Rostliny bohů: magická síla psychoaktivních rostlin: s atlasem rostlin

Rostliny bohů: magická síla psychoaktivních rostlin: s atlasem rostlin https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/97084/rostliny-bohu-magick.jpg 5 17 6

Obsáhlá obrazová publikace o halucinogenních rostlinách celého světa.

Literatura naučná

Vydáno: , Volvox Globator

Plants of the Gods

Jordanka9
18.11.2022 5 z 5

Této publikace si nesmírně cením - je to skutečný poklad. Doporučuji nejen zájemcům o etnobotaniku, etnofarmakologii, etnofarmakognózii. Již jména autorů- etnobotanika a ředitele Botanického muzea Harvardské univerzity Richarda Evanse Schultese a chemika Alberta Hofmanna, objevitele halucinogennich účinků LSD.
Revizi provedl o generaci mladší specialista na etnomedicinu a etnobotaniku Christian Rätsch.
Mám revidované vydání VOLVOX GLOBATOR z r.2000 ( originál z r. 1989, 1.vydání z r.1979)
V knize je spousta zajímavého povídání o použití magických rostlin domorodci , doprovázeno barevnými i černobílými fotografiemi a vyobrazenimi.
V atlasu je uvedeno celkem 97 rostlin a hub v alfabetickém uspořádání dle rodového latinského názvu. Barevné fotografie či nákresy položek- jejich charakteristických částí- většinou květů či celkový vzhled. U každé uveden celý latinský název, čeleď latinsky a česky a zajímavé informace o habitu, výskytu, způsobu použití domorodci, obsahových látkách.
Např. Ayahuasce , kouzelnému nápoji z Amazonie, je v knize věnováno celých 16 stran !! ( narážím na aktuální kauzu polských manželů Kordysových a jejich seance s popíjením tohoto nápoje za 8 let nepodmíněně! Doufám, že zdravý rozum zvítězí a milost jim opravdu bude udělena! Prohnilost a zastaralost soudního aparátu nekomentuji.)
Informačně přínosná je tabulka umožňující snadnou orientaci Celkový přehled používaných magických rostlin-jednotlivé typy jsou uvedeny pomocí piktogramů, atd. V neposlední řadě upoutá mapa světa s přehledem tradičně používaných důležitých halucinogenů. Tak , snad jsem vás navnadila...

Pán rostlin
21.07.2019

Pravděpodobně nejdůležitější kniha na dané téma.

Mondie
31.07.2016 5 z 5

Krásná, barevná kniha, která není jen na nějaké přečtení, ale je vhodné ji prostě mít v knihovně na další a další nahlížení.

genesa
12.09.2013 5 z 5

Druhé vydání, rozšířené a revidované (ROSTLINY BOHŮ: Magická síla psychoaktivních rostlin) je překvapivě lepší než první.
Proto vřele doporučuji všem, kdo se chtějí problematikou ethnogenů zabývat, jako jednu ze základních knih.

genesa
12.09.2013 5 z 5

Základní kniha pro všechny kdo se chtějí zabývat problematikou psychedelických látek.

spdb
08.12.2012 5 z 5

Dost relevantních informací o mnoha rostlinách, které dokáží navodit změny vědomí. Obrazová stránka je dostatečná.

drogy halucinogeny

Autoři knihy

Albert Hofmann
švýcarská, 1906 - 2008
Richard Evans Schultes
americká, 1915 - 2001

Kniha Rostliny bohů: magická síla psychoaktivních rostlin: s atlasem rostlin je v