Safijánská zima

Safijánská zima https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/126641/bmid_safijanska-zima-RV6-126641.jpg 4 5 5

Lena79
21.02.2024 3 z 5

Humorná útlá knížečka obsahující několik krátkých příběhů. Autor asi nebude můj šálek kávy, četla jsem spíše ze zvědavosti. Moc se mi líbily ilustrace.

missbellatrixx
30.12.2022 5 z 5

Klasika...Kuděje prostě zbožňuju...

Lískaran
18.02.2019 4 z 5

„Není zima jako zima. Všichni lidé byli dosud toho názoru, že nejhorší zima je v krajích věčného ledu a sněhu, na obou zemských pólech, v Sibiři nebo dokonce v Tibetě. Ale já jsem se sám přesvědčil, že to není pravda. Nejzimovatější zima ze všech zim není v oněch krajích věčného sněhu a ledu, ale zima na naší Krabatině, jak u nás Českomoravské vysočině po domácku říkají.“

Historky vyprávěné za velké zimy o zimách ještě větších, příjemně prohřáté sousedskou pospolitostí i teplými nápoji ("a před každým z nich dýmal veliký kafák naplněný čajem, jehož jakost však se nedala rozeznat, poněvadž z něho bylo cítit rum po celé světnici"). Humorné příběhy (pábitelsky nadsazené, jeden trochu morbidní a jeden docela děsivý) s řádkou zmrzlých lidí a jiného dobytka.

verunb
17.02.2017 4 z 5

Pohodové čtení, hodí se k letošní velmi chladné zimě.

Filda
14.10.2015 3 z 5

Pro milovníky černého humoru doporučuji vyprávění učitele Šindeláře - dlouho už jsem se tak nepobavil.