Rychlopalba ekniha

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Co byste dělali, kdyby u vás jednoho večera zazvonila policie a sdělila vám, že už několik let ubližujete vlastnímu dítěti, a nevíte o tom? Co byste dělali, kdyby vám psychiatři řekli, že trpíte poruchou osobnosti, a zavřeli vás do blázince? Přesně tohle se totiž stalo Olze Turnečkové... a přestože se tomu její okolí zprvu vzpíralo uvěřit, muselo se s tím nakonec smířit. Ano, Olga zřejmě opravdu týrala vlastní dceru. Jenže pak Olžin bratr objeví stopu, že by všechno mohlo být trochu jinak. Že možná existuje osoba, která využila Olžiny duševní nemoci a celou dobu s ní zákeřně manipulovala. Nedá se přímo říct, že si Olžin bratr najme detektiva. Spíš si tak trochu pronajme policajta. Ten policajt jsem já. A na to, co jsem při odkrývání pravdy musel udělat, nejsem vůbec hrdý....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/241950/rychlopalba-241950.jpg 4.4517

Rychlopalba 1.

Detektivky, krimi, Thrillery, Literatura česká
Vydáno (ekniha), Crew

Kniha Rychlopalba

Metla

"Na zpáteční cestě z Bulovky nás operační vyslal k dalšímu zlatému zápisu do historie české kriminalistiky – na oddělení volala zoufalá důchodkyně, že ji soused násilně ohrožuje. Když jsme se dostavili na místo, ukázalo se, že násilné ohrožení spočívá v zavěšení zrcátka na protější balkon, které dotyčné důchodkyni hází prasátka přímo do obrazovky televizoru, zrovna když se chce dívat na Ulici."

Obvykle trvá deset a více let, než se k nějaké knize vrátím - u "Rychlopalby" jsem udělala výjimku. V poličce se mi práší na "Křížovou palbu" a chtěla jsem si před četbou oživit zápletku prvního dílu, navíc se mi do spárů dostala audioverze. Výborně načtená audioverze, Ludvík Král si postavu sarkastického policisty vyloženě užíval.
Výsledný dojem je dokonce lepší než předtím. Nesoustředila jsem se tolik na mraky vtipných hlášek a přirovnání, snadněji jsem pronikla do děje a manželská krize mi tentokrát kupodivu připadala zajímavější.
Svižná kriminálka, ve které není nouze o humor, zároveň však postupně houstne temnota kolem hlavního (anti?)hrdiny i v něm samém.
Vrhám nedočkavé pohledy na "Křížovou palbu", ovšem se značným sebeovládáním ještě vydržím, dovolím si ji až za odměnu... nebo coby první pomoc v duševní nouzi. Hodnocení zvedám na 90% a Štěpána Kopřivu přesouvám mezi své nejoblíbenější autory.

janina66

MOC povedená česká krimi. Výborný sarkastický humor, velice vtipné neotřelé hlášky, to jsou hlavní klady této úžasné knihy. Zajímavá zápletka a čtivost. Výborně jsem se u četby pobavila. Mohu jen doporučit.

MarieH

Souhlasím s komentářem pazdy15 , každý máme jiný vkus, také jsem nedočetla, je to brak !!!!!

danielavachova

Dobrá česká krimi,napsáno s humorem ,plus za známé prostředí,kniha měla spád,četla se mi velmi lehce,hlavní hrdina je obyčejný strážník se svými osobními problémy,super čtení,těším se na další knihu.

pazdy15

No to jsem ani nechtěl komentovat, ale nedá mi to. Strašně mi vadí ten rádoby ležérní a "NON-STOP VTIPNEJ" styl p. Kopřivy... stovky zbytečných a nevkusných popisů, co by ani v nepovedené young adult fantasy člověk nepohledal. No strašný zklamání, ani jsem to nedočetl, cca 3/4 knihy a naštvaný jsem ji prodal.

Klamm

Odvážnější, butálnější a rozvětvenější vyprávění, oproti stylem podobnému Grisovo Larsovi. I přes sympatickou délku kapitol, mě ale začal ten zdlouhavý rozsah vadit a vtipnost začala pozvolna vykrádat sama sebe. Přesto, dobrá oddychovka.
80%

Kristy78

Fajn krimoška, bez obalu popsana realita.

Kaik

Svěží a zábavná krimoška plná drsného humoru a vtipných hlášek. Bavilo mě české prostředí a popis policejní rutiny. I díky krátkým kapitolám se to četlo dobře a s dalším dílem nebudu mít žádný problém.