Rumcajs

Rumcajs
https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/279467/bmid_rumcajs-eLh-279467.jpg 4 380 380

Rumcajs série

Pohádkové příběhy o loupežníku Rumcajsovi - jedné z nejznámějších postav Václava Čtvrtka a ilustrátora Radka Pilaře, kterou děti dobře znají i z televize. Rumcajs je prvním z dílů známé trilogie Rumcajs - Manka - Cipísek. V prvním díle se děti dozvědí, jak se stal Rumcajs loupežníkem, jak utopil draka, jak vysadil duhu na nebe a ještě mnoho krásných příběhů.... celý text

heavy66
předevčírem 5 z 5

Jeden z nejsympatičtějších loupežníků české historie, rodinný typ, ekolog a neúnavný bojovník proti vrchnosti. Kam se na něj hrabou Babinský, Nikola Šuhaj nebo Jan Jiří Grasel!
Díky Rumcajsovi se malí Češi od dětství učí podezíravosti vůči cizácké šlechtě. Vím to, sám jsem patřil k jeho žákům!

Koty7
15.03.2024 5 z 5

Legendární loupežník z Řáholeckého lesa, kterého známe hlavně díky povedenému večerníčku. Dočká se někdy i hrané podoby?

adam5955
01.11.2023

Nebudu hodnotit hvezdou, nebylo by to spravne. Kniha je uz docela stara, proto i vyrazy v ni kolikrat nechapu ani ja, natoz dite. Takze pokud se chystate cist detem ve skolce Rumcajse, nejdriv si to doma precctete, opravdu je tam par jazykolamu a naposlouchejte si, jak to mistrovsky zvladl p.Hoeger a zkuste menit hlasy jako on. Myslim, ze hlavne knizepana si velmi oblibite :-)

Ignis
29.10.2023 2 z 5

Jako dítě jsem Rumcajze milovala. Můj syn ho má taky rád, mě teda už spíš leze na nervy a fandím knížepánovi, i když vím, že marně:-)

HŠ
15.10.2023

Je to vtipné, ale vtip ocení převážně dospělí. Pro dnešní děti jsou tam výrazy, které jim vůbec nic neříkají a i já mám problém s jejich vysvětlením. Je mi to líto, ale moje dítě si to víc užívá kreslené v televizi.

Dalia
22.03.2023 5 z 5

Postupně si do tohoto seznamu přidávám i knihy, které jsem milovala v dětství. Ráda si je připomínám.
Rumcajs s Mankou a Cipískem rozhodně patří k mým oblíbeným pohádkovým postavám a jejich příběhy jsem jako malá četla znovu a znovu.

mirektrubak
19.11.2022 5 z 5

V poslední letech mi v mém seznamu přečtených knih povážlivě přibývá různá teologická a jinak nábožensky orientovaná literatura. Až si říkám, jestli se trochu jednostranně nepřetěžuju.
No, a právě do takového přemýšlení mi přišel poštou balíček a v něm ... Rumcajs!! Tak jsem se s chutí začetl a musím říct, že mi tohle setkání přišlo vhod, a přestože už dávno nejsem cílová skupina, s chutí jsem si užil příhody této archetypální loupežnické rodiny, těšil se dějovými zvraty,a hlavně si užíval originální poetiku a roztomilou slovní hravost.

„Když dělá ženská, co náleží mužskýmu, bere mu to sílu. Ustup a jen se na mě pěkně usmívej,“ říká Rumcajs Mance, když ji vysvobozuje z věže. A já se pěkně usmíval při představě, že bych se mohl pustit do sepisování studie na téma Stereotypizace genderových rolí v díle Václava Čtvrtka. :-)) Ale nebudu. Strávil jsem s nimi v Řáholci a Jičíně příjemně uvolněných pár desítek minut a nějak se mi teď nechce nic problematizovat. Krásná pohádka ať zůstane krásnou pohádkou. :-)

Ještě jednou děkuju za tak milé překvapení, Mančinko! :-)

iv.ča
12.11.2022 5 z 5

Vzpomínky na dětství s krásnou českou knížkou.

chodícírohožka
26.10.2022 4 z 5

Pěkné, vtipné příběhy o slavném loupežníkovi, které si užijí děti i dospělí. A ty obrázky jsou perfektní.

Kory98
07.09.2022 5 z 5

Rumcajs je "klasika" mého dětství. V té době jej milovaly snad všechny děti, dnes už mají jiné hrdiny, ale my zase máme na co vzpomínat :-)

Hakate
23.08.2022 5 z 5

Jedna z mých oblíbených dětských sérii.

Čmeláček
18.05.2022 5 z 5

Četl jsem jako hodně malý kluk a Rumcajsovi jsem vždycky fandil :))).

Gibis
08.02.2022 5 z 5

Krásná série Rumcajs, Manka a Cipísek, která mě provázela dětstvím a později i mého syna. Milovali jsme jak v tištěné podobě, tak i večerníčkovou verzi.

666Jitka
31.01.2022 5 z 5

Naprosto nezapomenutelná kniha mého dětství se skvělými ilustracemi a úžasný vtipný večerníček v podání pana Karla Högera. Nevím proč, ale pohádky z této doby se mi zdají být mnohem pohádkovější než ty dnešní, kterým často ani nerozumím.

majáček
25.01.2022 5 z 5

Rumcajs, Mamka a Cipísek a jejich příhody si mohu stále číst a neomrzí mě nikdy. A večerníčky - nádhera. Václav Čtvrtek opravdový umělec.

klaraj093
24.01.2022 3 z 5

Oblíbená série z Večerníčků.

Meda77
26.11.2021 5 z 5

Beze slov.Čtvrtek je prostě star Československé tvorby, národní poklad. Rumcajs to je hold bourák. Opovažte se nesouhlasit a dostanete žaludem. Plnej knedlík 5stars.Mimochodem pokud se najde někdo s českou krví, kdo snad toho čorkaře nezná není něco v pořádku.

lassse
23.10.2021 4 z 5

Rumcajs je legenda. Dospělý navíc v knížce najde co tam dítě nikdy neuvidí.

yellow
10.04.2021 4 z 5

Nejvíce mě nadchly ilustrace. Některé příběhy jsou takové zvláštní, ale dceři je v jejím věku celkem jedno, co čtu.

Hoshi
07.02.2021 5 z 5

Nezapomenutelný večerníček a po letech se poprvé dostávám i ke knize, která nám jako jediná chyběla. Příběh o loupežníku Rumcajsovi je čtivý, doplněný krásnými ilustracemi, které si na první pohled zamilujete.