Drahý nepřítel

Drahý nepřítel https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485965/bmid_drahy-nepritel-NMa-485965.png 4 441 441

Royally (Kristen Callihan) série

V dětství se nenáviděli. Macon Saint byl krásný, avšak Delila vždy věděla, že je to učiněný ďábel. Na klidu jí nepřidávalo, že chodil s její proradnou sestrou Samantou, a když se rozešli, Delile se splnil sen: Už nikdy se s ním nemusí vidět. O deset let později jí dávný nepřítel poslal textovku. Delilina sestra ukradla Maconovi, nyní vycházející hollywoodské hvězdě, cenné dědictví a on udělá vše, aby ho získal zpět. Problém je, že se po Samantě slehla zem. Delila chce před svou matkou zatajit, co její sestra provedla, a Maconovi navrhne dohodu. Sestřin dluh zaplatí tím, že bude pro Macona pracovat jako osobní šéfkuchařka a asistentka. Macon souhlasí, přestože tuší, že si tím zadělává na potíže. Delila ho očividně nenávidí, už dávno však nejsou děti a hořká rivalita se může změnit v něco příjemnějšího. Něco, co možná přetrvá navěky.... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: , Baronet

Dear Enemy , 2020

johana3160
27.07.2022 4 z 5

Me se autorcin styl celkem libi. Neni to kratky rychlo pribeh na 200 str., ale maji myslenku, i kdyz ne treba hlubokou. Tentokrat taky nezklamala.
Urcite stoji za precteni.

Leído
23.07.2022 4 z 5

Hezký příběh, dobře napsaný. Nemám, co bych vytkla. Doporučuji k přečtení.

Maggie686
21.07.2022 4 z 5

Kniha se hezky četla. Takové příjemné letní čtení.

petusska01
14.07.2022 5 z 5

Nejakým štýlom - asi teda kvôli tomu tiahnúcemu sa začiatku vzťahu mi pripomína príbeh aj Marianu Zapatu, čo je skôr kompliment ako výčitka. Z detskej nenávisti na silnú dospelácku lásku, so všetkým čo k tomu patrí - riešenie minulosti, plány do budúcnosti, náročná prítomnosť, ale aj kopec príjemného napätia, erotického doťahovania, humoru, odhaľovania myšlienok a emócií až na kožu. Macon mi bol v týchto veciach v mnohom sympatickejší než Del, ale tiež som si ju obľúbila. Autorka ma ozaj vytiahla do deja a aj keď som až tak veľmi nemusela čítať o jedle a zozname povolených potravín, všetko mi to pasovalo a dokresľovalo príbeh medzi nimi. Sam bola veľmi veľký zloduch a škoda, že sa nedočkala väčšieho trestu. Očakávala som ešte dokonca aj Saintovho otca ale to už by bola priveľká a pridlhá zápletka. Za mňa ozaj veľmi príjemná, kvalitná a na dlhé večery úžasná kniha.

AniDi
12.07.2022 5 z 5

Skvělá kniha, nenáročná ale čtivá s mou nejoblíbenější hate to love romantickou linkou. Přestože se mi zdála anotace taková "plitká", čtení jsem si neskutečně užila. S klidem můžu doporučit dalším romantickým duším.

Laf
08.07.2022 5 z 5

Tuto knihu musím zařadit na seznam knih, které mne vtáhly a jen tak nepustily. U této knihy mne hodně zaujala anotace a byla jsem zvědavá, jak to bude zapracované v příběhu. Rozhodně jsem nebyla zklamaná. Dostala jsem pomalu se rozvíjející romantickou linku, která mne bavila a vůbec jsem se u toho nenudila. Také jsou skvěle pojaté postavy. Hlavně se mi líbilo, že Macon tady nebyl vykreslený jako takový slavný hollywoodský proutník, co musí mít denně nějakou ženskou. Oproti jiným knihám, kde je tak hlavní hrdina vykreslený, to pro mne bylo dost osvěžující. Za mne super kniha. Rozhodně můžu jen a jen doporučit :)

V.Marie
06.07.2022 4 z 5

Vcelku hezky napsána kniha, nicméně od autorky jsem čekala trochu víc, ono i zápletka mohla byt lepší.

tefree
28.06.2022 3 z 5

Miluju hate to love příběhy, ale tento mi tak úplně nesednul. Chvílemi byl děj lehce zdlouhavý, až uměle prodlužovaný. Kdyby měla kniha o 100 stránek méně, jenom by jí to prospělo. Druhou polovinu jsem už dočítala s donucením. Jiné knihy od autorky se mi líbily více.

Lofda
28.06.2022 3 z 5

Vlastně nemám co bych vytkla, ale protože jsem od autory četla sérii VIP, nemůžu ani přehnaně chválit. Příjemná oddychovka, jen si asi za pár dní ani nevzpomenu o čem byla..??.. Ale nenechte se odradit, ono "od nenávisti k lásce" bylo moc hezky pojaté. Bude vám to jasné hned od začátku, kdy si přečtete úryvky z ročenky..

Kudík
23.06.2022 4 z 5

Rovnou začnu tím, že o chloupek víc se mi líbí autorčina série "VIP", přesto je tento titul, nemůžu napsat přímo zábavný, ale spíše ve mě evokuje.... roztomilý. Delila i Macon se mi líbili a měla jsem už od začátku podezření jak to na maturitním plese asi bylo, nebyla jsem proto překvapena. Kniha je ve stylu pozvolna rozvíjející se romance, kde je jen krůček od nenávisti k lásce. Celkem v lehkém stylu je zde popsána šikana, stalking, domácí násilí a rivalita mezi sourozenci. 4,5* A nyní se po "Drahém" dočkat i "Sladkého" nepřítele. :)

MilackovaN
23.06.2022 3 z 5

Za mě zbytečně dlouhá a vleklá kniha, kdyby byla smrsknutá do 250 stránek, asi bych ji hodnotila lépe.

Mistylady
20.06.2022 4 z 5

Od nenávisti k lásce.
Macon a Delila.
Odvěcí nepřátelé rozděleni a opět spojeni po dlouhých letech jedinou zprávou. Zprávou, která ani nebyla určena Delile, ale její sestře, která Maconovi ukradla dědictví po matce. A protože se Delila bojí o svou matku, co by to s ní udělalo, rozhodne se, že sestřin dluh u Macona odpracuje. A jak už to tak chodí, cesta k mužovu srdci vede přes žaludek a Delila jako vynikající kuchařka, o tom ví své.
Jako každá knížka od Callihan, se i tato čte skoro sama. Sem tam mi nějaké popisy přišli příliš zdlouhavé, ale to je jen můj problém, že mám radši přímou řeč než dlouhé popisy situací.
Taky romatická linka je hodně slow burn.
Idol a Manažér byli lepší, ale i tato kniha se vám bude líbit.

happy19
19.06.2022 5 z 5

„Láska je nesmrtelná a činí všechny věci nesmrtelnými. Ale nenávist hyne každou minutu.“

Kniha měla silné jádro zaoblené do čtivosti!
Výborný styl vyprávěný z obou pohledů...milujete,nenávidíte,tápete...
A to je ono,-)

„Nenávist nikdy neukončíte ničím jiným než láskou.“

Knihy_nad_zlato
17.06.2022 5 z 5

Z tohohle jsem měla úplně stejnej dojem jako z knížky Trhni si, Ethane. A tu já mám moc ráda, což znamená, že tuhle jsem si též oblíbila.
Hlavní postavy, jak Macon, tak Delila jsou výborný. Ne, že by neměli chyby. Jsou taky jen lidi, takže jasně, že chybují. Ale byli moc fajn, uvěřitelní a prostě je mám ráda.
Vývoj jejich vztahu byl jakože dost slow-burn hate to love. Takže první polovina fakt frustrující, protože prostě velmi slow, ale nemůžu říct, že by mi to vadilo. Užívala jsem si každou chvilku. Každou jejich slovní přestřelku. Všechny jejich myšlenky. Protože - další velké plus, kór u téhle knihy - jsou tu kapitoly z pohledu obou hlavních postav.
Co si budem, fakt tu jde především o ten jejich vztah, a ten byl fakt výbornej. Celkem často postavám nevěřím jejich city, ale tady jsem cítila. Tady bylo tak jasně vidět, jak se milují i jak se nenávidí. Všechny ty city byly naprosto uvěřitelné. To jak se poznávali z nových úhlu bylo tak nádherný! To odpuštění, pochopení, oddanost - to bylo krásný.
Přesto, že jde v téhle knize především o jejich cestu k sobě navzájem, nebylo to zdaleka to jediné o co šlo. Řešil se tu i sesterský vztah a trochu i domácí násilí a stalking. Zkrátka to nebyla jen další bezduchá romanťárna.
Prostředí se mi moc líbilo. I přes to vedro bych se tam ráda podívala. Co podívala, bydlela.
Jednoduše všechno dobrý. Víc než jen dobrý. Kdyby nebylo toho, za mě slabšího konce, dala bych 5⭐.
Tohle jsem si opravdu zamilovala a rozhodně jsem to nečetla naposled.
Těším se na další knihy Kristen Callihan, protože ta prostě umí.

4,8/5⭐

knihomolka78
15.06.2022 2 z 5

Knihy typu - miluji tě, nenávidím tě, mě baví, ale tohle už bylo fakt moc. I když chápu, že Delila svou matku a svým způsobem i sestru milovala, fakt byste tohle udělali? Vím, že v tomto typu knih jde o pohádkové náhody, ale tohle už bylo příliš neuvěřitelné.

rampapa
14.06.2022 5 z 5

Nádherná knížka. Moc se mi líbila. Delilu jsem si hnedka zamilovala a Macona taky. Knížku velmi doporučuji všem co mají rádi romantiku.

nina3905
12.06.2022 5 z 5

Perfektná romantikuš kniha!

Luciska13
06.06.2022 4 z 5

Moc hezká knížka, ale k tomu, abych dala pět hvězdiček, jí bohužel něco chybělo. Ale i tak jsem si hlavní postavy oblíbila - vtipná a drzá Delila milující věření a jídlo a milý a okouzlující Macon. No a do toho Delily otravná a nesnesitelná sestra a minulost, které vrhají na jejich naprostou idylu stíny, prostě ideální prostředí pro skvělý příběh plný lásky.

kristyna9911
06.06.2022 5 z 5

Super kniha. Delila s Maconem se mi moc líbily. Sam sem z duše nenáviděla

Andrejka91
03.06.2022 4 z 5

Kniha se cetla dobře, ale něco mi tam chybělo, nedokážu říct co, ale nemělo to takový spád nebo náboj na jaký jsem zvyklá u série VIP, proto nemůžu dát plný počet hvězd.
Sam mě štvala, já bych se s ní už dávno nebavila :-)

2021  82%Idol
2022  84%Drahý nepřítel