Růže pro Charlotte

Růže pro Charlotte https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/338644/bmid_ruze-pro-charlotte-wPL-338644.jpg 3 241 61

Osmnáctiletá Charlotte Reedová si život dokonale naplánovala. Výborně se učí, po škole pracuje v květinářství a chodí na praxi do univerzitní vědecké laboratoře, po maturitě doufá získat prospěchové stipendium na Stanfordu a posléze vystudovat medicínu. Odmítá pozvání na večírky a klukům se vyhýbá obloukem. Nechce totiž dopadnout jako její babička, matka i sestra, které otěhotněly příliš mladé a tím pro ně všechno skončilo. Charlotte je velmi cílevědomá a zodpovědná, její život se však zdá dokonale nudný. To se ovšem změní, když se jednoho dne objeví v květinářství hezký a okouzlující Tate. Zprvu Charlotte jeho snahy o seznámení odmítá, nakonec však podlehne. Teprve když je po společné večeři na ulici obstoupí dav fanoušků, zjišťuje, že její nový přítel není nikdo jiný než slavný zpěvák Tate Collins. Přestože se na něj Charlotte zlobí, nakonec poruší své zásady a začne s Tatem chodit, záhy však zjišťuje, že vztah se světoznámou celebritou není vůbec jednoduchý, zvlášť když před ní Tate cosi tají. Zůstat s ním znamená riskovat vše, oč kdy usilovala. Je však otázka, jestli je vůbec možné takovou bitvu vyhrát.... celý text

Literatura světová Romány Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

Flower , 2017

Leea
05.07.2019 3 z 5

Začátek úplně skvělý, ale pak to šlo trošku do kopru.. Z knihy se vyklubala průměrnější romanťárna na to, jak krásně to začalo. Zklamalo mě to více než bych chtěla ale i tak to nebylo tak špatné počtení. Nevím ale jestli se ke knize ještě někdy vrátím.

Hania932
03.07.2019 3 z 5

Můžu říct, že tohle je moje první kniha, kde jsem nemohla vystát hlavní hrdinku a v tomto případě Charllote. Byla doslova nesnesitelná. Vůbec nevěděla co chce, porušovala svoje sliby a byla strašně naivní. Neustále dělala jednu a tu samou chybu, která pokaždé skončila stejně. Tate jí několikrát zlomil srdce a ona jako největší blbka letěla za ním vše mu odpustila a vše začalo zase na novo.
Kniha ze začátku vypadala slibně, ale postupně se z toho vyvinula klasické YA kniha, která byla svým způsobem klišé. Bylo tam hodně teenagerských problémů a to se mi líbilo. Četlo se to hodně rychle a čtení bylo velmi oddechové. Akorát někdy jste se museli pozastavit nad chováním Charlotty, protože já jsem z toho někdy opravdu nechápala.
Je to jinak dobrá, oddechová kniha, která vás nijak nenadchne. A možná vás i trochu pobaví.

Pedruska01
26.05.2019 3 z 5

Kniha má zajímavou anotaci, ale to je asi tak všechno. Nevěřila jsem tomu nízkému hodnocení, ale teď to nejspíš chápu. Četlo se to relativně rychle a dobře, začátek vypadal velmi slibně, ale pak to krachlo.
A vše to bylo díky hlavní hrdince Charlotte, který byla otřesná. Ukázala se, že si nedokáže vážit sama sebe - porušila všechny svoje zásady a paradoxně opakovaně. Byla příšerná kamarádka a vnučka. Byla zatracená lhářka a stále to omlouvala tím, že "ještě není připravená" - za to bych jí normálně flákla. Ze začátku mě ten její idealismus a přesvědčení vůbec nevadilo, čekala jsem, co se z toho vyklube, ale pak přišlo zklamání. Opakované. Jo, jasně, každý šlápne vedle a udělá chybu, ale pokud ten někdo šlape do stejnýho bahna znovu a znovu, aniž by si tu kravinu sám uvědomoval, tak je to kardinální dement. A to ta holka byla. Mimo jiné mi dost vadilo, jak rychle se změnila. Naprosto neměla zábrany ani stud, i kdyby jen ze slušnosti, aby přijala např. drahé oblečení. Nechala se vydržovat jak... Ke konci tam byla jistá naděje a já doufala, že to skončí tak, jak to bylo ještě na začátku poslední kapitoly. Přála bych jí to - aby se srovnala a vrátila se tam, kde to začalo. Aby si to srovnala v hlavě. No jo, je to romantický klišé příběh, a to snad mluví za vše vzhledem k tomu, jak to vlastně dopadlo.
Druhý hlavní hrdina Tate mi dlouho nevadil, i když se kolikrát zachoval zvláštně anebo vyloženě hodně špatně. Většinou se to dalo ještě vysvětlit, ale ten poslední kiks s koncertem, na to už nestačil ten jeho kolovrátek, který spouštěl pokaždé. Viděla jsem v tom závažnější problém a chabé rádoby vysvětlení.
Přestože jsem k tomu měla hromadu výhrad (a taky mi tahle kniha neskutečně připomínala jiný příběh) a mé nadšení se změnilo ve zklamání, tak i tak hodnotím jako zlatý střed. Nechci být natolik krutá a dát o případně hvězdu méně. :)

Perlivav
23.04.2019 3 z 5

Co to bylo? Jako vážně asi po třetím rozchodu jsem knihu na dva měsíce odložila a po dvou měsících ji dočetla jen z toho důvodu, abych ji dočetla a nevisela mi v žebříčku rozečtených knih. Začátek vážně pěkný, ale od vánočního výletu začala úroveň příběhu prudce klesat stejně jako můj zájem o další vývoj příběhu. Škoda. Jinak mám tyhle sladké příběhy se slavnými hrdiny ráda...

Gabriela456
08.04.2019 5 z 5

Krásná knížka.

maca5449
08.02.2019 3 z 5

Slabý průměr.

Lofda
30.12.2018 3 z 5

Obvykle mívám problém s tím, že mi dlouho trvá, než se začtu a pak je mi líto, že je najednou konec a já bych o těch dvou chtěla číst dál a dál.. Tady to bylo asi tak nějak naopak? Začátek super, opravdu mě ti dva bavili hned od prvních stránek. Zato v druhé polovině už jsem si občas říkala, že to snad ani není možné, že se zase Tate rozhodl jak se rozhodl? Už jsem si přála, aby mu to došlo a aby se zachoval konečně jako chlap! Já bych to s ním vzdala už dávno.. Ale ano, patří k těm lepším knížkám v rámci žánru, hezky napsaná, ale víc než na *** to prostě ocenit nemůžu.

Nikkaa
26.12.2018 3 z 5

Nemohu říct nic špatného,mě se to celkem líbilo ale prostě taková líbivá oddechová četba pro děvčata mladšího věku...

blonďatá.luc
18.09.2018 1 z 5

Pár světlých momentů kniha měla, ale moc jich rozhodně nebylo. Většinu času jsem se rozčilovala nad jednáním hlavních hrdinů, vytáčela mě jejich nerozhodnost, řekla bych i zmatenost, to, jak rychle mění názory. Taky autorka mohla některé události více popsat, zasloužily by si více prostoru. Celkově jsem velmi zklamaná.

anndrra
09.09.2018 4 z 5

No, coby oddechovka to nebylo úplně zlý. Začátek se mi opravdu líbil, ale pak se z toho nějak stala dvojková romance pro teenagery, což je asi v pořádku, když člověk uváží, že byl originál psaný pro HarlequinTeen. Takže ve své kategorii patří k těm lepším. Nicméně nečekejte originální zápletku, jde opravdu o ryze čistou červenou knihovnou z níž se cukr doslova sype po kolech

elik-play5518
19.08.2018 4 z 5

Povedená kniha

Lauralex
11.07.2018 1 z 5

No, tak přesně takhle ne. Vyvstává mi na mysl jediná otázka, které se nemůžu zbavit od samého začátku: co jsem to, sakra, četla? Proč mám pocit, že to byla nepovedená napodobenina slaďáren typu Rosamunda Pilcher? Jen co je lepší... A to se to zprvu zdálo dobré. A potom něco, co má v názvu růže, to si člověk jako já přece musí přečíst, že jo. No popravdě… nemusela jsem. Ale přečetla. Ovšem nikde se tím úplně chlubit nehodlám.

Názorná ukázka toho, kdy od knihy nic nečekáte… a ono taky ani nic nepřijde. Slaďák až tak sladký, že je to často trapné. Jen po přečtení anotace jsem se musela smát. Předvídatelné a prokouknutelné od první stránky. Což by samo o sobě nebyl ani tak problém, jenže tady už to bylo místy opravdu přes čáru. Začátek byl ještě celkem dobrý, vyvíjelo se to nadějně, nicméně u něj to mělo zřejmě i skončit. Aspoň já jsem se k němu chtěla vrátit tím spíš, čím víc jsem četla dál a blížila se ke konci.

Nechci tomu upírat všechny kvality, protože napsané je to i celkem hezky, ovšem ten příběh mi přišel tak… blbý. Nebo možná nevyspělý. Nemůžu si pomoct. Buď jsem už moc stará, příliš vážná nebo ta pointa moc hloupá. Nechci to hanit, protože i takové naivní a hloupoučké příběhy si čas od času na odreagování ráda přečtu, což byl i tento případ, nicméně tohle bylo prostě místy až moc. Koupit nenápadně růže u dívky v květinářství a potají jí je poslat? Jako vážně? To je moc i na špatný romantický film. Chvílemi jsem se prostě musela smát sama sobě a protáčet oči a říkala jsem si, jestli jsem se vážně nespletla. Spolu, od sebe, spolu, od sebe, pořád to samé dokola. Kdyby to aspoň mělo švih a jiskru, nějaký zvrat, na který jsem čekala. Ne. Nic. Jenom se divím, že nepřišla ta klasická hláška: škoda, že jsme se nepoznali za jiných okolností. Ale to už bych si tu knihu nejspíš omlátila o hlavu. Ale jasně, nejspíš už jsem na to holt vážně stará, být mi tak čtrnáct patnáct, nejspíš se na to budu koukat jinak, nicméně myslím, že ani tak by mě to neuspokojilo. Tyhle typy příběhů mají člověka donutit uvolnit se, zamilovat se, snít. Mě to hlavně zklamalo a naštvalo.
Jo, a Tate byl debil, jako vážně. Kam jsi dala mozek, Charlotte? Zamilovanost nezamilovanost. Asi jsem moc radikální, ale takového kluka, který nedokáže jednat, bych poslala z fleku někam. Ale to už sem zřejmě nepatří, ehm.

Ovšem četla jsem to právě na odreagování a úlevu pro můj přepracovaný mozek a něco takového nenáročného a primitivního, kde od první stránky víte, jak to skončí, a proto to čtete, že ano, jsem potřebovala, takže ano, své účely to na jednu stranu rozhodně splnilo, jen to ve mně nezanechalo ten pocit odpočinku a klidu, jako jiné takové knihy, které jsou oproti tomuto kvalitní. Na druhou stranu mám pocit, jako by s tím odešlo i pár mých mozkových buněk. Námět ani zpracování neoslní, ale tady se asi nedá čekat nějaká moc hodnotná myšlenka.

Nepamatuju se, kdy jsem naposledy dala tak nízké hodnocení a vlastně to ani nechci házet úplně do braku, to zase ne, když už jsem to dočetla, zaslouží si to snad aspoň tu jednu hvězdu, ale nemůžu si pomoct, nějak mě to nepřesvědčilo. A něco mi na tom prostě děsně vadí. A to, že se to nestává ve skutečnosti, to není, ba právě naopak. Nebo že bych se za ten rok tak změnila...

martina5069
16.05.2018 3 z 5

Příběh je o chudé holce, která ví co chce a bohatým zpěvákovy, kterej je zaslepenej vlastní bolestivou minulostí, dají se dohromady a snaží se spolu nějakým způsobem fungovat s tím, že ona je nezkušená a on je namyšlenej blb, kterej neví jestli ju chce a nebo nechce. Celá kniha je vlastně o tom, že se pořád rozchází a schází s tím, že autorka použila několik knížek dohromady ( všimli ste si toho taky? ). Docela, mě to překvapilo, našla sem tam děj prvního a druhýho dílu odstínů šedi a konec mi připomínal film Sabrina. Na konci jedna autorka píše, že patří do rodiny Harlequin, no podle mě se má ještě hodně co učit, za mě 3* z 5* jenom za to, že to bylo čtivý a rychle se to četlo ale vážně mě ty podobnosti příběhů docela rušily v hlavě sem si říkala to si snad dělá srandu.

Leňulaaa
16.04.2018 4 z 5

Tak tohle jsem opravdu nečekala! Knihu jsem si koupila úplně náhodou při akci v knihkupectví. Nic moc jsem od knihy nečekala, a proto jsem byla mile překvapena, že jsem ji přečetla doslova jedním dechem. Příjemné oddechové čtení, které mi připomnělo mé první lasky. Opravdu mě kniha pohltila a vytáhla z toho každodenního stereotypu. Jediná věc, která mi vadila byly časté rozchody a taková nanicovatost hlavního hrdiny. Ano je to spíše čtení pro nactileté, ale mě to bavilo!

Eiram792
30.03.2018 4 z 5

Kniha se nečte vůbec špatně, jen mě poměrně zklamal konec. Některé pasáže jsou ohrané, nevýrazné. Příběh nenadchnul ani neurazil, takový slabší průměr, čtení spíš pro náctileté naivní holčičky:D

Maruska57
25.03.2018 odpad!

Hotový brak. Ztráta času.Sáhněte raději po jiné knize.Přečteno z principu,nenechávám nedočtené knihy.

coppacabana
18.03.2018 2 z 5

(trocha spoilerů)
Po této knížce jsem sáhla poslední den mé brigády s tím, že to bude moje odměna za dobře odvedenou práci, že si přečtu dobrou oddechovku. Takže opravdu netuším, proč, když jsem tu knížku dočetla, se mi zmocnilo hluboké zklamání. Možná proto, že to nebylo zrovna dobrý počteníčko. Nebo proto, že vzhledem k tomu, kolikrát se spolu rozešli, a že Charlotte skončila kvůli Tateově fanynce v nemocnici, to vlastně nebyla ani oddechovka. Ale asi to stejně bude proto, že jsem za ní utratila skoro tři stovky, což je jedna celá výplata z již zmíněné brigády.

KatnissLavender
07.02.2018 4 z 5

Kniha plná klišé a nereálných situací, přesto naprosto kouzelná a líbivá. Pokud máte chuť na laskavý, romantický příběh, při jehož čtení se občas přistihnete, jak se rozněžněle usmíváte, je tohle přesně to co hledáte.

MarKy95
25.12.2017 2 z 5

Knížku jsem přečetla, ale furt jsem čekala, co se stane... a nakonec to ani nepřišlo. Přišel, odešel a furt dokola... Kniha neni spatna, ale znova bych si ji nepřečetla.

andrea4315
03.12.2017 3 z 5

Ráda čtu ya romance, ale asi už jsem stará, tohle je jak jen sepsaná vysněná fantazie naivní dívenky.