S kamerou světem

S kamerou světem https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/153049/bmid_s-kamerou-svetem-6546566d2db93.png 5 4 2

Námětově rozmanité fotografie z Anglie, Nizozemí, Afriky, Rakouska, Itálie, Monaka, Kanárských ostrovů, Německé spolkové republiky, Dánska, Finska a Španělska zachycují města, vesnice, historické památky, různé typykrajiny,exotická zvířata, květenu i atmosféru všedního dne těchto zemí. Převážně barevné fotografie provází vyprávění o zajímavých zážitcích z cest. 11-002-75... celý text

Mr.Fox
24.02.2024 5 z 5

Úžasná publikace!! Pro mě jeden z prvních cestopisů, které jsem kdy četl, a rozhodně ne poslední. Vyprávění o zážitcích z cest pana Tylínka a jeho ženy jsou poutavé, vtipné a místy i nebezpečné. Výběr fotografií je bohatý (66 černobílých a 150 barevných) a na svou dobu velmi kvalitní, dobře vybraný s ohledem na text. Zážitků museli mít oba z procestovaných zemí spoustu, mohla z toho být slušná bichle, ale je obsáhlá akorát, aby čtenáře nezahltila. Mnoho vybraných fotografií mluví samo za sebe, ke kterým netřeba nic dodávat. Od autora si seženu i další knihy, byť jich není mnoho. Jak sám v úvodu naznačil, existují knihy (fotopublikace), které vydávali pouze zahraniční nakladatelé - např. zakázky pro německé ZOO. Zaujala mě i paní Tylínková, zvěčněná na několika fotografiích, která si na cestách hodně potrpěla na styl a vznikly z toho také moc pěkné záběry. K doplnění popisku knihy, obsažené zážitky z cest jsou z těchto mnoha zemí: Anglie, Nizozemí, Afrika, Rakousko, Itálie, San Marino, Monako, Kanárské ostrovy, NSR, Dánsko, Švédsko, Finsko a Španělsko. Na 50 let starou publikaci má v sobě mnoho kvalit. Doporučuji.

Taja2013
03.03.2013

Ve své době jedna z mála možností, jak poznat cizí země. Kniha obsahuje krásné fotografie.