Sám proti agresi

Sám proti agresi https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/138958/sam-proti-agresi-138958.jpg 3 3 1

Návodná příručka popisuje různé formy agrese a uvádí praktické rady, jak se jí bránit.

Kyri
25.12.2020 3 z 5

Kniha rozhodně není určena někomu, kdo bojuje s agresí v jakékoliv formě. Pokud by ji četl někdo, kdo potřebuje najít inspiraci, jak bojovat s násilím, asi by spíš získal pocit, že stejně nevyhraje a že to nemá smysl. Navíc vyšla už ve 20. století, takže názory tam nemusí zcela souhlasit s těmi současnými. Autoři chvílemi nabízejí inspiraci v asertivním chování, ale jsou tak řídké, opatrné, že se zdá, že ani oni jim moc nevěří. Co je na ní zajímavé, je opravdu velké množství zajímavých kazuistik a příkladů. Líbí se mi i úvaha o harassmentu. Problematika agrese je rozdělená do kapitol podle situace, kde se může vyskytnout (v rodině, v práci, ve škole...) a na závěr je kapitola o agresi v přírodě (dnes už asi hodně známá fakta) a kontakty, kam se obrátit. Líbí se mi, že autoři mají načtenou literaturu a přesto názory z ní nepapouškují, jak to je v poslední době časté, ale vkládají vlastní postoje a názory.

Autoři knihy

Tomáš Novák
česká, 1946 - 2021
Věra Capponi
česká, 1946 - 1998

Kniha Sám proti agresi je v