Rytíř z taverny

Rytíř z taverny https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/519043/bmid_rytir-z-taverny-CSM-519043.jpg 4 5 2

Román se odehrává v době občanské války mezi příznivci krále Karla II. a stoupenci Olivera Cromwella v r. 1651. Na straně krále bojuje rytíř Crispin Galliard, jemuž znepřátelení sousedé vyvraždili rodinu a zmocnili se jeho panství. Rytíř od té doby utápí svůj žal v alkoholu v tavernách. Celou dobu však myslí na pomstu a na návrat do svého domova. Nakonec se mu podaří se jako host dostat na svůj bývalý zámek. Natolik se totiž po mnoha letech vyhnanství změnil, že jej ti, kdo mu zabili rodinu, nepoznávají. A tak osnuje svoji pomstu, kterou mu však začne komplikovat krásná dcera jednoho z vrahů. V dobrodružně laděném příběhu nechybí dramatické útěky z vězení, souboje ani lstivé úklady.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: ekniha , Meisterkoch

The Tavern Knight , 1904

braunerova
05.03.2024 3 z 5

Klasický dobrodružný román. Přece jen je znát, že je to druhý román autora, jeho pozdější díla jsou mnohem lepší. Ale jako oddechovka dobré.

hanzmb
25.09.2023 4 z 5

V krátké době se mi díky reedicím nakladatelství Meisterkoch dostává do ruky již 3. kniha autora. Tohle mít tak před 60. lety!!! Ale každý zůstáváme tak trochu klukem a tak jsem si to užíval i jako důchodce. Tentokrát to není o korzárech, ale prakticky 99% se odehrává v Anglii. Ale i tak je to klasický Sabatini: souboje, láska... Jen jsem doufal, že tam bude víc Cromwella, protože o Olivierovi jsem toho zatím moc nečetl. Naštěstí to zachraňuje překladatel p. Činčura v doslovu, kde je opravdu perfektně popsaná historie jeho vlády.

Rafael Sabatini
anglická, 1875 - 1950