Rudolf Jedlička - samaritán v bílém plášti. Život a dílo zakladatele Jedličkova ústavu https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/422253/bmid_rudolf-jedlicka-samaritan-v-bilem-p-nw9-422253.png 4 3 1

Profesor MUDr. Rudolf Jedlička patřil v mnoha ohledech k průkopníkům moderního lékařství. Většina lidí má jeho jméno spojené především s Podolským sanatoriem a nedalekým ústavem pro tělesně postiženou mládež. Jedlička byl ale zároveň zakladatelem české rentgenologie. Životopisná kniha, která obsahuje i celou řadu dobových fotografií, vyšla ke stopadesátému výročí narození výrazné osobnosti českého lékařství.... celý text

Veveruška320
09.02.2023 4 z 5

Bylo to pěkné vyprávění Rudolfova života od jeho útlého mládí,studování,získání diplomu a hlavně zásluhy v lékařství....a postavení budovy pro děti tělesně postižené.Bylo pěkné se o něm dozvědět víc detailnějších informací.

Aleš Dvořák
česká, 1971
2020  87%Hlavou státu z Boží milosti
2021  90%Prolitá krev zavazuje: Pamětihodné bitvy naší minulosti
2012  0%Pluhem a perem. Příběh rodu Prokůpků z Kutlíř u Kolína
2019  73%Rudolf Jedlička - samaritán v bílém plášti. Život a dílo zakladatele Jedličkova ústavu

Kniha Rudolf Jedlička - samaritán v bílém plášti. Život a dílo zakladatele Jedličkova ústavu je v