Sama v černém lese

Sama v černém lese https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380528/bmid_sama-v-cernem-lese-Epk-380528.jpg 4 464 164

Neve má ve třiceti zpackaný život. Po dlouhodobé známosti se rozešla s Danielem a mizerná práce jí nevynáší dost ani na nájem, takže jí nezbývá než bydlet u své sestry, švagra a jejich dvou malých dětí. Šťastný z toho samozřejmě není nikdo ze zúčastněných. Když se jedné noci vrací domů pěšky z nevydařeného flámu, dá se na mostě do řeči s tajemnou Isabelle. Ta se zničehonic vrhne do ledové Temže. Ještě větší překvapení však je, když se Neve po pár týdnech dozví, že jí Isabelle stačila odkázat domek uprostřed lesa. Neve sice nejprve váhá, zda může takový dar vůbec přijmout, ale její situace je tak bezvýchodná, že se rozhodne do domku na pár dní odjet a ujasnit si, co dál. Už cestou začne svého rozhodnutí litovat – a pak namísto pohádkové chaloupky s doškovou střechou najde pevnost s mřížemi v oknech. Koho se Isabelle tolik bála a co ji dohnalo k sebevraždě? A nehrozí totéž i Neve?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

In a Cottage in a Wood , 2017

natii-vanilkova
28.09.2021 5 z 5

Mě se moc líbilo, skvělé popsané prostředí. Až jsem se necítila komfortně :D bylo to strašidelné. Mohu doporučit.

aishimizu
19.09.2021 3 z 5

Nic moc, průměr. Ale četlo se to celkem dobře a rychle. Ale že by mě uchvátila, to ne.

PeM
19.08.2021 1 z 5

Obálka - palec nahoru, příběh - palec dolu, "hrdinka" - kopanec do zadku....není to ani děsivé, ani tajemné, první polovina nudná, druhá to úplně zabila.

etell
13.07.2021 3 z 5

Miestami je kniha až prehnane popisná, a ta ako spomínali v recenziách aj ďalší čitatelia, prvá polovica je dosť nudná. Chystám sa teraz na knihu "Žena za dverami" (cz. Sousedky) a potom si utvorím názor na spisovateľku. Určite neodrádzam od knihy, atmosféra v druhej polovici ma dostala a záver je naozaj slušný.

suiteki
22.06.2021 3 z 5

Moc jsem se těšila, až si knihu přečtu, antonace mě moc nadchla. Prvni půlka byla nuda, druhá půlka už byla lepší. Bavilo mě ponuré prostředí ve kterém se příběh odehrával, ale hlavni hrdinka byla do slova a do písmene na pěst a něco tomu prostě chybělo.

SilvieSisinka
11.06.2021 3 z 5

Průměrná kniha.

Parwana
01.06.2021 3 z 5

Hororové, ale čtivé čtení o životní průserářce Neve, které mělo racionální vysvětlení a relativně šťastný konec. Strůjce všeho zla jsem vytušila asi v půlce, ideální kniha na deštivý víkend.

kap66
04.05.2021 3 z 5

Označení „odpočinková literatura“ používá kdokoliv na cokoliv, z mé nedávné četby třeba i na realistický hořký příběh alkoholika, který se potácí od problémů v práci k problémům v rodině, do toho mu umírá táta – zkrátka opravdu na cokoliv. Tohle je odpočinková knížka pro mě. Zápletka je vysoce nepravděpodobná, založená na originálním nápadu, hlavní hrdinka není zrovna k pomilování, ale je schopná sama sebe nazvat „pěknou krávou“, takže jí nechybí trocha smyslu pro humor, atmosféra kolem domku je sympaticky strašidelná, vyústění příběhu divoké, vysvětlení jasné. Čtivé to bylo - a já si odpočinula přesně na tři hvězdy, víc jsem ani nečekala.

archivářka115
29.04.2021 3 z 5

Zaujal mě přitažlivý popis tajemné Isabelly, která odkáže chatu cizí dívce a potom skočí do vody. Proto jsem si knížku půjčila. Přečetla jsem jí rychle, ale musím přiznat, že mě zklamala. Byla taková nijaká. I když měl být popis chaty tajuplný a stresující, tak jsem se nebála a chování hlavní hrdinky mě také nefascinovalo. Začala jsem tušit, že do toho budou asi zapojeni klaďasové ,i když konec nebyl takový, jaký jsem myslela, že bude.

vlkcz
10.04.2021 4 z 5

Napsané je to opravdu dobře. Tísnivá atmosféra na člověka působí tak, že může číst jen po malých kouscích. Bohužel se kvůli tomu může zdát, že je příliš zdlouhavá. Aspoň na mě to tak působilo. Ale poslední zhruba třetina už jela na jeden zátah.

chrudas
09.04.2021 5 z 5

Příběh se mi líbil, četlo se samo. Závěr nebyl špatný a ne vše bylo předvídatelné.

MishkaPlacha
05.02.2021 4 z 5

Líbilo se mi. Největší pecka to nebyla, ale kniha se dobře četla, sem tam jsem se i bála.

martin3554
17.01.2021 3 z 5

V pořadí druhá kniha autorky, u nás však vyšla jako první, trochu drama, trochu thriller. Hlavní postavou je Neve trochu potížistka, žije v Londýně u své starší sestry a její rodiny, pracuje v reklamní agentuře na recepci a věčně paří, při jedné oslavě se seznámí s jednou ženou, která jí odkáže z vděčnosti chatu na samotě. Neve věří v nový začátek, ve skutečnosti jí čeká nová noční můra. Nic a nikdo není takové, jak vypadá.

LeSk
12.11.2020 5 z 5

Wauuuuuu, příběh mě naprosto pohltil, nečekané rozzuzlení na konci knihy. Jsem velice příjemně šokovaná, moc se mi kniha líbila. Doporučuji.

Januli
31.10.2020 4 z 5

Knížka se četla moc dobře, chvílemi napínavá, chvílemi čitelná... závěr mě lehce zklamal.

sima.mis
27.10.2020 3 z 5

Napínavá kniha, která se ze začátku trochu táhla ale po začtení jsem vše prožívala s hlavní hrdinkou. Kdo má rád strašidelné jednoduché příběhy bude potěšen. Ač toto téma nevyhledávam kniha se mi líbila.

AnnaPok
23.10.2020 3 z 5

Nebylo to vubec spatne. Dost napinave a konec jsem nemohla odhadnout. Problem jsem mela s chovanim hlavni postavy...spis bych ji dala 20 a ne 30 A problemy s pitim autorka naznaci ale neresi. Nakonec kniha neni o zavislostech.... Zajmava zapletka a to asi v detektivce bude hlavni.

Heli20
16.09.2020 5 z 5

Tahle kniha mi opravdu sedla.Prijemně se četla a potrhlá hlavní hrdinka mi byla moc sympatická.Příběh je z části humorný a dojemný a taky tajemný a strašidelný.

medulinka
13.09.2020 4 z 5

Příjemné čtení na dlouhé večery.

Hell_Rihova
22.08.2020 5 z 5

Tahle kniha si mě získala od první stránky, Neve mi trochu připomínala mě. Za mě byl příběh čtivý, místy tajemný a trochu děsivý, ale nakonec to všechno do sebe krásně zapadlo.

thrillery pro ženy

Cass Green (p)
britská, 1965
2018  74%Sama v černém lese
2019  66%Sousedky
2022  69%Vražedné sklony

Kniha Sama v černém lese je v