Rovnice lásky

Rovnice lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413295/bmid_rovnice-lasky-jTv-413295.jpg 4 215 57

Rovnice lásky série

Stella Langová má mimořádnou schopnost. Dokáže předvídat chování zákazníků pomocí složitých algoritmů. Díky tomu vydělá víc peněz, než vůbec zvládne utratit. Pokud ale jde o randění, její schopnosti výrazně zaostávají za průměrem běžné třicátnice. Všechno jí ztěžuje fakt, že má Aspergerův syndrom a při francouzských polibcích se cítí velmi nepříjemně. Později ale usoudí, že potřebuje získat cvik, ideálně s profesionálem, a tak si najme společníka Michaela. Vietnamsko-švédský fešák vypadá, jako by ho vystřihli z dojímavých filmových scén, ovládá východní bojové umění a kdyby nabídku odmítl, mnoho by ztratil. Když za ním přijde Stella s rozvrhem lekcí, slíbí jí, že spolu odškrtnou všechna políčka – od předehry až po polohy za hranicí misionářské. Podaří se Stelle vymyslet rovnici lásky?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

The Kiss Quotient , 2018

julythreemosen
14.02.2021 4 z 5

Jo, tohle mě hodně bavilo. Sympatické psaní, postavy k zulíbání, líbil se mi i vývoj romantiky v knize a hlavně, že nešlo jen o to "jedno", ale z mého pohledu je to zase jedna z těch romantik "s přesahem" a já si to hodně užila. Hlavní hrdinka má Aspergerův syndrom a pro mě bylo velmi zajímavé vidět, jak se člověk s touto diagnózou vypořádá se záležitostmi všedního dne. Velký palec nahoru!

Ni.kol
08.02.2021 5 z 5

Za mě super knížka. Koupila jsem si ji v levných knihách, popravdě jsem od ní ani tolik nečekala ale velice mile mě překvapila. Četla se velmi dobře, měla svižné tempo a roztomilou hlavní hrdinku. Doporučuji :)

Jass
16.01.2021 4 z 5

Za mě jednoznačně ano. Ač se v mnoha aspektech jedná o "pohádku", je vidět, že autorka má skutečně jasno v tom, co chce napsat a co chce příběhem sdělit. Tahle kniha řeší hned několik důležitých témat a podle mě to dělá skvěle. (Nevím, jestli je to i v českém vydání, ale anglické má na konci pár otázek a témat, které by se v souvislosti s touhle knihou daly promýšlet a podle mě je to skvělý nápad.) Přiznávám ale, že nejsem úplně objektivní, protože tahle knížka dělá spoustu věcí, na které si potrpím (falešné vztahy jsou moje guilty pleasure a Stella je pro mě v mnoha aspektech ideální hrdinka). Hodně komentářů zmiňuje nadbytečné erotické scény... je to zajímavé, protože tohle je věc, která mě taky často obtěžuje, ale v téhle knížce mi to vůbec nevadilo. Možná pro to, že řada z nich měla svůj význam pro děj/vývoj postav. Nebo se mi prostě zrovna autorka trefila do vkusu či nálady, nevím... Knížku jsem četla v angličtině, takže jazyk, který řada komentujících zmiňuje, mě neobtěžoval. (Náročnost angličtiny je řekla bych vhodná i pro začátečníky.) Hodně také oceňuji poznámku autorky na konci knihy (v obou dílech) a moc ji doporučuji k přečtení.

Myška43
16.01.2021 5 z 5

Než jsem začala číst tuto knihu, našla jsem na netu nějaké informace o této diagnóze, zvláště jak je to u žen, abych se mohla lépe vcítit do Stelly, pochopit její chování. Nikdy jsem se totiž s nikým, kdo trpí tímto syndromem nesetkala.
Je to překrásný dojemný příběh, který rozhodně stojí za přečtení. Autorka se tohoto tématu zhostila bravurně. Je vidět, že vychází z vlastní zkušenosti a dala do toho kus ❤️. Doporučuji!!!!!

emihorsen
26.09.2020 4 z 5

Romantika s pořádnou dávkou erotických scén. Děj je sice celkem předvídatelný a samozřejmě naprosto nerealistický, ale je to tak skvěle čtivé, že jsem se nemohla odtrhnout. Na odreagování ideální kniha.

LilianaFalcon
06.09.2020 5 z 5

Mám ráda příběhy, ve kterých má jedna z hlavních postav poruchu autistického spektra. Celý příběh pak dostává takový hlubší tón, i když je to jen další erotický románek.
Tohle bylo roztomilé, dojemné a sexy. Doslova mě to zahřálo u srdíčka. Strašně se mi líbilo, jak autorka nakombinovala problémy hlavních hrdinů, a i když už mi přišlo to Michaelovo módní návrhářství trochu moc, i tak se mi to strašně líbilo.

Zomy
02.09.2020 5 z 5

Já jsem ohromená. Kniha je to oddechová, odpočinková, až pohádková. Přesto nám autorka dokázala lehkou a nenásilnou formou přiblížit výjimečný svět lidí s poruchou autistického spektra. Ty popisy jsou natolik jasné a pochopitelné, že mi to bere dech.

Toho sexu tam mohlo být klidně o polovinu míň. Možná ale bylo cílem knihu nejen "zatraktivnit", ale taky ukázat, jak se Stella dokázala uvolnit a Michaelovi plně důvěřovat.

Určitě si přečtu i 2.díl série.

maryska09
10.06.2020 4 z 5

Dobře napsaná, romantická knížka se zajímavým nápadem. Skvěle se četla a některé pasáže byly vážně horké. Doporučuji

Kiwicatko
18.05.2020 4 z 5

Pribeh to byl krasnej. Pekna romanticka linka doplnena hlavni hrdinkou s problemem, ktery se v knizkach neobjevuje.
Me ale ze vseho nejvic dojala poznamka autorky...

karol.cadex
26.04.2020 4 z 5

Knihu mi doporučila kamarádka a ze začátku jsem o sobě měla pochybnosti, jelikož od první stránky jsem byla knihou unešena a fascinována - opravdu se mi tento typ literatury líbí? A od kdy? Na druhou stranu on to opravdu není žádný brak, sice příběh v kostce “Stella je společensky úplně mimo a najde si prostituta, aby ji naučil sex a vztah, Michael je díky svému otci zamindrákovaný prostitut bez peněz, tihle dva se do sebe zamilují a žijí šťastně až do smrti”, ale jinak je kniha svěží a vtipná, obohacená reáliemi světa ekonometristů a vietnamské rodiny a hlavně psychologie člověka s Aspergerem je tu rozvinutá jednoduchým, avšak přesvědčivým způsobem. Jen tedy sexuální scény jsem od půlky knihy přeskakovala, autorka poněkud zacházela i za moji komfortní zónu a nějak jsem úplně neměla nervy číst o Stellině vlhké “číče” (tohle kdyby přede mnou někdo vyslovil???) každých dvacet stran.
Opravdu jsem se bavila!

Jessica007
23.04.2020 4 z 5

Romantický příběh. Hlavní hrdinka má Aspergerův syndrom a má problémy jak jednat - a nejen jednat s muži, napadne ji, zaplatit si v tomto učitele. Musím říci - nebo spíše napsat, že na knize se mi asi nejvíce líbily humorné scény, to jsem se opravdu dost zasmála. Ale jsou hlavně tak asi v první třetině knihy. Čeho je na můj vkus naopak v knize hodně - to jsou detailní popisy erotických scén, to bych si tedy raději odpustila. Jinak je to takový romantický, sladký příběh, ale proč ne.

Red-haired
02.04.2020 4 z 5

Po přečtení anotace k Rovnici lásky jsem se čtení nemohla dočkat. Byla jsem zvědavá na psychologickou linku hlavní hrdinky a těšila jsem se také na klasickou klišoidní lovestory i dávku erotiky. Jelikož jsem dostala přesně to, co jsem chtěla, nemůžu si stěžovat.

Příběh je dost naivní a plný klišé, ale je velmi čtivý, postavy jsou sympatické a určitě vám kniha zpříjemní den, takže jako oddechovka kniha svůj účel splnila.
Co se týče aspergera a prožívání fyzického kontaktu jak to bylo popsáno v knize – jsem stále na vážkách. V průběhu čtení jsem to popravdě nebrala moc vážně vzhledem k tomu, co o autismu vím, a spíš jsem si užívala příběh, ale během doslovu, kde autorka sděluje, že píše i ze své zkušenosti, mě to trošku nalomilo. Každopádně zatím nejsem rozhodnutá, zda to může být reálné nebo to brát jako scifi.

Nikkinike87
23.03.2020 3 z 5

Tuto knihu jsem si přečetla na doporučení kolegyňky z práce, která o ní tvrdí, že by ji spíše zařadila do erotických románů, než do romantických. Vzhledem k tomu, že většina erotických románů je v naší knihovně rozpučovaná, tak jsem po této knize šáhla. Erotický román to rozhodně není, je to opravdu romanťárna se šťastným koncem, jak se dá u těchto knížek očekávat. Knihu jsem přelouskala za 3 dny a víceméně jsem předpokládala, jak tento příběh skončí. Obdivuji autorku, že se zaměřila na lidi s autismem, jak dokáží vnímat lásku, city, sex a další podněty. Hodnotím 3* z důvodu, že se zaměřuji na jiný žánr a tento styl není úplně můj šálek kávy, ale oceňuji příběh z pohledu autistické dívky.

nani_nka
20.03.2020 3 z 5

Na mňa trochu veľa sexuálnych scén (nie som puritánka, ale neobľubujem viac ako dve-tri sexuálne scény v 300stranovej knihe). I keď dali sa očakávať, keďže v knihe ide o to, že Stella kvôli nedostatku svojich skúseností (zapríčinených Aspergerovým syndrómom) si najme sexuálneho spoločníka Michaela, ktorý jej v tejto oblasti má pomôcť. Za mňa druhý diel oveľa lepší, autorka má dar písať zaujímavo, čiže som sa pri knihe nenudila, ale vzťah medzi hlavnými postavami ma vôbec neohúril. Čo sa mi naopak páčilo boli časti, kde bolo vidieť ako autismuz zasahuje či ovplyvňuje život Stelly.

KikaSpi
05.03.2020 5 z 5

Kniha sa mi zapáčila hneď od začiatku. Vtipné hlášky, dej sa vyvíja dobre, nenašla som tam nejaký zadrhel. Knihu vrelo odporúčam :)

lusitta05
22.02.2020 3 z 5

Nebolo to zlé, taká milá rozprávka. Asi je každý z nás v určitých situáciách taký menší autista.

tweed
06.02.2020 4 z 5

Není třeba mě soudit, už jsem se odsoudila sama.
Tato kniha je z 60 % porno, z 20 % cringe a z 20 % romantika. Neodradilo vás to? Tímpádem s vámi asi bude něco špatně, ale už jen proto si to užijete!

Stelle je 30 a má roztodivný vztah k sexu. Navíc je autistka (ale na tak nízkém levelu, že si pak 90 % lidí řekne OMG, CO KDYŽ JSEM TAKY AUTISTA, KDYŽ OBČAS NECHÁPU OSTATNÍ LIDI. /ne, na 98.5 % autista nejste/)

Každopádně maminka mrkne na Stellu, že by si měla najít partnera. Stella zpanikaří, protože nemůže mít partnera, dokud se nenaučí, jak mít správně sex. Má tedy super nápad - objedná si eskort. Upřímně, nevím nakolik to má být reálně komedie, ale mi stačí vzpomenu si na to, jak to celé začalo a už se zase směju :D Nicméně zpět k věci - eskort je sexy poloviční asiat Michael, který vypadá, jakoby zrovna vyskočil z vašeho oblíbeného k-dramíčka. AKORÁT JE TEDA VÍCE SEXY, takže !PRO TIP! si úplně klidně můžete podvádět a představovat si Atsushiho, že ano (aneb jsou dětské crushe, které nepominou ani na stará kolena!)

Není třeba si nic nalhávat, od první chvíle se začnou adorovat, ALE jsou oba úplní dementi a jejich vzájemná láska jim nedochází. A jelikož se ve vyprávění střídají pohledy sexy Michaela a neméně sexy Stelly, můžete si naplno vychutnávat frustraci z toho, jak tragicky komunikují a ignorují, že si jsou souzeni.

Smyšlený, ale zcela odpovídající rozhovor:
Stella: "Ach můj bože, Michaeli, ty jsi tak mega sexy, myslím, že už mě nikdy žádný penis nemůže uspokojit více"
Michael si myslí *ooo, jak já ji miluju, ale ona už myslí na další penisy, není se čemu divit, mám extrémní daddy issues, nejsem pro ni dost dobrý* ale říká: "Neboj se, jednou najdeš penis, který ti bude vyhovovat tak akorát"
Stella: *ach můj bože, je to tady, nejsem pro něj dost dobrá, to nepřežiju, ale čemu se divím, on je sexy asiat a já jsem autistka*

A TAKHLE TO JE S NIMI POŘÁD.

Je to kniha, v které se používají výrazy jako DECADENT NIPPLE (:D :D :D), padají věty typu “You’re wet already, Stella. You’re like a Lamborghini. Zero to sixty in two point seven seconds.” Nevím, možná u toho někdo masturbuje, ale já jsem opožděný pubošek, tkaže jsem se akorát smála mezi hrnci v Ikei. Hodnotím to jako můj nejoblíbenější nákupní den! (perks of audio)

Příběh je klidně na jednu hvězdičku, ale enjoyment přesahuje milion, jestli se ponese zbytek mého knižního roku tímto směrem, tak to potěš koště! (SAMOZŘEJMĚ, ŽE JSEM SI UŽ POŘÍDILA DRUHÝ DÍL)
MILUJU TO

tatafa
05.11.2019 5 z 5

Velice zajímavá knížka, sice splňuje všechny body "harlekýnek" , takže lehké, předvídatelné, sladké čtení, s poměrně podrobným popisem erotických scén. Na druhou stranu však knížka zajímavě popisuje, jak lidé s aspergerovým syndromem mohou vnímat věci nebo jaké situace jim mohou být proti srsti... Vřele doporučuji k přečtení :)

mayinka
27.10.2019 2 z 5

Trochu kreativity pri vybirani knih v knihovne ... pujcim si prvni s cervenym obalem. A ono ejhle... i obsah byl cerveny. A toho popisu akci... číča a pták. Ale kdo ma tento žánr rad :) bude se mu libit.

Misspullinn
24.10.2019 5 z 5

Nádherná knížka, naprosto mě uchvátila :)

autismus pro ženy romantika Aspergerův syndrom

Helen Hoang
americká