Drahý nepřítel

Drahý nepřítel https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485965/bmid_drahy-nepritel-NMa-485965.png 4 442 442

Royally (Kristen Callihan) série

V dětství se nenáviděli. Macon Saint byl krásný, avšak Delila vždy věděla, že je to učiněný ďábel. Na klidu jí nepřidávalo, že chodil s její proradnou sestrou Samantou, a když se rozešli, Delile se splnil sen: Už nikdy se s ním nemusí vidět. O deset let později jí dávný nepřítel poslal textovku. Delilina sestra ukradla Maconovi, nyní vycházející hollywoodské hvězdě, cenné dědictví a on udělá vše, aby ho získal zpět. Problém je, že se po Samantě slehla zem. Delila chce před svou matkou zatajit, co její sestra provedla, a Maconovi navrhne dohodu. Sestřin dluh zaplatí tím, že bude pro Macona pracovat jako osobní šéfkuchařka a asistentka. Macon souhlasí, přestože tuší, že si tím zadělává na potíže. Delila ho očividně nenávidí, už dávno však nejsou děti a hořká rivalita se může změnit v něco příjemnějšího. Něco, co možná přetrvá navěky.... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: , Baronet

Dear Enemy , 2020

Kytiii
28.10.2022 3 z 5

Jako oddechovka asi dobré, ale hrdinka mě dost často štvala a nedokázala jsem se do příběhu naplno ponořit. Nemám moc ráda takto naivní hrdiny a růžový svět.

Zomy
27.10.2022 5 z 5

Úžasná slowburn romantika, která pomalu ale jistě směřuje k očekávanému konci.

Macon i Delila se v dětství chovali zdánlivě dost nesnesitelně, ovšem oba to jsou sympaťáci a jejich vztah se skvěle rozvíjel, moc jsem si to užila.

alzbeta4340
25.10.2022 5 z 5

Prima oddechovka. Příběh má nějaký děj a ten není nesmyslně nereálný. Chemie mezi ústředním párem funguje výborně, dočkáme se i milostných scén do příběhu zařazených tak dobře, že nedělají dojem laciné vsuvky.

JanickaP
24.10.2022 5 z 5

Po dlouhe dobe pisu recenzi. Ale tahle knizka byla tak mile krasna a nezna, ze to musim napsat. Opravdu dlouho me zadna kniha takhle nenadchla, nemohla jsem prestat cist. Mohla tam byt trochu vetsi zápletka (ten prostor tam byl),ale vlastne mi ani nevadilo, ze tam zadne velke ALE nebylo. Obe hlavni postavy (Macon a Delila) jsem si zamilovala, byli mi sympatycti a Macon mel pro me od zacatku neskutecne charisma, inteligenci a vtip. Nekolikrat jsem se behem cteni zasmala. Milostne sceny nebyly nikterak premrstene naopak konecne knizka, kde ten sex byl vlastne uplne normalni (zadne zapletene nohy a ruce :D). Davam tedy plny pocet * a verim,ze tato kniha nadchne temer kazdeho.

Silvisek
21.10.2022 5 z 5

Uzasna kniha. Na zacatku mi to prislo jak podobny pribeh Kraska a zvire.
Dej se mi moc libil a nedokazala jsem jen tak prestat cist. Moc se mi to libilo

luzajickova
19.10.2022 5 z 5

Od této autorky je to první příběh, který jsem přečetla a ihned mě zaujal a vtáhl do děje. Líbí se mi jakým stylem je příběh sepsán, také se mi hodně líbí flashbacky z minulosti, a taktéž že je příběh sepsán jak z ženského pohledu, tak aj z mužského. Delila je skvělá, to samé i Macon, i když to byl hajzlík v minulosti, teď už chápu proč, také mi bylo hned jasné, že to co se stalo na plese nebyla jeho prácička a že Delilu měl rád, i když si to nechtěl připustit – jak se to říká? Už vím! Protiklady se přitahují, i nenávist se může proměnit v lásku. Delili mamka byla hodná a skvělá, řekla bych že Delile pomohla si uvědomit city k Maconovi. Sam, no k té snad nemám slov, žárlivost je sviňa a pravda bolí, víc se k ní vyjadřovat nebudu, přeberte si to po svém. Nesmím zapomenout na Northa, ochránce Macona, nebo li chvilkový bodyguard by se také dalo nazvat, byl úžasný, pomohl Maconovi a líbilo se mi, že na něj Macon malilinko žárlil, i když nebyl důvod nebo byl? North si sedl skvěle s Del. To co Delila provedla Karen mě rozesmálo a hodně pobavilo. Příběh byl úžasný moc sem si ho zamilovala, takže mohu jen a jen doporučit. Lepší konec být nemohl, nemám co vytknout, prostě dokonalý příběh. Hlavní hrdinové mi budou chybět, proto se k příběhu určitě někdy postupem času vrátím.

princesse
18.10.2022 3 z 5

Dobře se to četlo, ale bylo to takové ... naivní? místy hodně dětinské? místy opravdu málo uvěřitelné? Prostě něco tomu chybělo. Nečekám od tohoto druhu literatury žádné velké věci, ale četla jsem již mnoho povedenějších. Jako oddechovka ok, ale hodně oddechová. :-) Je čas sérii knih tohoto žánru proložit něčím jiným. Tak jdu na to.

musivila
24.09.2022 5 z 5

„On, hrdý, rozbitý kluk, kterého jsem tolik nenáviděla, a já, hrdá, zakřiknutá dívka, která si ho našla, kdykoli se chtěla pohádat.“

I když jsem to nečekala, tak se mi kniha moc líbila.
Bavilo mě jejich hašteření, postupné sbližování... dostaly mě dopisy od Macona.

„... mozek ti dokáže lhát, ale srdce vždy zná pravdu. Problém je, že většina z nás raději žije ve lži, než aby čelila pravdě.“

Leonita
22.09.2022 4 z 5

Hezký romantický příběh s dlouhou minulostí, lehce se četlo, za mě ale VIP serie vede, přeci jenom Macon nebyl takový "sexy drsňák", jako v předchozích příbězích. :-)

Tesset
19.09.2022 4 z 5

Nebylo to špatné, ale něco mi tam chybělo. Celkově postavy a příběh ničím výjimečné, ale četlo se to dobře a člověk si u toho odpočinul.

kacenka6144
12.09.2022 4 z 5

Autorku mám ráda a asi jsem přečetla všechny její knížky. Série VIP mě dost nadchla. Tahle knížka sice není součástí žádné série, ale Sladký nepřítel, který se chystá na podzim, s ní má něco společného. Už se těším.

Janulkaxxx
05.09.2022 5 z 5

Tak tohle se mi libilo

Jita160
05.09.2022 5 z 5

Naprosto krásný příběh, který byl plný citu ,jiskření, lásky ale i o zradě ,nenávisti a bolesti.
Jako děti děláme věci, které nás v dospělosti zamrzí. Někdo je v sobě pohřbí a někoho dokážou trýznit celý život.
Delila a Macon oba si nesly ze svého dětství jizvy. A až jako dospělí začali společně pracovat na tom aby si navzájem dokázaly odpustit. Rozhodně nelehký úkol když se vám do toho plete zákeřná a závistivá sestra která je zahleněná jen sama do sebe...bože to byla mrcha!!!!

MAU256
04.09.2022 5 z 5

Milý deníčku, říká se, že mezi láskou a nenávistí je jen tenká hranice. Nevím, jestli to platí za každé situace, ale pro mě? No to, musíš posoudit ty.

Krásná romantická knížka. Od mládí je mezi nimi dost silná rivalita. Delila má až moc velké a ochranářské srdce, kdežto její sestra Sam a kluk od vedle Macon se do ní stále jen naváží. Vše to vyvrcholí na maturitním plese. A tu bolest si sebou táhne celých 10 let až do osudné SMS, kdy se vše změní. Moc hezky se to četlo, romantickým dušičkám mohu jen doporučit.

astra3
30.08.2022 5 z 5

Moc hezký příběh. Doporučuji.

knihomolka27
26.08.2022

(SPOILER) Přicházím na to, že tento žánr asi nebude moc nic pro mě. A když už, tak třeba za nějakou delší dobu......všechno mi to přijde na jedno brdo, postavy nemají svůj vlastní žádný charakter, který by je nějak odlišoval....nechápejte mě špatně, mně je jedno, že se v těchto knihách ty věci furt opakují, ale začíná mi hrozně lézt na nervy co je bráno v těchto knihách jako normální nebo hezké - mě to bud nudí, nebo protáčím oči vsloup nad těmi myšlenkovými pochody hlavních hrdinů, nebo mi to prostě přijde hrozně nereálné...takže mně nevadí že se tam věci opakují, ale to jaké věci se tam pořád opakují. Začínám si říkat, že mně osobně už tyhle knihy číst nestačí a to ani jako nenáročnou oddechovku...je to prostě stupidní, postavy jsou plastové a bezduché až běda, a hned po třech stránkách už myslí na sex, a to mezi nimi ještě ani nezačala pomalu žádná přitažlivost. Muži jsou hrubí a postrádají jakoukoli glanc, spíš než vážní a charismatičtí muži působí jako pubertální kluci.....A tahle kniha bohužel není výjimkou...ze začátku mě kniha bavila, byla to taková roztomilá romantická knížka, ale od té chvíle kdy se tam začala řešit Sam a její útěk a dohoda...tak mi to přišlo takové bez nápadu, zajímavosti opět to sjelo do té nejnudnější a chvílemi trapné a nepříjemné podoby typu - ,, Ted tě vlastním.", ,, Když jí uviděl v těch šatech, tak se málem neudržel." Ach jo...nedočteno. Od tohohle žánru si dám na dlouhou dobu pauzu.

keiko33
24.08.2022 4 z 5

Zvažujem ako knihu ohodnotiť. Takmer celý čas som si hovorila, že super kniha. Dobre sa čítala. Chémia medzi Maconom a Delilou bola neskutočná. A tie iskry. Macon bol presne ten typ človeka, krému bolo ubližované a on si potom vybijal zlosť na iných. A Delila bola aj napriek šikane úžasná. No teraz na konci, keď sa zamyslím nad dejom, tak vidím, že kniha bola až príliš dlhá a rozvláčna. Cela kniha je vlastne o opise, ako si tí dvaja ubližovali a po desiatich rokoch sa vďaka Sam znovu stretnú a môžu si vyznať svoje city. Aj keď musím uznať, veľmi precítene.

Fidibus
23.08.2022 5 z 5

(SPOILER) Odmala to mezi nimi jiskřilo, ale Delila byla ta třetí, to káčátko. Teď se rozhodne zachránit pověst rodiny za sestru a nechá se u Macona zaměstnat. Následuje mnoho vtipných dialogů i situací...samozřejmě se sblíží a do toho se její sestra vrátí. Delila s úžasem zjistí, že vše bylo kdysi jinak.
Odhadnutelné, ale moc pěkně napsané. I když já čekala ještě zápletku s tou stalkerkou...

ivetapl
17.08.2022 5 z 5

Pokud hledáte knihu s #hatetolove , tak po této rozhodně sáhněte.
To, že je Kristen skvělá autorka už jsem se přesvědčila v sérii VIP. Také vřele doporučuji.

Delili je hustá. Co na srdci, to na jazyku. Občas to dávala Maconovi hezky sežrat. A on zase jí! Jejich ,,urážení", hádání se a popichování, vás bude bavit. Už od dětství se nenávidí. Ubližují si... Možná je to celé jen předehra. Protože když se po 10 letech vidí... Navazují tam, kde skončili. Tentokrát si ale oba uvědomují, že v tom je možná něco víc.... ️ Paradoxně se setkají kvůli Sam, sestře Delili. Ta mě štvala už od první zmínky o ní. A to co provedla ... Ne facku, ale pěstí by si zasloužila.

Hrozně moc se mi líbilo, jak Macon žárlil. ️ A to jak Delilu chránil a bránil je úžasné. A to si nemusel ani připustit, že ji má vlastně rád. To vidíte z jeho činů.

Moc se mi líbilo, jak si k sobě našli cestu. ️ Za sebe knihu opravdu doporučuji!!! Je vtipná, čtivá, budete se u ní culit a občas i červenat.

,, Říká se, že mezi láskou a nenávistí je jen tenká hranice...."

badliar_id
29.07.2022 3 z 5

3.5/5 *

"Loving you was inevitable. You got under my skin at age eleven and never left."
Moje první kniha od Kristen a musím říct, že autorka píše vážně dobře a čtivě, každopádně tu (aspoň pro mě) bylo pár slepých míst.
Začátek byl skvělý. Bavilo mě sledovat, jak do sebe neustále Delila a Macon šili :D. Jak jí furt popichoval a ona z toho šílela. A ta chemie? Božínku, fakt tam byla. Jiskřilo to mezi nimi jako něco. Prostředek se už trochu táhl a já se občas nutila ke čtení další kapitoly. Ale nebylo to nic hrozného, kvůli čemu bych knihu nedočetla. No u konce mě bavilo asi až posledních cca 40 stran. Tam pak přišla na scénu hádka, objevila se sestra kvůli, který všechno začalo atd.
Co se týče postav, tak mi všechny sedly, krom Sam. Ta mi neskutečně pila krev a byla sobecká, až to bolelo.
Vztah mezi Delilou a Maconem mě moc bavil a jsem ráda, že to mezi nimi dobře dopadlo.
Hezké, milé a vtipné čtení, takže určo doporučuju.. Neurazí, ale ani nenadchne.

2021  82%Idol
2022  84%Drahý nepřítel