Sagittarius

Sagittarius https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/520270/bmid_sagittarius-rfE-520270.jpg 5 143 143

Na šumavském Špičáku je dvojicí studentů nalezena mrtvola mladé ženy. Nahá oběť visela zavěšená za nohy na stromě a v jejím těle nalezli přivolaní policisté devět šípů. To, že jde s největší pravděpodobností o rituální vraždu, dokazuje i fakt, že ženě byl vyříznut jazyk. Fotky hrůzného nálezu se zakrátko objeví ve všech novinách. Jsou tyto sériové vraždy dílem náboženského fanatika, nebo má vše na svědomí duševně nemocný jedinec?... celý text

Marci70
27.02.2024 5 z 5

Tedy to byl nářez.. nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Smekám před autorem.

dlabikk
24.02.2024 4 z 5

Nečekala jsem příliš a dostala jsem hodně dobrou detektivku z prostředí Šumavy. Bavila mě a doporučuji :o)

Macao
20.02.2024 5 z 5

Doporučuji - nezklamal!

Ava365
19.02.2024 5 z 5

Výborná česká detektivka. Odehrává se na Šumavě a místa příběhu jsou tu moc dobře popsaná. Stejně jako v předchozí knize "Dál nechoď" vyšetřují Horn s Bachovou. Tahle dvojka mě moc baví - nejen že se jejich vyšetřování ubírá logickým směrem, ale dokážou i pobavit. :-) Všechny postavy jsou skvěle vykreslené a dialogy naprosto uvěřitelné. Příběh byl napínavý a už se těším na další knihu od tohoto autora. Jasných 100% a doporučuji.

Klamm
19.02.2024 4 z 5

Policie Modrava v severském hávu.

P.S.: nešlo by to místo toho vyvádění, vyřešit s trochou taktu? Například švédskou trojkou?

69%

rodak
10.02.2024 5 z 5

Velmi příjemná detektivka ze Šumavy.Trefný komentář níže JPE.

mcabr
04.02.2024 5 z 5

Pěkný čtení, spád, zápletka. Čtěte dokud nedočtete.

Ivana11
28.01.2024 5 z 5

Výborné čtení, mělo to spád, napětí, prostě paráda.

Jiparis
03.01.2024 5 z 5

Tak to byla jízda a počtení. Z tohoto českého autora jsem nadšená.

alena1961
03.01.2024 5 z 5

Třetí autorova kniha a opět skvělá, doporučuji.

JPE
27.12.2023 5 z 5

Právě jsem knihu dočetl a první dojmy jsou pro mě skvělé. Detektivní dvojici Bachovou a Horna jsem znal již z knihy Dál nechoď kde jsem si je oblíbil a nezklamali mě ani v této knize. Sagittariuse řadím ještě výše, skvěle vystavený příběh, velmi dobře zvládnuté vyšetřovatelské postupy, příběh zasazený do nádherného prostředí Šumavy, kterou autor evidentně velmi dobře zná, uvěřitelné a místy i vtipné dialogy, když se to v příběhu hodí, napětí, příběh do sebe logicky velmi dobře zapadá, je uvěřitelný = zrodila se kvalitní a velmi dobrá česká detektivka. Vašek Křivanec se trefil do žluté (střed lukostřeleckého terče je žlutý). Všem doporučuji si knihu přečíst a hodnotím ji nejvyšší známkou.

zdenka283
18.12.2023 5 z 5

Autor opět nezklamal! Detektivku jsem přečetla jedním dechem! Napínavé, skvělá, čtivá čeština s náznaky humoru. Spisovatel zraje jako víno, jeho knihy jsou čím dál tím lepší! Doufám, že se brzy dočkáme zase nějaké super knihy!

Hella
18.12.2023 3 z 5

Vážně jsem podle komentářů ostatních doufala, že si z příběhu sednu na zadek. No nesedla. Nebylo to špatné, ale extra třída také ne.

linda1803
08.12.2023 5 z 5

Opět skvěle napsaná kniha. Horn + Bachová mě neskutečně baví. Moc se těším na další knihy . Jinak obal knihy, krásný

alzbeta4340
05.12.2023 5 z 5

Česká detektivka ze Šumavy - dobře napsaná a hlavně dobře vymyšlená. Autora jsem zatím neznala, a proto děkuji všem uživatelům DK za jejich komentáře, které mě přiměly si Sagittaria přečíst. Dobré čtení.

BaPe895
03.12.2023 5 z 5

Perfektní česká detektivka ze Šumavy. Od autora jsem četl už dvě předchozí knížky a taky se mi moc líbily. Autor píše čtivě a do všech knížek,které jsou napínavé a poměrně brutální, zařadil na odlehčení jemný humor.

8130
27.11.2023

terčový lukostřelec Jirka Pešaut, skrytý do podoby policisty Pešaty...měl by spisovatele mlátit tím carbonovým šípem...proč se VK nezeptal těch,co dělají instinktivní lukostřelbu? Pak by toho Sagittaria popsal líp a neodfláknul to! Takový skvělý téma..ale části děje mi naskakovaly v jiných dílech..škoda..

AnetaD.
26.11.2023 5 z 5

Extrémně čtivá a perfektně vystavěná detektivka. Od tohoto autora jsem četla i dvě předchozí knihy a ani do třetice nezklamal - naopak mohu vřele doporučit i toto dílo. Přestože jsem měla při čtení místy strach, i proto, že popisovanou šumavskou krajinu často navštěvuji, nechyběl ani skvělý humor, takže všechny atributy, které od kvalitní četby očekávám, byly v knize přítomny. Jen tak dál!

Adinlea
25.11.2023 5 z 5

Trosku pomalejsi rozjezd, ale jinak na ceske pomery vyborna detektivka.
Urcite si chci od autora precist dalsi knihy, i vysetrovatele byli sympaticti :)
Vtipne osvezeni byli zastupci medii - izitra, televize Fajn, denik Ajo a Nová TV :))

EvaApple
24.11.2023 4 z 5

Až takové nadšení ostatních nesdílím. Ano, na české poměry velmi dobrá detektivka, napětí a spád ji nechybí. Hodně se mi líbily krátké kapitoly, pořád chcete další a další... Malá chybička na kráse byl začátek, měla jsem dojem, jakoby to byl autorův debut. Naštěstí se to pak moc zajímavě rozjelo.