Rosteme hrou: Vývoj a podpora hry dětí se zrakovým postižením

Rosteme hrou: Vývoj a podpora hry dětí se zrakovým postižením https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/422875/rosteme-hrou-vyvoj-a-podpora-hry-de-gc6-.jpg 5 2 1

Kniha je určena rodičům dětí, poradcům rané péče, speciálním pedagogům, asistentům, studentům pedagogiky a všem, kteří si rádi hrají a zajímají se o specifika hry dětí se zrakovým postižením. Hrají si děti se zrakovým postižením stejným způsobem jako děti běžně vidící? Jak se učí nevidomé děti imitovat hru jiných dětí? Mohou se děti s postižením zraku naučit hrát si společně mezi sebou i s ostatními dětmi? Jaké jsou překážky ve vývoji jejich hry? Mohou se také děti se zrakovým a mentálním postižením naučit si hrát? Hlavním motivem této knihy je myšlenka, že hra je pro děti přirozenou vyjadřovací možností a zažívají při ní mnoho radosti.... celý text

Literatura naučná Psychologie a pedagogika
Vydáno: , Raná péče EDA

Spelontwikkeling en spelbegeleiding van slechtziende en blinde kinderen , 2009

rusalka123
30.10.2019 5 z 5

Tuhle publikaci jsem si původně půjčila jen jako podklad pro svou seminárku, nicméně její zpracování mě natolik nadchlo, že jsem se rozhodla přečíst ji kompletně celou. Kdyby veškerá odborná četba vypadala takhle (velice hezky graficky zpracovaná, přehledně rozčleněná a se spoustou praktických příkladů a doplňujících informací), byla by vždycky jedna velká radost ji číst. :-)

vývoj a výchova dětí speciální pedagogika nevidomí oftalmopedie, tyflopedie zrakové postižení

Autoři knihy

Yolanda Moleman
nizozemská
Ans van Eijden
nizozemská

Kniha Rosteme hrou: Vývoj a podpora hry dětí se zrakovým postižením je v