Různá dobrodružství

Různá dobrodružství https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/61804/ruzna-dobrodruzstvi-61804.jpg 4 9 3

Jednotlivé povídky vyšly nejprve v poloplátěných vazbách a v brožích, každá měla jinou barevnou obálku. Poté byly vydány knižně. Ilustrace Věnceslav Černý. Obsahuje povídky: * Saiwa Tjalem = Talisman (1883, Saiwa tjalem) * Er Raml El Helák = Písek zkázy (1895, Er Raml el Helahk) * Boer van Het Roer = Dobrodružství v jižní Africe (1878, Ein Abenteuer in Südafrika, resp. Der Boer van Het Roer) * Krevní msta (1894, Blutrache) * Kutb (1894, Der Kutb) * Kys Kapčiji (1895-1896, Der Kys-Kaptschiji) * Marie nebo Fatima (1893, Maria oder Fatima) * Bůh se nedá urážeti (1896, Gott läßt sich nicht spotten, resp. Old Cursing-Dry) * Blizzard (1896, Ein amerikanisches Doppelduell, resp. Ein Blizzard).... celý text

mtrefil1
07.04.2020 5 z 5

Sedm napínavých povídek z Laponska, Afriky a Orientu. Tato kniha spolu s dvěma povídkami z Tave-šaly tvoří původní Mayovu povídkovou knihu Na cizích stezkách. Zatímco původní vydání od Hynka obsahuje všech devět povídek, reedice od TaM Hynkovu knihu dělí do dvou svazků. Povídky jsou opět plné dobrodružství, budou se líbit všem.

danny_21
24.05.2018 2 z 5

Směs povídek jak z Divokého západu, Orientu, Jihovýchodní Asie a dokonce i z Laponska. Nicméně většina z nich není valné kvality a jako celek ji hodnotím v podprůměru - 45 %

minirock
23.04.2012 4 z 5

Knížka je to pěkná, klasické příběhy Kara ben Nemsiho, krásné obrázky. Co mě zklamalo, bylo množství chyb. V povídce Písek záhuby se Karův sluha jmenuje Kamil, potom zase najednou Kamir aby skončil opět jako Kamil. Chybných čárek a háčků jsem se snažil nevšímat. Prostě předpokládal bych u takové knížky mnohem pečlivější přístup.