Řvi potichu, brácho

Řvi potichu, brácho
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/500303/bmid_rvi-potichu-bracho-iMg-500303.jpg 5 594 594

Jeremiáš je jiný. Žije ve světě, který má svá přísná pravidla, ve světě, kde každý den v týdnu má jinou barvu a kde jsou krajíce chleba kulaté. Se světem, v němž žije maminka se sestrou, si příliš nerozumí, nevyzná se v něm. Ale nevadí mu to, má přece ten svůj. Ostatním sice občas připraví horkou chvilku, ale ani milující maminka, ani dvouvaječné dvojče na něj nedají dopustit. Hlavně aby jim Jeremyho nedali do ústavu, to by nepřežily. Kniha získala Zlatou stuhu 2017 a byla nominována na Magnesii Literu.... celý text

katerina9582
30.11.2017 5 z 5

Nemám, co dodat, měl by si přečíst každý !

VladkaBU
03.11.2017 5 z 5

... velmi čtivá kniha o životě s autistou, o barevných dnech, a o striktném dodržování nastavených pravidel. Pro mě zajímavý, poučný, silný příběh, doporučuji

JáČtenářka
20.10.2017 4 z 5

Kniha mě zaujala tím vcítěním do těch životů rodin které tohle prožívají, mám spolužačku,spolužáka -dvojčata Kluk je autista a spolužačka je normální..

gabra03
15.10.2017 5 z 5

Kniha přečtená jedním dechem za 2 hodinky a něco. A souhlasím, že i když je určená pro děti, nezaškodila by, aby si ji přečetli i dospělí... Strhující děj i popis situací tak, až se chvílema srdíčko skoro zastavilo...

Chytuš
29.09.2017 5 z 5

Knížku jsem četla na doporučení dcery a musím říct, že to byla trefa do černého. Člověk při čtení řeší hluboko ukryté bolavé otázky, na které stejně nemá odpověď... Dostalo mě to, skoro celou knížku jsem byla hluboce dojatá. I když je kniha hlavně pro mládež, nezaškodilo by, když by si příběh o nesnadném soužití a pochopení dětí s poruchami autistického spektra přečetli i mnozí dospělí. Navíc musím vyzdvihnout i krásnou vizuální podobu knížky.

broskev28
19.09.2017 5 z 5

Můj syn má Aspergerův syndrom, na téma autismu jsem prostudovala mnoho odborných i popularizačních studií a knih. A teď se mi stalo totéž co mnoha ostatním čtenářům: jakmile jsem knížku vzala do ruky, nemohla jsem přestat číst. Skvěle napsáno a skvěle vystiženo - ta ukrutná beznaděj, ta vyčerpávající snaha nevybočit ze zaběhaného režimu, ta příšerná nechápavost okolí a občas i vlastní rodiny.
Prožila si tohle Ivona Březinová? Pokud to nezažila a "jen" o tom píše, tak smekám, protože tohle psaní je dokonalé, podobně jako ilustrace a vůbec celé barevné vyznění knížky. Děkuju za úžasný zážitek oběma tvůrcům.

Rou
11.07.2017 5 z 5

Pěkně čtivá knížka umožní nahlédnout do života dívky, která má bratra autistu a spolužáka s Aspergerovým syndromem. Popisuje jejich běžný rodinný život se všemi nástrahami, se kterými se musí vypořádávat. Doporučuji všem k přečtení. Jedná se o vážné téma, ale podané velice čtivě a občas i se špetkou humoru.

Talirovka79
07.07.2017 5 z 5

Krásná kniha, která mi otevřela nový svět a donutila mě zamyslet se nad svým přístupem k jinakosti jiných.

Eremites
26.06.2017 4 z 5

Bravurně zachycený život ve všech jeho barvách, strastech i radostech s autistickým chlapcem. A navíc úžasně lidsky a srozumitelně, takže vhodně i pro děti (tedy ty větší). Klobouk dolů před každým rodičem a sourozencem takto "jiných" dětí, poděkování autorce za tohle téma.

Kopretina
13.06.2017 4 z 5

Žasnu, jak se některé knihy mým dětem líbí! A toto je jedna z nich! Od samého začátku poslouchaly jako myšky, po kapitole řvaly (ale potichu ;) ) JEŠTĚ JEDNU! Jen u předposlední prostřední syn brečel a musela jsem si s ním pak ještě potmě špitat něco hezkého, aby v klidu usnul. Za mě pěkný, za děti super!

BetyN.
09.06.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila. Dobře napsaná a zajímavá.

marketa6511
20.05.2017 5 z 5

Knížku jsem koupila na společné čtení s dětmi... první den jsem se začetla tak, že jsem jí v noci musela dočíst. Propracovaná, napínavá, autentická. Tak opravdu život s autistickým člověkem může vypadat. Zařadila bych okamžitě do povinné četby p
ro všechny pedagogy a taky pro chytráky, kteří mluví o nevychovanosti autistů.

Joges
04.05.2017 5 z 5

Nová kniha Ivony Březinové je jiná, lepší a propracovanější. Autorka si nebere servítky, postavám staví do cesty časté překážky a neustále překvapuje. A je v tom dobrá. Navíc vám přibližuje autismus v podobě sugestivního příběhu z města, takže se nenudíte a jen čtete a čtete. Popravdě, některé předchozí, ojedinělé knihy autorky mi přišly občas úsměvné, ale tohle je konečně trefa do černého, takže veškeré uznání a nešetřím chválou.

Plavkyně
24.03.2017 4 z 5

Tuto knihu mi doporučila osmiletá dcera (musím ale podotknout, že je určena o něco starším čtenářům). Otevřela jsem ji jen tak ze zvědavosti, nakonec přečetla na jeden zátah a ještě ke všemu přišla o deset minut později na schůzku, protože jsem to prostě MUSELA dočíst. Je opravdu těžké uvěřit, že autorka sama nemá žádnou osobní zkušenost se soužitím s osobou s autismem. Jako matku mě kniha hodně zasáhla. Určitě doporučuji dětem "podsunout", třeba pak pro ně bude snazší pochopit, že být jiný neznamená být horší.

Dorazilka
21.03.2017 5 z 5

Krásný dojemný příběh, který lidi citlivě informuje o autismu. Opravdu stojí za přečtení!

dakas
13.03.2017

I když jsem knížku nejprve koupila svým dětem, nedalo mi to a nešla jsem spát, dokud jsem ji sama nedočetla. Akorát pak stejně moc usnout nejde, jak o tom pořád přemýšlíte..

Úžasné čtení!!!!

MartinaF
11.03.2017 5 z 5

No páni! Tak tohle byla kniha, kterou jsem přečetla na jeden zátah. Závažné téma v podání Ivony Březinové se četlo naprosto neuvěřitelně skvěle - bylo to vtipné a zároveň smutné, někdy beznadějné, někdy zase plné optimismu.

Je to pro mě nejlepší kniha, kterou jsem v tomto roce přečetla. A myslím si, že by si knihu měl přečíst naprosto každý. A vůbec se nedivím, že byla kniha nominována na Cenu Magnesia Litera. Přála bych jí, aby tu cenu i získala.

bagel
25.01.2017 5 z 5

Mám tuto autorku moc ráda a toto je snad její nejlepší kniha. Přečetla jsem ji jedním dechem. Laik si neuvědomuje, jak různé formy a projevy autismus má. A velice názorně popisuje chování člověka s Aspergerovým syndromem. Knihu bych doporučila všem dětem i dospělým.

SmallLucia
19.01.2017 5 z 5

Tohle je prostě knížka, od které se člověk neodtrhne. Já sama ji přečetla za necelé dvě hodiny a musím přiznat, že se ve mně střídaly snad všechny pocit. Zasmála jsem se, ale také jsem měla slzy v očích. Tuhle knížku můžu jedině doporučit, protože se v řadách mých vrstevníků často setkávám s jedinci, kteří slovo "autista" používají, aniž by věděli co to znamená nebo obnáší.

Zorka
01.01.2017 5 z 5

Přestože je kniha určená dětem, je zajímavou i pro dospělého. Ivoně Březinové se podařilo nastínit na příběhu dvou dětí rozdíl v jednotlivých druzích PAS (poruch autistického spektra) - zatímco jedni mohou žít relativně plnohodnotný život, jiní jsou odkázáni 100% na pomoc ostatních. A život s nimi opravdu není procházka růžovým sadem.