Rommel

Rommel https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/205296/bmid_rommel-nXx-205296.jpg 4 16 2

Rommel by Afrika Korps. Afrika Korps byl Rommel. Tak to cítili jeho vlastní vojáci, tak to chápal i nepřítel. Byl to on, kdo je učinil smělými, sebevědomými a odvážnými v boji. Byl to on, kdo je naučil vydávat ze sebe maximum a nikdy si nepřipustil, že by mohli být poraženi. Vědomi si toho, že oni jsou Afrika Korps, pochodovali i do zajetí se vztyčenými hlavami a cestou do doků v Suezu si pískali "Wir fahren gegen England" - "Dnes táhneme proti Anglii".... celý text

vvikingg
14.11.2023 4 z 5

Jistý německý oberleutnant v říjnu 1917 Erwin Rommel dobyl se 100 muži, kterým velel, v bitvě u Caporetta kopec Matajur, který bránilo 7000 tisíc italských vojáků, zde si Rommel vysloužil první vyznamení. Po první světové válce se podílel na vzniku Reichswehru, ve druhé světové válce ho čekal raketový vzestup a stal se v červnu 1942 nejmladším německým polním maršálem, asi jeden z nejlepších německých taktiků, kterého uznávali i spojenci. Další jeho kariera a pád je obecně známá, kniha je ale celkem nuda Desmondova sice první kniha ale jeho styl psaní mi nesedl.

svickop
25.03.2015 3 z 5

Tak bychom tu měli další životopis Rommela... Asi takhle: zážitky a působení Rommela za 1. sv. války v této knize je lepší brát s rezervou - to si raději přečtěte Rommelovu knihu Pěchota útočí. Vcelku stručně ale jasně popisuje meziválečné období a gró knihy zabírá 2. sv. válka, zejména pak období po Normandii, kde nečekejte jeho bojové zkušenosti a mistrnou taktiku, ale spíše nudnou politiku.

generálové vojenští velitelé

Autorovy knížky