Salon Eliott

Salon Eliott https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37013/bmid_salon-eliott-y13-37013.jpg 4 66 27

Salon Eliott série

Příběh dvou sester, které se odvážně potýkají se všemi nepřízněmi života. Známé z televizního zpracování.

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Iris (ČR)

The House of Eliott

helenkan
29.12.2023 5 z 5

Seriál jsem neviděla. A knížka se mi líbila tak moc, že jsem jí přečetla za den. Jó, když to chytne tak to nepustí. :-))

Nofar197
09.01.2023 5 z 5

K přečtení mě inspiroval stejnojmenný seriál, každou neděli jsem netrpělivě čekala na další díl. Beatrice a o dvanáct let mladší Evangeline jsou dcerami velice konzervativního londýnského lékaře, šovinisty, jehož celoživotní názor byl, že žena patří do kuchyně, do postele a k dětem. Po jeho náhle smrti obě sestry zjišťují, že jejich otec vedl dvojí život, díky čemuž zůstaly bez finančních prostředků. Jsou tedy nuceny hledat si zaměstnání, využít vrozených talentů, ať už se jedná o výtvarnictvi ci ucetnictví. Pomalu si začínají plnit svůj velký sen, jehož realizace vyžaduje velké úsilí i díky tehdejší britské společnosti dvacátých let minulého století, která byla velice konzervativní.

cukrovka
25.12.2022 5 z 5

Příjemné čtení. Zajímavý příběh z poválečného období kdy rostla nezaměstnanost, sociální nespokojenost a ženy se začínaly vymaňovat ze stereotypů předešlé doby, že jejich místo je pouze v domácnosti po boku manželů.

saez
15.11.2021 4 z 5

Vzpomněla jsem si na seriál, který jsem kdysi sledovala a napadlo, že to bude pěkné počtení. A bylo. Příběh byl milý a v pozadí šustila hromada nádherných látek, popisů překrásných šatů a nezaměnitelného stylu tehdejší doby. Je po válce a svět vstává z popela a s ním i salon dvou nadaných sester.

kopeceli
11.11.2021 5 z 5

Příběh pro podzimní dny, hodí se pro mladší i starší ženy,je psaný lehkým perem. Tak pěkně mi čtení plynulo, že mě překvapilo, když už byl konec. Na odpočinek velmi doporučuji.

karin4338
22.10.2021 5 z 5

Príjemný príbeh z mojich oblubenej doby. Ked sa ešte k tomu pripočíta, že čast príbehu sa odvíja okolo mody, tak za mna super.

Kniholenka9
06.07.2021 4 z 5

Pěkný příběh z poválečného Londýna o módě, nezaměstnanosti a rodinných vztazích. Hlavní hrdinky mi byly sympatické a určitě si přečtu i druhý díl.

kaja77
30.12.2020 4 z 5

Příjemná oddechovka. Vzhledem k tomu, že už něco pamatuji, jsem si hned vzpomněla na seriál v televizi, na který jsme se každý týden velmi těšili. Ten exkurs do světa módy, ty názvy materiálu, popisy střihů, barev ... záplava šifonu, perliček, piké, lamé, šantung, tyl, gabardén a satén....ach....velmi holčičí, velmi příjemné, velmi relaxační. Jen škoda, že seriál už není k sehnání...to by byla radost koukat na ty kreace dvacátých let....

Heyhey
04.11.2020 4 z 5

Potřebovala jsem nějaké odreagovaní. U této knihy mě příjemně překvapilo, že i když byla zpracována podle seriálu, nebylo to na ní znát.

lucakuca
19.08.2020 4 z 5

Něžné čtení, které mi osvěžilo paměť a vzpomněla jsem si i na seriál, který si s chutí vyhledám a znovu zkouknu. Nijak sladké, přitom romantické a vtip to má také.
"Ten zdravý životní styl mi nesvědčí. Byla jsem zvyklá, že jsem kolem dokola plochá a teď mám všude boule."
"Tomu se říká křivky, Daphne."

MarMarMar007
13.08.2020

Seriál neznám, ale myslím, že se od knihy dost liší, Trochu zklamání, ale čtivé.

Sarriii
06.08.2020 5 z 5

Čtivá kniha :) Bavila mě. Zajímavý příběh především z prostředí módy a jejího vytváření. Taky o duševní síle a vůli překonat všechny problémy a nesnáze. Když o něco stojíš a jdeš si za svým snem, tak nakonec vybojuješ vše. Některé události měly nečekaný a zajímavý průběh i překvapující konec.
Seriál jsem zatím neviděla.

Vojslava
20.04.2020 4 z 5

Při četbě jsem se na seriál rozpomněla, ale text trpí klasickými nedostatky knihy zpracovaných podle seriálu - udrží dějovou linku, ale zcela se ztratí atmosféra, protože na charakteristiky a popisy tu místo není. Nicméně za tu mladou nostalgii a svižnou četbu jsou čtyři hvězdy zasloužené.

GaleW
14.04.2020 4 z 5

Tuhle knížku jsem si přála k narozeninám, protože si mlhavě pamatuji seriál z dětství. Knížku jsem přečetla téměř jedním dechem, čtivě napsána, příjemné, odpočinkové čtení. Žádnou hloubku v tom úplně nehledejte, je to prostě příjemný relax.

MissBlack
26.03.2020 4 z 5

Příjemné, milé čtení, které člověk slupne raz dva. Postavy sympatické, prostředí zajímavé, za mě spokojenost.

Mychaela
19.02.2020 3 z 5

Zajímavé nahlédnout do dávných, svým způsobem idylických, časů. Byla to pro mě svým způsobem taková pohádka pro dospělé :-)
Seriál jsem neviděla. Pro zajímavost jsem si při čtení první díl pustila a byla jsem trochu v šoku - moje představy vzhledu postav se od seriálové verze sakra lišily, hlavně Beatrice!

mistrikova
11.02.2020 5 z 5

Knihu jsem přečetla asi za 2.5 dne a řekla bych, že je lepší než seriál vysílaný u nás v 90.letech. Příběh se odehrává na pozadí poválečné nezaměstnanosti a chudoby, která ve společnosti ústí ve vznik IRA a socialistů, protestujícím proti sociálním nerovnostem. Líbila se mi chuť se vymanit ze zaběhlých stereotypů "lepší společnosti", kdy se od žen očekávalo být pouhou manželkou, eventuelně milenkou. Příběh dobře vystaven na rodinném tajemství a snaze vymanit se z minulosti i chudoby svojí pílí a snahou s pomyslnou trochou toho štěstí.
Doporučuji jako prima oddychovku.

LaCucaracha
14.10.2019 4 z 5

Jak jsem knížku uviděla v knihkupectví, musela jsem ji mít. Jako malá jsem koukala na seriál, měla jsem ho ráda a nechápu, proč ho ČT nikdy neopakovala. Dle copyrightu vznikla knížka až po seriálu, měla by ho tedy věrně kopírovat, což ale asi není úplně pravda. Sice si ho moc nepamatuji, ale nějak si nevybavuji, že by Evangeline byla taková smyslná rajda. A pokud ano, určitě v seriálu nebyly erotické scény jako v knížce, to by mně asi rodiče televizi zatrhli. A tady si je rozhodně mohli odpustit, vždyť to chvílemi skoro připomínalo soft porno. Taky byl v seriálu kladen mnohem větší důraz na samotný salon, na krejčovství a šaty. Jestli se nepletu, uspořádaly sestry třeba i módní přehlídku. Je jasné, že do knihy se vzhled šatů špatně přenáší, ale i tak je knížka koncipovaná spíš jako příběh dvou sester, které se po smrti otce stavějí na vlastní nohy a salon je jen prostředkem. Mimochodem škoda, že nebyly využity ilustrace, tady se vyloženě nabízely. Ale i tak jsem si to přečetla s chutí. Je to takové jednodušší psaní, žádná opravdu kvalitní literatura, ale pěkně to odsejpá, vždycky jsem měla problém se od čtení odtrhnout. Příjemné nenáročné čtení pro ženy.

MimaJ
04.10.2019 3 z 5

Knihu som sa rozhodla čítať kvôli obdobiu, do ktorého bol dej zasadený a ktoré mám veľmi rada. Doba s výnimočnou módou a presadzovaním sa. Musím pochváliť aj krásne spracovanú obálku. Jediné, čo mi občas vadilo, bolo to, že mi jednotlivé pasáže v rámci prehovorov postáv pripadali zmätočné.
Príjemné čítanie.

Eorin
08.08.2019 4 z 5

Velmi čtivé (po autobusech do a z práce přečteno za dva dny), nádherná obálka, sympatické postavy, které nebyly černobílé a na tak malý prostor byly docela dobře vykreslené. Tenká nit jakési záhady se tam vine, ale nijak zvlášť na sebe neupozorňuje a vyústí v příjemné rozuzlení, asi jako když zjistíte, že vaše káva má lehce čokoládovou vůni - je to příjemné, ale nijak závratné zjištění. Děj sám o sobě hezky plyne (byť vytýkám občasnou zmatenost, kdy nevíte, která z postav to vlastně teď mluví, ale nestává se to často), až je najednou konec, u kterého si tak nějak říkáte - konec dobrý, všechno dobré, ačkoliv stoprocentně ukončené to není. To ponechala autorka na čtenáři a je to moc pěkný tah.
Na pohodové čtení, které není prvoplánově bezduché, ale naopak oplývá zajímavým prostředím i občas se vyskytujícími politickými reáliemi. Za mě - doporučuji coby asi nejlepší letní oddychové čtení, na které jsem v poslední době narazila.

móda sestry ságy zfilmováno – TV seriál

Autorovy knížky