Runová astrologie

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Výklad časových cyklů podle severské spirituální tradice, jejímž základem jsou runy. Kniha popisuje základy severské spirituality, zachycené a předávané mimojiné prostřednictvím runového umění. Runy nejsou pouhými znaky či písmeny abcedy, ale představují esoterické symboly, přirovnávané k mystériím. Poskytují dokonalé poznání a vědění pouze zasvěceným. Nejčastěji se používají (většinou právě laiky) při věštění, ale mají ve skutečnosti daleko širší využití - například jsou spjaty s časovými cykly a s astrologií. Tato kniha je věnována přímo runové astrologii a interpretaci kalendářních i dalších časových cyklů podle severské runové symboliky. (www.mlp.cz)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/97664/runova-astrologie-97664.jpg 33
Žánr
Literatura naučná
Vydáno, Volvox Globator
Orig. název

Runic astrology

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Runová astrologie

Přidat komentář
Galdrakona
19.08.2019

Bylo by to obohacující čtení, kdyby se autor držel pouze časových cyklů, o nichž má evidentně hlubší znalosti, a čtenáři tuhle problematiku přiblížil detailněji a především po praktické stránce uchopitelněji. Při nejmenším by neuškodilo uvádět zdroje přímo v textu. Takhle akorát míchá jablka a hrušky s nezpochybnitelnou samozřejmostí, vidouc analogii v čemkoliv si umane. Runy v tomhle pseudosystému nahrazují astrologické domy a znamení zvěrokruhu, římská jména planet jsou pak převedena do severského pantheonu. Spíše než objektivním svědectvím je to výkřik vlastní gnóze založené na snaze zprůměrovat rádoby společné prvky různých subjektů do nějaké zlaté střední cesty.

Zmiu
04.11.2012

Přiřazování run k měsícům a vytváření runových horoskopů je zcela nepodložené. Na knize je pouze zajímavé, že se člověk dozví dost o anglických lidových zvycích, ale to spíše tak mezi řádky. Bohužel zde také chybí, odkud autor čerpal, což ztěžuje pochopení, a čtenář tak nabude dojmu, že si to všechno vycucal z prstu, což bude asi do jisté míry pravda. Ale přiznám, že v době, kdy člověk neměl po ruce jiné knihy v češtiny o runách či podobné tématice, tak jsem knihu dost hltala.


Doporučujeme

Biblí svatá
Biblí svatá
Proč muži lžou a ženy pláčou
Proč muži lžou a ženy pláčou
Doktorka z domu Trubačů
Doktorka z domu Trubačů
Příběh umění
Příběh umění

Štítky

runy

Autor a jeho další knihy

Nigel Pennick
anglická, 1946

Kniha Runová astrologie je v

Přečtených3x
Knihotéce6x
Chci si koupit1x