Runová astrologie

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Výklad časových cyklů podle severské spirituální tradice, jejímž základem jsou runy. Kniha popisuje základy severské spirituality, zachycené a předávané mimojiné prostřednictvím runového umění. Runy nejsou pouhými znaky či písmeny abcedy, ale představují esoterické symboly, přirovnávané k mystériím. Poskytují dokonalé poznání a vědění pouze zasvěceným. Nejčastěji se používají (většinou právě laiky) při věštění, ale mají ve skutečnosti daleko širší využití - například jsou spjaty s časovými cykly a s astrologií. Tato kniha je věnována přímo runové astrologii a interpretaci kalendářních i dalších časových cyklů podle severské runové symboliky. (www.mlp.cz)...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/97_/97664/runova-astrologie-97664.jpg 33
Žánr
Literatura naučná
Vydáno, Volvox Globator
Orig. název

Runic astrology

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Runová astrologie

Přidat komentář
Galdrakona
19. srpna

Bylo by to obohacující čtení, kdyby se autor držel pouze časových cyklů, více tuhle problematiku rozvedl a uváděl zdroje přímo v textu. Takhle akorát míchá jabka a hrušky s nezpochybnitelnou samozřejmostí, vidouc analogii v čemkoliv si umane. Runy v tomhle pseudosystému nahrazují astrologické domy a znamení zvěrokruhu, římská jména planet jsou pak převedena do severského pantheonu. Spíše než objektivním svědectvím je to výkřik vlastní gnóze založené na snaze zprůměrovat rádoby společné prvky různých subjektů do nějaké zlaté střední cesty.

Zmiu
04.11.2012

Přiřazování run k měsícům a vytváření runových horoskopů je zcela nepodložené. Na knize je pouze zajímavé, že se člověk dozví dost o anglických lidových zvycích, ale to spíše tak mezi řádky. Bohužel zde také chybí, odkud autor čerpal, což ztěžuje pochopení, a čtenář tak nabude dojmu, že si to všechno vycucal z prstu, což bude asi do jisté míry pravda. Ale přiznám, že v době, kdy člověk neměl po ruce jiné knihy v češtiny o runách či podobné tématice, tak jsem knihu dost hltala.

Štítky

runy

Autor a jeho další knihy

Nigel Pennick
anglická, 1946

Kniha Runová astrologie je v

Přečtených4x
Knihotéce7x
Chci si koupit1x