládat.
Konec o ničem... připadalo mi to jako vata, protože autorka nemá o čem psát, tak popisovala květiny na dortu a kdo vedle koho seděl a co měli k pití.
Ztráta času. Jednu hvězdu dávám za hezkou obálku.