Rozmarýnová zátoka

Rozmarýnová zátoka https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/511873/bmid_rozmarynova-zatoka-ok3-511873.jpg 4 102 35

V místě, kde je nejmodřejší moře a kde voní rozmarýn, trávila Melanie s babičkou každé léto a společně snily o tom, že promění jeden opuštěný dům v malý rodinný penzion. Po její smrti se Melanie cítí ztracená, babiččina poslední vůle před ní ale otevírá novou životní kapitolu. Odkázala jí totiž peníze na koupi milovaného domu v Rozmarýnové zátoce. První večer v novém městě se Melanie seznámí s místním tesařem Joshem, který má stejnou barvu očí jako voda v oceánu. Zamlklý muž je přesně tím, koho pro rekonstrukci domu potřebuje. Jenže on je rozhodnutý městečko opustit, a navíc kdysi slíbil své matce, že nepřekročí práh stavení, které může za neštěstí tolika místních obyvatel. Dům skrývá tajemství, stařičké dopisy, které mohou Melanii a Joshe jednou provždy rozdělit. Nebo je naopak svedou dohromady?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Beach House , 2021

intelektuálka
16.05.2023 4 z 5

A tak jsem se náhodou ocitla v Rozmarýnové zátoce Mexického zálivu .....

A přečetla si romantický příběh životních ztrát, dávných tajemství a znovu nalezených cest ....
Mám ráda moře, mám ráda klidné zátoky a mám ráda vůni rozmarýnu .... takže tento děj byl pro mne příjemným rozptýlením ....
A také mám ráda staré a tajemné domy ....

I když se vyprávění zdá lehce předvídatelné, bylo to pěkné čtení .....

..... o lásce, která roztáhla křídla a našla pokračování ....

Doporučím.

okeey
16.05.2023 5 z 5

Jeden opuštěný dům po pánovi, kterého nikdo neměl moc rád, s nikým se moc nebavil a byl tak trochu záhadou. Na druhé straně Melanie se svou babičkou, které dům při každém pobytu v Rozmarýnové zátoce obdivovaly a snily o tom, jak krásné by to místo mohlo být, kdyby do něj někdo vdechl život. Babička zemře a v její poslední vůli stojí, aby Melanie dům koupila za peníze, které jí odkazuje.
Melanie čeká rozsáhlá rekonstrukce a vůbec neví, kde začít. Všechno odstartuje jedná zdánlivě banální sázka o pivo nebo naopak o rekonstrukci domu s místním "šikulou", který je vyhlášený tím, jak je manuálně zručný. Roztáčí se kolotoč oprav, lásky a příběhu ukrytého v dopisech, které Melanie v domě najde.
Jedná se o krásný oddychový příběh, který vás vezme na pláž do Rozmarýnové zátoky, mořský vítr vám počechrá vlasy a necháte se unášet na vlnách strastiplné cesty k vytouženému snu hlavní hrdinky.
Kniha se mi velmi líbila, skvělé odreagování, pohlazení po duši a mnoho úsměvů na rtech. Příběh plynul svižně a stránky mi mizely pod rukama. Vřele doporučuji.

lena.o.knihach
13.05.2023 3 z 5

Melanie s babičkou snily o tom, že jeden opuštěný dům promění v malý rodinný penzion. Není to nikde jinde, než v malém městečku na Floridě, na místě zvaném Rozmarýnová zátoka. Melanie se po babiččině smrti z poslední vůle dozví, že jí na vysněný dům odkázala peníze, a tak jí nezbývá nic jiného, než sbalit kufry a jet si splnit sen.
Nová majitelka na rekonstrukci ale nestačí sama, takže shání pomocníka a na scéně se objevuje zamlklý sympaťák Josh.

Rozmarýnová zátoka je milá oddechovka, ale já takových příjemných romantických příběhů už četla tolik, že tato novinka od autorky Jenny Haleové je pro mě jen průměrná knížka. Jsem hodně velký fanoušek romantické linky od nenávisti k lásce, ale ani ta to v tomto případě moc nezachránila.
Ačkoli byly hlavní postavy sympatické, pro mě ničím nevynikaly a po otočení poslední strany jsem na ně okamžitě zapomněla.
Nicméně, i přesto je to kniha velmi čtivá, ideální do teplých dnů.

Věřím, že pokud sháníte knihu o starém domě, rodinném tajemství, dopisech z minulosti a lásce, budete spokojeni, jen vás ničím nepřekvapí.

veriszv
10.05.2023 4 z 5

Rozmarýnová zátoka patří do mé oblíbené skupiny knih - romantika s tajemstvím z minulosti.
Tento typ knih mám ráda proto, že i přesto, že tušíte, jak dopadne romantická část, i tak nejste ochuzeni o překvapení, které se ukrývá v pomalu odhalované minulosti.
Prázdninová atmosféra, hate-to-love linka, sympatické postavy a tajemné dopisy.
Pokud hledáte knihu, u které vypnete tohle je ona. Pohodová oddechovka, u které se budete prostě a jednoduše cítit příjemně.

VevodkyneLinda
09.05.2023 3 z 5

Romantický, skoro až pohádkový příběh odehrávající se na Floridě, ve kterém se rozplétá rodinné tajemství dávné nenaplněné lásky. Příběh poněkud nereálný, zidealizovaný, ale jako čtení na dovolenou ideální :-)

kristy.books
08.05.2023 4 z 5

Rozmarýnová zátoka bol príjemný romantický príbeh o druhej šanci, v ktorom sa prelínala prítomnosť s minulosťou. Ja mám podobné príbehy odohrávajúce sa v prostredí malých mestečiek s priateľskou komunitou rada, takže som si čítanie užila.

Melanie mala som svojou babičkou veľmi blízky vzťah, posledné tri roky, keď bola vážne chorá, sa o ňu s láskou starala, takže po jej smrti bola zdrvená. Babička jej však odkázala peniaze na kúpu jedného starého plážového domčeka, aby si splnila ich spoločné plány a zároveň mohla zmeniť prostredie a začať odznova. Melanie bola láskavá mladá žena, ktorú občas pochytili pochybnosti a začala o všetkom pochybovať, no aj napriek tomu som si ju obľúbila.

Josh sa občas správal ako somár, no vo svojom vnútri to bol človek s veľkým srdcom, ktorý vždy podal pomocnú ruku, a preto ho všetci v Rozmarínovej zátoke mali radi. Páčil sa mi najmä jeho vzťah s Coleom. Tento rozkošný malý chlapček si ma úplne získal, a hoci sa oňho rodičia nezaujímali, bola som rada, že sa našli ľudia, ktorí ho ľúbili a zniesli by mu aj modré z neba. Vždy, keď sa objavil v príbehu, ma zahrialo pri srdci. Dodal mu veľkú dávku rozkošnosti.

Romantická linka v štýle od nepriateľstva k láske bola fajn, aj keď sa všetko udialo v priebehu pár dní. Josh pomohol Melanie s rekonštrukciou jej domu, udomácniť sa na novom mieste, začať odznova, ona mu zasa pomohla prehodnotiť určité veci v jeho živote, vysporiadať sa s posledným nevydareným vzťahom a obnoviť jeho otrasenú dôveru.

V priebehu sme sledovali ešte jeden príbeh lásky, ktorý sa odohral pred niekoľkými desiatkami rokov. Melanie objavila listy, ktorý bývalý majiteľ domu písal svojej láske? Kto bola táto neznáma žena? Čo sa medzi nimi stalo? K tomu poviem len toľko, že pravda poriadne zamiešala kartami...

Ivuska.09
06.05.2023 4 z 5

Starý dům, tajemství ukryté v dopisech a láska... Mně se příběh líbil, i když jsem zápletku odhadla už na začátku. Doporučuji vzít si knihu třeba na dovolenou, určitě si čtení užijete.

eva3992
23.04.2023 4 z 5

Když Melanii umře babička, čeká ji překvapivé dědictví. Babička ji odkázala peníze, za které musí koupit dům, kolem kterého se spolu rády procházely, a vybudovat v něm penzion. Melanie se rozhodne babiččino přání splnit a díky tomu ji čeká nejedno tajemné odhalení.

Ráda čtu knihy s vážnými tématy a těžkými osudy, ale občas potřebuji změnu. Takovéto romantické knihy jsou pro tyto chvíle jako dělané. Rozmarýnová zátoka je milý příběh, ve kterém odkrýváme tajemství starého domu a s tím i tajemství několika lidí. Krásné místo u moře, láska, pohodová atmosféra, to všechno mě donutilo cítit se při čtení dobře.

Odpočinková knížka, hate-to-love romance, ve které v podstatě tušíte, jak to všechno dopadne, ale i přesto vás nutí číst dál a chcete v její společnosti trávit čas.

Příběh je to milý a úsměvný. Román o lásce i rodinné historii. Od knížky jsem dostala přesně to, co jsem od ní očekávala. Pro mě ideální čtení nejen na letní dny.

Jane2016
22.04.2023 4 z 5

Už nějakou dobu pro Vás postupně dávám dohromady tipy na letní čtení. Bude se jednat o oddechové příběhy, u kterých se člověk jen usmívá a nemusí si dělat s ničím starosti. (Žádný mráček na obzoru). A po dočtení Rozmarýnové zátoky si jsem jistá, že tento příběh bude do těchto tipů jednoznačně patřit. Příběh je totiž romantický, odpočinkový a na nějakou letní dovču u moře bude jako dělaný.

V příběhu se společně s hlavní hrdinkou vypravíme do maličkého, poklidného městečka, ve kterém se Melanie snaží nalézt odpovědi na spoustu otázek. Nedávná ztráta babičky jí obrátila svět vzhůru nohama a na základě babiččina posledního přání se vydává za novým dobrodružstvím. V tomto městečku Melanie potká spoustu zajímavých lidí, ale nejzajímavějším je jednoznačně Josh. Ten se sice občas chová jako bručoun, ale pomůže Melanie, s čím se dá.

Do všech těchto novot se také seznamuje s příběhem dávné lásky a s hlavní hrdinkou se jí pokoušíme dostat na kloub.

Příběh byl plný tajemství, lásky, přátelství a já si ho opravdu moc užila. Čili ho nemůžu jinak než doporučit, hlavně pokud hledáte romantickou oddechovku!

jitka7326
16.04.2023 4 z 5

Nejsem cílová skupina ale přesto mě knížka bavila.je to taková pohádka pro dospělé, s očekávaným koncem.

Renike
14.04.2023 5 z 5

Byla to hezká romantická pohádka :)

JanaDor
13.04.2023 4 z 5

Je to čtivý, lehký, milý román s předvídatelným dějem. Ale to vůbec nevadilo, protože jsem s tím počítala. Prostě pohádka. Líbilo se mi prostředí. Dům u moře by byl moc fajn. Jen ty hurikány si tam můžou nechat. Věřím, že to není žádná sranda. Postavy byly sympatické a Josh došel k prozření. Měl určité plány a pochopil, že ne vše je důležité, jak si myslel. Je to román o lásce a je fajn.

Knižní střípky
04.04.2023 3 z 5

Rozmarýnová zátoka pro mě přišla v ten pravý čas a já jsem si čtení užila. Sympatické malé městečko, hlavní hrdinka se srdcem na dlani, jedno dávné rodinné tajemství a v neposlední řadě jeden pan správňák, který je sice na začátku tak trochu bručoun, ale všichni víme, že ve skutečnosti je úplně úžasný. Ideální čtení na léto k vodě nebo na dovču.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

evineckY
30.03.2023 5 z 5

Je to moc pěkný, i když až moc zidealizovaný příběh, který se četl pěkně.

Arsi
26.03.2023 5 z 5

Krásný, téměř pohádkový příběh. Pro milovnice romantiky ideální kniha. Moc se mi líbila.

pro ženy tajemství romantika staré domy

Jenny Hale
americká