Rozdrcené štěstí

Rozdrcené štěstí https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/5428/rozdrcene-stesti-5428.jpg 4 14 14

Hrdinkou románu je mladá dívka Věncena, která se stává obětí neštěstí. Přichází o ruku. Nechce se stát přítěží, a proto svému nastávajícímu vrací dané slovo, aby mohl pokračovat ve své kariéře. Aby překonala svoji fyzickou i duševní bolest, věnuje se Věncena lidem kolem sebe....

NymphMaeve
14.09.2021 5 z 5

Nemohu se nějak románů Vlasty Javořické nabažit. Náhodou jsem sáhla po dalším, který se odehrává v prostředí železnice a jsem za to ráda. Nejen, že k němu mám sama poslední dobou blízko, ale navíc je mi milé o něm i číst a vnímat jako ty rozdíly věku. Zde je ústřední motiv láska Věnceny a Sáši, kterou zdánlivě nemůže nic zničit. Osud, který Věncenu potká a pro co se sama rozhodne vrhne její život jiným směrem. Rodiny Láchova a Zahálkova však dojde i jiného spojení než drážního a i Věncena se snaží nalézt své místo a klid v duši. Příběh mne vtáhl a pohltil. Vyprávění je přímé a opět neskutečně zaujme. Děkuji za další kouzelný příběh a nějak tuším, že i další kniha, do které se pustím, bude od stejné autorky.

knihomolka1197
01.05.2021 5 z 5

Moc krásný příběh ze života. Mladá Věncena po úrazu oplakává zmařené štěstí v podobě svatby s milovaným Sášou. Okolnosti a další události v jejím životě však zapříčiní, že své životní štěstí a naplnění přece jen najde...

alnahu
09.07.2019 4 z 5

Další poutavý román o Věnceně,která vyrůstá v milující rodině přednosty nádraží na malém městečku .A právě tam začne její smutný osudový příběh . Na nádraží potká muže svých snů ,plánují si svatbu ,ale opět nádraží jí změní život ,kdy při záchraně vlaku přijde o ruku. Mezi jejich lásku zasáhne pokrytecká matka a jejich vztah překazí.Ale i přesto ,že je to pro Věncenu velmi bolestivé i tak se vyrovná se svým osudem.
Kniha u které si odpočinete a dozvíte se ,jak se žilo dříve ,jaké byly odlišné návyky,jiný způsob života ale i hodnoty.

kika 13
10.04.2014 3 z 5

Smutný,ale zajímavý příběh.

modranka
17.06.2013 5 z 5

Smutný príbeh, kedy nad láskou zvíťazí pokrytectvo a sebectvo rodiča. I keď z určitého hľadiska sa dá pochopiť, že každá matka chce pre svojho syna to najlepšie. Ale či skutočne rozhodla správne, to sa dá ťažko posúdiť. Nakoniec, bolo to vidieť aj v závere tohto príbehu. Páčilo sa mi ako sa Věncena vzoprela osudu po strate ruky, pritom si zachovala dobré srdce a schopnosť žiť ďalej. Nemôžem inak, musela som dať plný počet hviezdičiek.

Vlasta Javořická
česká, 1890 - 1979