Rybaříci na Modré zátoce

Ze života ledňáčků. Hlavou ledňáččí rodiny jsou ptáci jménem Kik a Or. Společně vychovávají mláďata a překonávají nástrahy života v divoké přírodě v blízkosti řeky.

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/270166/big_rybarici-na-modre-zatoce-gI0-270166.jpg 4.5109

Kniha Rybaříci na Modré zátoce

Blue

Knížka pro děti, ale zřejmě spíše ty dřívější. A pak pro nostalgiky z řad těch dřívějších dětí. Ilustrace Mirko Hanáka umocňují příjemný zážitek z četby.

kalache

...létající drahokamy naší přírody...

ddkk

Knížku o ledňáčcích Kikovi a Orovi si moc dobře pamatuju hlavně kvůli krásným, snivým ilustracím Mirko Hanáka. Žádné přikrášlování tvrdého ptačího života, naopak, knížka o skutečném a drsném boji o přežití.

Leona333

Tuhle knížku jsem jako malá holka měla moc ráda. Úžasný příběh ledňáčků - rybaříků, kteří ztratí starý domov a po dlouhém hledání najdou nové hnízdo a loviště na břehu rozlehlé vodní zátoky v lesní tišině, kde houževnatě a statečně bojují s nepřízní přírody i zákeřnými dravci o život svůj i svých dětí, ptáčat.
To celé je v knížce mistrovsky umocněno obrázky od M. Hanáka.
Je velká škoda, že autor tehdy napsal pouze dvě knížky pro děti - mladší čtenáře...

twix6862

Milovaná kniha mého dětství. Po mnoha letech jsem ji znovu přečetla a překvapilo mne, o jak syrové vyprávění se jedná. Moje dětské vzpomínky vůbec neobsahují hrůzné výjevy, popisy zabíjení ani utrpení. Vzpomínám na modré ptáky, kteří vyvedli svá mláďata a žili na krásném, poklidném zájezdku. Dětská mysl mne nepřestává překvapovat.

Kontryhelka

Krásné, laskavé a poučné čtení pro děti.

PaníLenka
22.12.2021

Krásná vzpomínka na dětství - z referátu z této knížky jsem asi ve třetí třídě dostala jedničku…

Alma-Nacida
15.10.2021

Jeden z návratů, který mě trochu zklamal - jako dítě jsem tu knihu měla moc ráda, ale dnešním dětem se moc nelíbila a nakonec i mně přišel jazyk zastaralý a ptáci přemýšleli tak trochu jako modeloví socialističtí lidé. Co se líbilo všem jsou kouzelné Hanákovy ilustrace. Vysloužily knížce tři hvězdy.