Tarzanova babička

Tarzanova babička https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143340/tarzanova-babicka-143340.jpg 5 6 2

Senzační odhalení ze života opí dámy. Humoristický román z pera celoživotního tuláka a přítele Jaroslava Haška. Román je parodickým "pokračováním" slavného cyklu knih o Tarzanovi a Kuděj v něm převrací naruby všechny jeho ustálené zvyklosti a dovádí jej ad absurdum.

Humor , Literatura česká

Vydáno: , Paseka

LukasB.453
18.04.2023 4 z 5

pan autor celý utýraný a zpitomělý překládáním celé série naivních tarzanovek se pomstil nenáviděnému zdroji obživy parodií.
už na prvních stránkách, kde se setkává cestovatel lord Furtpilby s domorodým náčelníkem Bum-balem nás nenechá na pochybách, že bude vysmíváno úplně vše. někdy v polovině kniha ztrácí dech a začíná být furt na jedno brdo.

Ujko
11.06.2020

Před více než čtyřiceti lety jsem objevil tuto knihu na půdě u babičky, kde jsem prázdninoval. Je to totální parodie na příběhy o Tarzanovi. Vím, že jsem se při čtení dost bavil, ale ke konci už mi to připadalo trochu únavné (je to docela rozsáhlá knížka), ale přesto se do ní pustím znovu.

Zdeněk Matěj Kuděj
česká, 1881 - 1955