Ruská literatura XIX. století v kontextu evropských literatur (Osobnosti a dialog literatur) https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/512622/bmid_ruska-literatura-xix-stoleti-v-kont-aNx-512622.jpg 4 1 1

Tento přehled ruské literatury XIX. století by rád informoval čtenáře o jejím vývoji a jejích hlavních představitelích, kteří tvoří páteř tohoto vývoje. Jména těchto osobností stojí v záhlaví kapitol, které obsahují i stručné charakteristiky dalších autorů, jejichž dílo aktivně zasáhlo do literárního života doby. Tento přístup výkladu je akcentován při sledování kontaktů ruských spisovatelů a jejich tvorby s literaturou evropských zemí... celý text

Alethea_k
28.06.2023 4 z 5

Skvělý přehled pro studium literatury. Díky němu lze lépe pochopit kontext. Nejlépe zpracované "učebnice" ruské literatury, které se mi dostaly do ruky.

Kniha Ruská literatura XIX. století v kontextu evropských literatur (Osobnosti a dialog literatur) je v